Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

2 šálky vody a 1 šálky tamtoho

[zruseny17]

lost,pri salkovych receptoch nejde o gramaz ale o objem...cize objemovo jedna salka ryze by mala byt zaliata dvomi salkami vody...ryza svoj objem pri vareni zdvojnasobi,cast vody sa odpari...a ak s tym mas problem skus varne sacky,pripadne zemiaky:)tam nie je co pokazit:)))

lost

cs.wikipedia.org

no skusim to vysvetlit inak :D

predstavme si ze 1 salka ma 250ml, ale ak tam nasypem suchu ryzu, zmesti sa tam len 150gramov.

cize ak recept pise, 2 salky vody a 1 salku ryze, tak ziskame 250*2=500ml vody na 150gramov ryze

a myslim si, ze 500ml vody na 150g ryze je extrem, resp z toho vznikne kasa :)

avsak ak by recept pisal logicky ze 2ml vody na 1gram ryze (alebo aspon 2deci vody na 100g ryze), tak je to 300ml vody na 150g ryze co dava zmysel a bude to uspesne..

vela krat som si vsimol ze recepty su pisane prilis metaforicky, alebo skor (teraz mi vypadlo to slovo) nejakym odhadom :) napr "trochu povarime" .. mali by tam dat jasne definovany cas na jasne definovanu energiu :) ale to je jedno, kedze recept sa da nastastie prekrutit a potocit a aj clovek mozno trafi chutnejsi postup atd..

len ma to strasne zaujima preco je tam to slovo šálka :P :D

jankaaaaaaaaa

lost absolutne nerozumiem tvojim myslienkovym pochodom a tvojim prispevkom. netusim co je quinou.. ale sak preboha si najdi iny recept! alebo ked to je tak v recepte, tak to asi bude tak dobre.. asi by si mal so sebou nieco robit :P

lost

ale myslim tak, ze ak robim nieco ako quinou, tak to je ultra lahke, cize tam je hustota na 1 salku (resp hmotnost) 2x mensia ako voda.. a ci tam potom nedavam prilis vela vody :) lebo nikdy som to este nevaril, no nedava to zmysel, ten pomer 4-5 ku 1 namiesto 2-2,5 ku 1 :)
aj ryzu som vzdy robil na 2ml ku 1gram a nie 2salky na 1 salku, pretoze medzi ryzou je vzduch, ale medzi vodou nie, cize potom tam (pokial tento fakt nie je zohladneny v recepte) dam prilis vela vody a vyjde iny vysledok :)

jankaaaaaaaaa

pri vareni sa pouziva ta ista salka ako odmerka. je to jednoduchsie ako to vazit atd. ked sa pouzije jedna a ta ista salka, je jedno ci je to salka 250ml alebo 270ml a podobne, lebo vsetkeho das narovnako

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

2 šálky vody a 1 šálky tamtoho - Fórum - ZDRAVIE.sk