Je možné mať anorexiu aj keď jem??

Príspevok v téme: Je možné mať anorexiu aj keď jem??
Nela41

No ide skôr o moju hlavu. Neprejavuje sa to u mňa tým že by som nejedla vôbec ale ako náhle sa najem vyčítam si to. Celý deň myslím len na jedlo a keď sa cítim najedená nenávidím sa. Nenávidím ten nasýtený pocit.. ja napríklad do školy si naschval nezoberem peniaze a hladujem tam do tretej lenže potom prídem domov najem sa a úplne som z toho smutná len rozmýšľam ako to zo seba dostať (nevraciam naschvál..zatiaľ) .. a potom neschudnem lebo hladujem potom zas jem hladujem.. a tak dookola.. No a potom som smutná lebo som tučná.. Keď sa najem vidím sa v zrkadle ako keby som mala 100 kíl a keď cítim ako mi škvrka v bruchu cítim sa chudšia.. neviem už si prídem ako psychopat dokonca často rozmýšľam nad tým aké by to bolo keby som zomrela, že by to bolo jednoduhšie.. Neviem už čo mám robiť :(

mrska

Ahojte cry a všetky babky....tak som bola na prvom vyšetrení a dopadlo to celkom dobre, vraj mám naozaj PPP, ale som objednaná znova na 20.7. aj s manželom. Akože neviem načo...Viem že sa stým trápi a aby ho to ešte viac zdeptalo...no uvidím...No a v piatok sme mali v práci gulášovku a dopadla hrozne....trochu som popila a ja že zomriem...ešte dnes mám trochu opicu a včera som málo čo jedla...ja to mám totiž raz za rok na nejakej gulášovke takýto problém...ale najhoršie je na tom že v slabej chvíli som manželovi vyklopila o tom čo robím,ako užívam preháňadlo, ako to proste je...to čo som tu písala a sľúbila že sa pokúsim zmeniť...tak mi schoval váhu, a teraz ľutujem že som to všetko povedala aj detom,budú ma sledovať a neviem ako to zvládnem...ja nechcem pribrať ale nechcem aby sa moji blízky trápili..aj na tej gulášovke mi všetci povedali že som moc chudá že vraj nezdravo...ja neviem asi som spravila hlúposť...dnes to vidím úplne inak...mám 47 kg a dnes som povedala že priberiem tak do 50..a už bol oheň na streche..je to dôležité pribrať alebo sa vyliečiť?stačí ked si to uvedomujem ale pribrať nemusím.Teraz si trieskam hlavu že som včera nedržala ústa..No uvidím ako to všetko pôjde. Ďakujem Vám všetkým za podporu. Ahojky.

Fruttia ty si sa liečila 9 r. alebo si PPP mala 9 r.?

Wyx aj ty máš za sebou PPP?

[zruseny22]

wyx, moja drahá a najlepšia kamarátka, "moja bačkúrko", veľmi ti za všetko ďakujem, za to, že si tu stále pre mňa, hoci si to vôbec nezaslúžim. Ďakujem za to, že si! :-)

wyx

to znamena, ze uz s tou ppp mate definitívne skoncit a zapamatat si, ze jedlo je na prežitie, nie na trápenie. jedlo je k zivotu potrebne tak ako vzduch.
Takže šup škaredé myšlienky von z hlavy a ideme, vykročíme z toho bludného kruhu hladoviek, prehanadiel, nervov, stresov, nekonečného ničenia sa cvičením, nastáva čas na zmenu!!! naozajstnú zmenu, nie len sluby!!! sluby sa nerátajú!! :)

milá moja najmilejšia cry... si úžasná, šikovná, múdra, inteligentná, krásna najkamarátka, aj ked by som ti niekedy naplácala na riť, ale to aj ty mne. :) a milionkrát ti hovorím, ze ma tvoja váha nezaujíma, ci mas o dve - tri deka viac, alebo menej, zaujímaš ma ty, ako človek, a milionprvýkrát ti to hovorím aj teraz. a myslim, ze je to aj u tvojich iných kamarátov a známych /okrem ppp, lebo tie ta vedia tak ponorit naspäť do škaredých myšlienok/, oni sa pýtajú ako sa máš, nie sú zvedaví na tvoju váhu, ale na tvoj život, ked ti povie niekto, ze vyzeraš dobre, neznamená to, že ti vravia, že si snad pribrala, ale znamená to, ze vyzeras proste dobre.

fruttia

cry, ano, poznam to.
Vsetko si ale nestratila,kamaratku stale mas a to je uzasny pocit ked sa o teba niekto stara. chodievas aj von alebo co robis cez den?
inak minule leto som prakticky nevyliezla z izby, az v septembri do skoly. a zhodou okolnosti som stretla chalana,ktory je dodnes somnou, a velmi sa lubime. Tak to mi rozhodne pomaha,ten pocit ze niekto ma dokaze lubit (ked uz ja sa nenavidim..)
takze takto.. je to tazke, ale snazim sa zit ako normalny clovek a odviazat sa od toho jedla (neda sa. mam uzkost 2 dni pred spolocnym obedom s frajerom, neviem co bude ak zacneme spolu byvat..)
a menzes riesim, lebo sa neskutocne bojim ze budem neplodna.

[zruseny22]

fruttia, ja menzes nejako neriešim... a tiež mi nechodí ako má... priateľa nemám, nemám žiadny vzťah... ani kamarátov... ale som vďačná za jednu najlepšiu kamarátku na svete, ktorú si ani nezaslúžim... čudujem sa, že je ešte so mnou... ja mať takú "kamošku" ako som ja, asi by som to vzdala.... Vďaka PPP som všetko stratila... možno preto sa v tom stále plácam....

fruttia

Rozumiem... :/
takze ty si uz bola v nemocnici aj.. nic prijemne. a priatela mas? kamaratov?
ja som sa teraz najedla (bieleho jogurtu s medom) - lebo mi meskaju kramy a o to sa strasne bojim :(
inak mne najviac pomaha ak sa nesustredim na vlastne problemy ale na problemy ostatnych,takze robim dobrovolnicku a tak.. a este hram na klaviri,proste nemozem oddychovat a leniva byt, lebo to potom nedopadne dobre (prezieranie sa,priberanie,depky,atajdakej..)

[zruseny22]

fruttia, ja mám 26r. Ja sa tiež neprejedám. Je to moja vina. Vždy, keď som v nemocnicni, začnem jesť pravidelne, normálne sa hýbať, ale akonáhle prídem domov, začnem zmenšovať porcie, viac športovať a priberať. Asi to znie neuveriteľne, ale je to tak. A keď si poviem, že idem jesť pravidelne, 5x denne, nikdy to nedodržím, lebo potom mám pocit, že veľa jem, začnem sa strachovať... a tak stále dokola:-(

fruttia

cry, no ako kebyze sa nekontrolujem tak by mi sla hore rapidne. dodrbany metabolismus mam.. no ale kedze neznesiem pocit plneho zaludka tak sa stravujem tak aby som ho nikdy nemala plny velmi... tak nepriberam.

mam 21. ty?