Túry a cestovanie...

Príspevok v téme: Túry a cestovanie...
xxxxxxxxxxxx

ahojte, kedze sa zacina leto tak som sa rozhodla zalozit tuto temu. Rada cestujem hlavne po slovensku a spoznavam ho. Budem rada ak mi napisete kde vas to uchvatilo, kde sa vam pacilo, alebo aj odkial pochadzate a co je tam zaujimave :) skor by som ale brala take jednodnove tury napriklad poriadnu prechadzku po krasnej prirode ale vsak taku ktora ma svoj ciel pastvu pre oci... niesom ale horolezec :)) tak take pohodove prechadzky. Dakujeeem :)

beskyd

..uz si len zabudol na povabne stanice, ciste ulice, kvalitne sluzby za adekvatnu cenu, najma siroke moznosti ubytovania pod 20 eur za noc:))

bingham

Odporucam Bratislavu...najkrajsie mesto v strednej europe, vela pamatihodnosti vela krasnych, milych zien...a celkovo prijemni ludia :)

beskyd

odporucam bajkovy vylet vo vychodnych karpatoch, teda okolie sniny a medzilaboriec, nizke beskydy na polskej strane (idealne cez certizske sedlo si prejst na polsku stranu do obci lipowiec, jasliska, daliowa, tylawa a okolia) a zakoncit to zjazdom z duklianskeho priesmyku pri takmer nepretrzitom klesani az do svidnika pripadne v krajnej polane odbocit smerom na mirolu, bodruzal a smerom na stropkov, nadherna krajina, neskutocna cistota, vzduch, ticho, pokoj.. kraj nedotknuty konzumom, turizmom, hotelmi a podobnym bordelom, srdecni ludia, pre mna spolu s hornou oravou srdcovka, hoci taka pardnova tura v poloninach este trocha na vychod od sniny by mohla byt dobra konkurencia:)
.
dalej spominana horna orava, odporucam vylet na babiu horu zo slanej vody pri oravskej polhore a na pilsko z oravskeho veseleho, krasne miesta. a ked uz vacsia namahavejsia tura tak tiez vystupy na velky choc z valaskej dubovej, dalej na ostry rohac, volovec a banikov v zapadnych tatrach, aj ked tam uz byva pomerne dost ludi teda aspon v sezone ked som tam bol ja. a na rohaci a banikove sa treba pripravit na retaze:)
.
na pohodovu prechadzku odporucam kysuce, nedavno som takto z mostov u jablunkova na ceskej strane isiel smerom na trojmedzie do obce cierne pri CA cez vrch girova, potom z oscadnice na velku racu (odporucam nepodcenit dlzku tejto obce a neist zo stanice oscadnica na ten kopec cez celu dedinu a radsej ist kus busom na koniec obce lebo cez dedinu peso je to trocha nuda), stade do starej bystrice, pripadne z mostov v cr na druhu stranu taka pohodova prechadza na velky polom, to ma daco malo cez 1 000 m, hoci vyhlad z polomu nic moc a su tam trocha znicene lesy od korovca alebo nejakeho podobneho bordelu... skoda inak krasny kraj, najma okolo trojmedzia a cesta na polom sama o sebe lepsia ako samotny pobyt hore.
.
z miest na svk odporucam navstivit bb, za a bj, velmi prijemnu atmosferu ma tiez dk hoci je to malicke. tiez je fajn vylet na strecno a oravsky hrad, popri navsteve tych zpaadnych tatier by som sa zastavil v muzeu oravskej dediny medzi zubercom a zverovkou odkial sa da z rohacskej doliny vystupit na spominany volovec a ostry rohac.
.
...no a ked si chces pokazit den tak chod do blavy:)