Obsedantno - kompulzivna porucha a GAD + depresia

Príspevok v téme: Obsedantno - kompulzivna porucha a GAD + depresia
Janik4

Ahojte,

a hned pribeh. U mna to zacalo neustalym kontrolovanim zamknutych dveri a okien. Nekonecna neistota a uistovanie ci je vsetko zavrete. Toto sa vlastne spustilo potom, co si moj kolega "pozical" z mojho nezamknuteho suplika moju osobnu vec. Pekne, nie ? Neskor sa to rozsirilo na strach z nakazenia - viete, klucky, autobusove madla, vlakove sedacky a WC, pecivo, ktore predo mnou rozsypali na zem a opat nahadzali v predajni do regalov. Dalej sa to rozsirilo na zvierata. Ja, milovnik maciek, co som mal vzdy na dome dve az styri macky a dvoch psov a bol som milovnikom zvierat. Jedna prihoda v zivote, ktoru radsej nechcem spominat a postupne zacala fobia zo psov, maciek, holubov v meste a podobne. Neustale sa bojim, ze sa mozem nakazit vykalmi alebo len dotykom zvierata. To byvam na dedine, kde neustale pobehuju tulave psy a viete si predstavit, ze sam som nebol vonku uz vyse roka. No a najlepsie, pridalo sa aj soferovanie. Po odjazdeni cca 250 tis. kilometrov sa zrazu bojim soferovat. Dobre, nie ? Boze. A to som uplne hotovy, ked na ceste vidim prejdene zviera, ktoremu sa nemozem s autom vyhnut. To hned panikarim, ze ked sa nasledne dotknem auta, podbehu, alebo blatnika, tak sa mozem nakazit. A to ma ide slak trafit v obchodnych centrach a v jedalnach, kde sa pohybuju ludia so psami a dokonca ich krmia tymi pribormi, ktore potom davaju ludom. Strasny strach, uzkost a bolest duse. A ten strach sa pomerne uspesne dalej rozsiruje. Ked v restike tresknu sklenenym poharom, tak aj trikrat kontrolujem, ci v pohari nemam sklenne crepy. Aj to sa mi kedysi skutocne stalo, ze som takmer vypil centimetrovy ostry crep v pohari. Bojim sa takmer vsetkeho.
Tak som vyhladal pomoc psychiatra, zatial 15 den beriem paroxetine a nic. Som z toho smutny, nic sa mi nechce (a to musim autom chodit do prace), nevidim nic optimisticky a vsetkeho sa skutocne bojim a som uplne neschopny. Nakupil som si literaturu, cakam, kym zaberu AD a potom sa pustim do terapie. S Bozou pomocou sa snad nejako z toho vymotam, i ked mam len malu nadej.
Mate niekto podobne problemy ?

Janik4

Do prdele, dnes dalsie skapaciny na cestach ! A nedalo sa "kluckovat". A to idem zajtra do servisu a menit pneumatiky. Sak sa ani volantu potom nedotknem.

RNG

Ked chces brat seriozne ucinne(klinicky) kvanta DMAE, pozeraj na doplnky, nie sardinky.Klinicky ucinna davka je napr 1 gram denne
Ale radim ti skor brat GABA(2 x 500 mg), picasmilon (2 x 300 mg) a L theanine(2 x 200 mg) na ukludnenie/spomalenie horuckovitej nepravidelnej mozgovej cinnosti.
To znizi aj spotrebu inych neurotransmiterov a tym aj moznost depresii s ich nedostatocnych hladin.
A ber aj minimalne vitamin D-3, 2000 az 5000 IU, je znacne antidepresivny.

Janik4

Ahojte,

uplne najlepsie na mojom OCD je, ked idem lekarovi, tak kluckujem autom medzi skapacinami na ceste, pri ambulancii "pasie" psickar svojho psa bez voditka a ten samozrejme pobehuje kade-tade a ja som z toho uplne vyšinutý. Aspon mam meritko na to, ze po 3 tyzdnoch uzivania ADciek sa nic nezmenilo.
A cestou naspat opat cez tie zdochliny na cestach, do kelu, preco to nikto z tych ciest neodprace ?

O.K.S.

Tu je jediná možná odpoveď - poraď sa so svojim ošetrujúcim lekárom.

DMAE je napr. súčasťou sardiniek a sardel a je prítomný v ľudskom mozgu.