Hnusny system tohto sveta

Príspevok v téme: Hnusny system tohto sveta
HNUSSVET

SYSTEM TOHTO SVETA MA VYTACA ...PRECO MAJU HOKEJISTI MILIONOVE PLATY , ZE NEVEDIA UZ OD DOBROTY AKE NAJDRAHSIE AUTO SVETA SI KUPIT , PRECO SA TAM VALIA JEDNEMU CLOVEKU TAKE PENIAZE A NA DRUHEJ STRANE V AFRIKE DETI ZOMIERAJU BEZ POHARA VODY???PRECO HERECKY A INE STETKY - CELEBRITY BERU NESKUTOCNE PENIAZE ZA TO , ZE OTRCIA PICU V TELKE A NA DRUHEJ STRANE MATKA S DETMI NEMA ANI NA SALAM DETOM DO SKOLY...ZA JEDNU KABELU CO TAKA STETKA MA MOZU OCKOVAT DETI V AFRIKE ....PRECO JE TENTO SVET HORE NOHAMI ...A STALE LEN ZBIERKY OD CHUDAKOV PO EURICKU NA ONKOLOGIU , ATD... PRECO JE TENTO SVET TAKY ????

HNUSSVET

KEDYSI V TEKE UKAZOVALI TAKY PARADOX , ZE LUDIA UZ POMALI SA NEHYBU , VSADE VYTAHY V OBCHODOCH -POHYBLIVE SCHODY - TOTAL CO NAJMENEJ PRIRODZENEHO POHYBU ....ALE NAMIESTO TOHO ABY ISLI RADSEJ PAR METROV BEZ AUTA PESI MUSIA ZACAT CHODIT DO FITKA ABY MALI NEJAKY "POHYB" PRE ZDRAVIE ...

A TAK NELOGICKY JE TO AJ SO SVETOM HRSTKA LUDI OVLADA TENTO SKORUMPOVANY SVET A POTOM STRSNE SA OHANAJU CHARITOU "AKO POMAHAJU" PRITOM KEBY BOLI PENIAZE PRIRODZENE ROZDELENE KDE PATRIA TO BY NEMUSELO EXISTOVAT

NAJSKOR ZDRAZIEME POTRAVINY A POTOM CHUDOBE IDEME ROZDELOVAT POTRAVINOVU POMOC-CHORE AKO CELY SVET A CELY SYSTEM SVETA

Carie

preco je taky neviem, ale raz si na to zvyknes. lebo aj tak ho nezmenis. svet je hrozne nespravodlivy, najlepsie sa maju kurvy.

amanda23

radsej nad tym nepremyslaj, lebo dostanes z toho akurat pekne depky...pozri, aj u nas na Slovensku, priklad kauza Gorila, miliardy z nasich dani sa pokradli, dokazy su, par ludi sa slo postavit do ulic, potom sa to ututlalo a je ticho, nik nesedi, ani nebude, peniaze , ukradnute peniaze nik neuvidi,ked vyhodia jednych , pridu ini zlodeji.. Ale zato pride nejake MS v hokeji a vsetci su v uliciach a "bojuju" za taku smiesnu vec , zije tym cely narod, podstate ide len o zabavu..Je to cele len o nas , ako sa k tomu ludia stavaju, ale vacsina ludi je ako stado, co im "zhora" predostru, to ludia zozeru aj s navijakom a neriesia dalej...

majkyy111

to uz v dnesnych casoch tiez nie je pravda, ze zdravie si za peniaze nekupis... ked ma clovek s priemernym zdravim peniaze na spickovu zdravotnu starostlivost tak sa urcite dozije dlhsie a bude mat menej zdravotnych problemov ako chudobny clovek s priemernym zdravim... ked si mozete kupovat najdrahsie lieky, najdrahsie zakroky, najdrahsich lekarov, ked vdaka peniazom mozete predbehnut stovky ludi na cakackach ktori peniaze nemaju atd... naposledy taky jakubisko (nie ze by som nieco proti nemu mal, nech mu zdravie sluzi este dlho) - si myslite ze by sa dostal k transplantacii srdca nejaky iny 75 rocny clovek ktory ma 200 eurovy dochodok? dalej clovek ktory ma vela penazi moze zit pohodlnejsi menej namahavy zivot, moze platit maserky, fitnes, ozdravne pobyty, mimo toho si moze kupovat kvalitnejsie a zdravsie potraviny a tak dalej a tak dalej...
jasne ze sa za peniaze da kupit aj zdravie (minimalne do urcitej miery ktora je dana technologickym pokrokom.. medicina buducnosti bude ale vediet liecit uplne vsetko a tam uz zdravie za peniaze bude platit uplne:))

soffa

kde su take hodnoty ako vernost,laska,uprimnost,dobrota???sa v dnesnom skazenom nemoralnom uponahlanom svete,kamsi vytratili,skoda,ludia sa zenu za bohatstvom idu cez mrtvoly,len koli prachom,postaveniu,a potom pride choroba a peniaze su nanic,zdravie si za penize nekoupis,ludia by uz mali otvorit oci,navzajom si pomahat,nie ublizovat,ale skoda slov.naco mi kabelu guci,len preto ze je to in a nosia ju takz.celebrity??a kto to je ta celebrita??niejaka ceckata koze,ktora to dala dobrej stovke aby sa dostala tam kde je.otrca hole cecky a p1cu v telke je ubohe.

Dadula56

Vytaca to vsetkych, lenze postupom casu clovek zisti, ze jeho vytocenie ide nespravnym smerom. Darmo sme vytoceny danou celebritou. To, co by ta malo skutocne vytacat, su ludia okolo teba, ktori sleduju, kde vsade otrcila(ci uz tu kabelku alebo nieco ine...). Ako uz bolo napisane, vsetko na tomto svete je vztah ponuka/dopyt. Darmo by sa dnaa celebrita otrcala, keby sa na nu nikto nepozeral. Media davaju ludom, co ziadaju. Teda umele hviezdy, hokej, nasilnosti, skandaly, kde s kym, kto a v akej polohe.Televiziu nevlastnim, bulvaru sa nevyhnem, aspon teda nadpisom, pretoze je vsade, aj ked si clovek len spravy chce precitat. Svet dava ludom, co oni chcu, za co platia. Je to smutne, ale toto je svet, ktori sme chceli. Fungujeme na vacsinovom rozhodovani a kedze je u nas najcitanejsi nemenovany dennik, nemozno sa tomu cudovat. Rozhodla o nas tato vacsina.A tak je to vsade na svete.

Lumik

neviem ci to suvisi ale mozno:
- aj na trhu ked sa pri niektorom stanku objavi viac ludi tak sa tam tlacia dalsi a dalsi, aj ked kusok dalej maju to iste a je tam prazdno.

- zda sa, ze ludia chcu to o com si myslia, ze to chcu aj druhi ludia a naopak strania sa toho o com si myslia, ze sa toho aj druhi strania

alenka_maxova

ked chces vyssi plat, der sa tam, kde je vyssi...casto ludia ostanu robit za smiesne peniaze napriklad v automobilke za pasom, lebo im to staci. Cest vynimkam...Casto sa ludia uspokoja s malom, nepotrebuju makat na sebe, ani na tom, co robia. Preto, ked je niekto sikovny a vie si zarobit trebars hokejom, preco nie? Afrika je krajina, kde by bolo treba zmenit tisic veci, aby tam nehladovali, aby nebola polovica ludi HIV pozitivna a podobne...to, ze mi tam posielame "drobne" je nic. Ich mentalita je taka aka je....Ked ti vadia "stetky a herecky" v telke, nepozeraj sa na TV. Ja som televizor nevidela od svojich 15 rokov, neviem co je to farma, ani daky hotel, ci ako...Spravy si precitam v denniku SME a film si stiahnem taky dobry, aky by v telke zivote nedavali. Ked ti vadi tento svet, prisposob si ho podla seba.. :) Nadavanie nan aj tak nic nezmeni :)