Nezvladam sa pozerat na to ako sa mama trapi

Príspevok v téme: Nezvladam sa pozerat na to ako sa mama trapi
dontknow

Ahojte, ako mozem ja, dcera zakrocit??

Otec vraj uz nema rad mamu, chce od nas odist,.... Mama je strhana, nic neje, je neskutocne smutna.... Strasne by som jej chcela pomoct, modlim sa za to, aby sa oco uvedomil. Nemam sil na to, aby som to nejakym sposobom riesila, ved to nie je predsa vec, do ktorej by som mala strkat nos.. Su to dvaja dospeli ludia, tiez si vztahy riesim sama, preto neviem ako by som jej , resp. im mohla pomoct....

mamasaid

Bol dobrý otec aj manžel, city sa však nedajú vynútiť. Mamine slzy vníma asi iba ako citové vydieranie a nechce sa nechať zlomiť.

dontnow

viem sa vcitit do jeho koze, mozno to nie je presne to iste, ale niecim podobnym som si presla aj ja, tiez som potrebovala trosku casu, kym to zo mna vsetko opadne a nakoniec to bolo vsetko zasa tak, ako malo byt,,,,

mrzi ma vsak na tom to, ze on absolutne ignoruje to, ked vidi mamu plakat, tvari sa ako keby ho to vobec netrapilo, odide z izby a vybavene... ja neviem...... verim, ze sa to vrati do normalu..

krowka

hm, su dve moznosti. po case sa vrati do normalu. zvyknu takto muzi v jeho veku akoby ,,prejst na druhu stranu,,.dajte mu cas, nechajte ho, mama nech ho pusti, dvere bude mat otvorene. nech sa nanho nehneva, proste je to iba zmateny clovek. nech da mama teraz bokom city, odzite roky manzelstva, pretoze on je v prvom rade clovek az potom manzelom, otcom, zamestnancom a pod.
ale osobne si myslim, ze je to vykrik duse. ludia si niekedy uvedomia, ze zili tak ako je to v spolocnosti zvykom, nie tak ako oni naozaj chceli. ale to je vsetko o dusi.
osobne si myslim, ze sa vrati.
nuz a s mamou... utesuj ju, bud pri nej, vybehnite si von, stiahni jej nejaky film.

dontknow

mamasaid: nieco v podobnom zmysle sa snazim vysvetlit aj mame.., ze ho to urcite prejde, verim ze to tak ozaj je...ze len potrebuje cas...

Jane_3sto18: drzim palce, nech sa to nejak da dokopy aj u vas... ja som si nikdy nepomyslela, ze podobnu temu vytvorim... najhorsie na tom je ta bezmocnost, ze clovek musi len cakat...

mamasaid

Otec musí nájsť sám seba. Nechajte ho, nema zmysel sa vzajomne trápiť. Možno len potrebuje trochu casu pre seba a potom sa vráti k vám.

eam

Aj toto priniesla doba, ktovie či nemajú problém v práci, finančné problémy a tak.Možno by im prospela nejaká spoločná dovolenka, kde by vypli a prehodnotili vzťah.

Jane_3sto18

dontknow - u nás sú tiež problémy v rodine, ale presne opačné. Jedná sa tu o mamu, ktorej teraz momentálne totálne preskočilo, dialo sa to už skôr, ale teraz to vyšlo všetko tak náhle na povrch, som zvedavá, čo sa ešte udeje. Veľmi ľutujem svojho otca, ťažko to všetko znáša, ani nejedáva, už asi dva dni za sebou poriadne nič nezjedol, bojím sa o neho, aby sa mu niečo nestalo, aby si niečo v práci neurobil (aj keď len nechtiac, ale keď sa nesústredí, tak je ťažko niečo robiť). Povedala som mu, že nech ide aj on k psychológovi (prípadne aj k psychiatrovi), že je to celkom užitočná vec sa niekomu vyrozprávať, niekomu, kto vie poradiť, prípadne dá nejaké lieky na ukľudnenie a podobne, ale neviem, či sa tam chystá, no budem ho skúšať presvedčiť.
Je to ťažké, v takejto situácii vlastne ani nedokážem pomôcť.

dontknow

praveze sa vyjadril, ze nema nikoho.. on je v podstate cele dni doma s nami, nechodi zurovat, ani s chlapmi na pivo... vzdy boli pre mna vzorom dokonaleho manzelstva, preto mi to nejde do hlavy,,,

S mamou sa ani velmi nehadali, ked tak, tak to boli nejake klasicke manzelske hadky, neslo nikdy o nejake extra problemy..preto to ani ja, ani mama nechapeme.. vraj chce zacat odznova, ze takyto zivot ho nebavi, a ze city k mame uz nie su ani city, ale vlastne len lahostajnost...

asi sa z toho zblaznim...:-/

ja40

otec ma milenku?
je to vsetko take zvlastne s tymito vselijakymi osudmi,ja som vcera bola natacat velmi podobnu epizodku v sudnej sieni,hrala som tam tu manzelku,ktoru chce muz opustit kvoli milenke,bol tam akoze aj nas syn a ten svojmu otcovi aj nadaval,aby sa uvedomil,povedal si svoj nazor a bil sa za mna ako za matku,povedal,ze sa nemoze na to pozerat ako sa trapim a ako po nociach placem...fakt dojimavy pribeh,chlapec si chcel siahnut aj na zivot...najhorsie na tom je,ze toto bolo podla skutocnej udalosti...

alenka_maxova

nepomozes jej nijak...len rozhovormi. Ubezpecuj maminu, ze stojis pri nej, ze jej budes pomahat. Ale to, ako si to s otcom vyriesi je vec len ich dvoch a ako to dopadne je na nich. Skus ju vziat vonku, poprechadzat sa...Toto ju musi preboliet, takze jej daj cas. Ale bud pri nej, zaujimaj sa o nu. Casom by sa to mohlo zlepsit, ked nie, mala by vyhladat odbornu pomoc :) Drz sa