extrémny strach zo starnutia

Príspevok v téme: extrémny strach zo starnutia
podpora

Mám už dlhšie obrovský problém , ktorý nemôžem dostať z hlavy.Obrovský strach zo starnutia..každú sekundu svojho života myslím len na to ako starnem. Nemám ešte ani 20 ,ale ja sa tak strašne bojím.Toho ako budem chorá , stará a škaredá.To nebudem ja , ale iný človek. A v podstate veľa ľudí hovorí , že 50+ ste už starý človek oni to už hovoria aj 40 alebo 35+.No a keď si prestavím ako čas letí.Tak zachvíľu je to tu.Ja budem strašne závidieť mladým :/ ich mladé telá , krásu a všetko. A o mńá nikto nezakopne.Myslíte , že by mi pomohol psychológ? trápi ma to už dlho.Vždy keďˇvidím nejakého človeka rozmýšľam ako bude vyzerať kedˇ bude starý alebo naopak.Rovnako keď pozerám staré filmy 1950(60) akí bolí pekní a teraz sú tak otrasní.Nevymyslia nejaké lieky? alebo niečo? mám sa chuť zabiť.Radšej sa zabijem ako stárnúť.
prečo nemôžeme prestať stárnuť 25+ alebo 30+ alebo v štyridsiatke len nie už viac. Som zúfalá absolútne depresie.

jablko11

starnutie že je nespravodlivé? veď to je jedna z najspravodlivejších vecí na svete. Postretne každého bez rozdielu.

tondo991

to ako budes vyzerat s pribudajucimi rokmi je viac-menej na tebe, treba sa o seba starat, stravovat sa s rozumom, cosi si o tom nastudovat, sem-tam si zacvicit a tak. starnutie zrejme nezastavis (i ked su ludia co pevne veria v opak), takze trapit sa preto je strata tvojho tak cenneho casu. ono je to tak trocha ironia; mas strach ze ti cas rychlo uteka a predsa nim plytvas na zbytocne obavy :)

Lumik

mozno raz bude system ako v tom filme "In Time", ze v 25 prestanes starnut a musis si kupovat cas, bohati mozu zit aj tisicrocia..., lepsie by bolo keby nebolo treba platit ale to by sme sa asi premnozili...

eam

Mať tak tvoje starosti v tvojom veku. Nič s tým nenarobíš, tak si nevytváraj depku, ži zdravo, aby si aj v tom zrelšom veku vyzerala dobre...ako ja :)

vebe

Preboha, to co riesis. ved zi normalne svoj zivot a neries veci, ktore aj tak nemozes velmi ovplyvnit. Kazdy kto sa narodil je predurceny na to aby aj starol, ved je to nieco uplne normalne. Zivot ti prejde v strachu, ze zostarnes a vlastne z toho strachu zostarnes predcasne. Kto povedal, ze clovek co ma 40,50,60 je stary? - to si ludia sami takto vymedzuju. Podstatne je, ako sa citis, ci si dusevne aj fyzicky mlada a svieza a potom budes aj vo vyssom veku aj napriek vraskam na ludi tak posobit. ked si naplno vychutnas budes vychutnavat kazdy den a minutu svojho zivota, nebudes nikomu nic zavidiet