extrémny strach zo starnutia

Príspevok v téme: extrémny strach zo starnutia
podpora

Mám už dlhšie obrovský problém , ktorý nemôžem dostať z hlavy.Obrovský strach zo starnutia..každú sekundu svojho života myslím len na to ako starnem. Nemám ešte ani 20 ,ale ja sa tak strašne bojím.Toho ako budem chorá , stará a škaredá.To nebudem ja , ale iný človek. A v podstate veľa ľudí hovorí , že 50+ ste už starý človek oni to už hovoria aj 40 alebo 35+.No a keď si prestavím ako čas letí.Tak zachvíľu je to tu.Ja budem strašne závidieť mladým :/ ich mladé telá , krásu a všetko. A o mńá nikto nezakopne.Myslíte , že by mi pomohol psychológ? trápi ma to už dlho.Vždy keďˇvidím nejakého človeka rozmýšľam ako bude vyzerať kedˇ bude starý alebo naopak.Rovnako keď pozerám staré filmy 1950(60) akí bolí pekní a teraz sú tak otrasní.Nevymyslia nejaké lieky? alebo niečo? mám sa chuť zabiť.Radšej sa zabijem ako stárnúť.
prečo nemôžeme prestať stárnuť 25+ alebo 30+ alebo v štyridsiatke len nie už viac. Som zúfalá absolútne depresie.

Lulu2011

hehe, ja mam o chvilu 30 a tiez sa bojim, ale tak clovek starnutiu nezabrani, v 20 som toto neriesila, naozaj je este skoro

luciano

Ja mám 51 a vôbec sa tak necítim. Ducha mám mladého, cítim sa tak na 25. Vo výzore mi hádajú na 30 - 35. Dôležité je to, aby sa človek cítil stále mlado a to sa potom odrazí aj vo výzore.

meri.m

Jááj, moja, na tebe budú drogérie a chirurgovia dobre zarábať. :-) Ale vážne - večnú mladosť prezentujú hlavne médiá a celebrity, ktoré sa po štyridsiatke stávajú vlastnou paródiou; bežní ľudia žijú a prirodzene starnú a stále si zachovávajú svoje čaro.
Akurát cez víkend som sa stretla s babkou a jej kamoškou - obe majú cez 80 a sú to neskutočne krásne a vtipné dámy. Mám kúsok pred 30 a osobne by som nechcela mať znova 15 ani 20 - btw., vtedy ma trápilo oveľa viac, či ma niekto bude chcieť, ak zostarnem, priberiem a pod. :-) S vekom prichádzajú aj skúsenosti a nadhľad, ktoré by som nemenila za mladší vzhľad. A myslím, že vzhľad vo veľkej miere závisí od životného štýlu človeka, ktorý sa väčšinou dá ovplyvniť.

zuvinka

Pozri sa na herečku Máriu Kráľovičovú, ktorá má 85 rokov, či je podľa teba otrasná.. Polož si otázku, čo robíš teraz ako mladá preto, aby si nebola v starobe chorá, "škaredá", nevládna.. ? Je to vo veľkej miere v tvojich rukách, ako skončíš v starobe. Ja som mala pratetu, zomrela vo veku 75 rokov, ale pri pohľade na ňu som sa vôbec staroby a smrti nebála. Bola to elegantná dáma, vždy pekne upravená a vyrovnaná so životom.
Ale stále máš možnosť dať si potom kopec plastík, aby si "oklamala" čas :D

alenka_maxova

Skus si pozriet film Deti zo stanice Leningradska a prehodnot si, ci trpis viac ty alebo oni :)
Ak sa citis predsa len tak strasne prestrasne, zajdi za terapeutom, ktory ti moze pomoct. Sama si zrejme nepomozes...