jeho mama nam brani byt spolu aj ked sa lubime

Príspevok v téme: jeho mama nam brani byt spolu aj ked sa lubime
kvetinka255

Ahojte
S mojim priatelom sme uz dlhsie spolu, aj ked sme sa casto vedeli pohadat (vzdy kvoli hlupostiam) velmi sa lubime a chceme byt spolu, ale v tom nam brani jeho matka.
Nedovoli nam stretavat sa. Neviem ako mam tuto situaciu riesit, velmi chceme byt spolu ale nemozeme. Ona ma nepozna, nevie kto som, ale stale ma voci mne vyhrady a je proti nam. Zatial ani jeden z nas nezaraba, takze odstahovanie z domu pre tuto chvilu nie je mozne. Porozpravat sa s nou taktiez nemozem, kedze ju nepoznam a viem presne ako by to dopadlo, vyhodila by ma. Takze je to hlavne na priatelovi, ktory s nou skusal hovorit ale zatial to na veci nic nezmenilo. Velmi sa trapime. Uz neviem co mam podniknut pre to, aby sme boli spolu. Za kazdu radu dakujem.

natusa42

heh,nepoznate sa a chodis s nim 3,5 roka,to je vtipne :D teda vlastne na zaplakanie
hm,ale chapem,lebo moja mama tiez takto nenavidi mojho priatela pre iste veci,nemoze ho ani vidiet,ani moj otec ..takze viem,ake to je,co prezivas,sicew v opacnej pozici,ale viem a najma lutujem tvojho chalana,co si kvoli tebe musi vytrpiet zo strany rodicov,lebo ja zazivam to co on.....
toto sa neda riesit nijako,ale davaj si obrovsky pozor,lebo taketo pridrbane matky,ktore si straziua synacika po cely zivot vedia cely zivot dvom mladym ludom pokazit ( to viem z vlastnej skusenosti) nenavidim take matky !

Dadula56

Kvetinka, este takto: Ma on vobec nejaky plan do buducnosti, resp.mate spolocny plan?Pretoze teraz je na mame zrejme financne zavisly,lenze po skonceni skoly sa bude potrebne chopit cinu. Jeho mama zrejme nazor nezmeni,je on schopny ist za tebou a mamu nechat tak?Nech sa jeduje,nech intriguje?Pretoze mne to zacina stale viac pripadat,akoby on mal na prvom mieste mamicku a az potom ostatne.Je mozne, ze sa mylim,ja len na zaklade prispevkov zacinam nadobudat tento pocit. Pretoze je prvada, ze pokial jeho mama nie je uplne sibnuta, tak odniekal ten nazor na teba zobrala. On zrejme za nou chodi a stazuje sa, ake zloby si mu napachala. Ako take decko, co mu zobrali hracky na piesocku. Myslim, ze si, obrazne povedane, este nestihli prestrihnut pupocnu snuru. A ver mi, ze s chlapom, co je mamkin manzacik je otrasny zivot. Z osobnej skusenosti to nemam, ale je to z blizsej rodiny, kde sa toto dialo. Skoncilo to tak, ze zena sedela doma sama s dietatom a syn behal z roboty k mame na veceru a dokonca tam prespaval. Skoncilo to, az ked mama umrela.

kvetinka255

Hrozne sa do nasho vztahu stara, priatel urobil chybu v tom, ze jej o vsetkom hovoril (myslim si), mam pocit, ze ona ma prehlad o tom preco sme sa pohadali, aky je nas vztah, jednoducho vie o nas dost. Ja svojej mame nerozpravam dovody nasich hadok,ked sa chcem poradit, tak potom sa zdoverim dobrej kamaratke, snazim sa byt vzdy objektivna a vykreslit hadku tak ako ju vidim ja a ako ju vidi on, cize v com som spravila chybu ja a v com on a kamaratka mi na zaklade toho radi. Kdezto u priatela mam pocit, ze vykresli hadku len z jeho strany, co zle som urobila, ale nepovie aky som mala k tomu dovod. Neviem ci to robi vedome alebo nevedome, mozno chce zastriet svoje chyby ku ktorym sa neprizna. A jeho mama si na zaklade toho urobi o mne obraz, samozrejme zly, lebo som vykreslena ja ako pricina konfliktu. Neviem naozaj co je vlastne vo veci, neviem aka je jeho matka kedze ju nepoznam, urcite je mozne aj to co pisete vy, ze na nom lipne a nechce aby som jej ho ukradla. Priatel to chce riesit najprv rozhovormi, ak nepomoze rozhovor tak potom hadka.. Velmi to nechceme riesit utajovanym vztahom, velmi lahko sa moze stat, ze stretneme niekoho z rodiny a bude zas problem. Ja uz neviem co si mam mysliet o nej ani o nom, neviem kde sa stala chyba. Mam pocit, ze aj priatel to dost posral. A skusal s nou teda hovorit v tom zmysle ako si napisala ty dadula, vznikla z toho hadka, vies nechcem to tu priamo napisat ale ona sa uz vie postarat o to (roznymi prostriedkami) ako docielit svoje.

Carie

No toto ma parve napadlo. Ze ako ta moze nenavidiet ked ta ani nepozna, v zivote ta nevidela. Pozna ta len z toho, co jej on o tebe povie. A zrejme sa o tebe vobec lichottivo nevyjadruje kedze ta nenavidi. Povedal jej o tebe vobec niekedy nieco pekne? Preco ta furt ohovara, preco jej furt hovori ze sa hadate? Ona mozno ani neni zla, ale chce pre synacika to najlepsie a z jeho rozopravania evidentne vychadzas ako neznesitelna hysterka a psychopatka. Tak nech si tvoj priatel najskor uprace vlastny bordel v hlave a nech ta vkuse pred nou neohovara. Co teraz ako caka?

Dadula56

Kvetinka, tvoj priatel by mal toto podla mna riesit v tomto zmysle:'Mama, tuto zenu som si vybral za partnerku. Mas pravo mat o nej svoj nazor. Ibaze tvoj nazor je neopodstatneny. Spoznaj a potom sud. Ak nemas zaujem ju spoznat a zakazujes mi sa s nou stretavat, vedz, ze to v prvom rade kazi vztah medzi mnou a tebou. S priatelkou sa stetavat budem, ty to nezmenis, nemas tu pravomoc, ani prostriedky. Uvedom si ale, ze nas vztah sa moze nenavratne pokazit a o mna ako o syna prides nie vinou mojej priatelky, ale svojou vlastnou."
Ak ma troska racionality v sebe, toto by mala akceptovat, ze tym v prvom rade nici vztah syn-matka. Tiez mam za to, ze je na syna naviazana nezdravo a ty jej ho podla nej kradnes. Takych materi je vela...Ja ale nerozumiem, ake ma prostriedky na to, aby kontrolovala, ci je vonku s tebou alebo nie...

soffa

necitala som vsetky prispevky,ale pises ze ona nechce aby ste sa stretavali lebo sa hadate???nie ona nechce aby si "jej" zobrala syna,lipne na nom,hovoris ze sa stara lepsie ako ine matky,to je chore,vzdy sa do vas bude miesat ,neda vam pokoj.riesit by to mal priatel a striktne!!!povedat a dost a hotovo!je to len a len na nom.kolko mate rokov???nepocitaj s tym ze ona sa zmeni!!!!

kvetinka255

Dakujem Vam velmi pekne za reakcie :)
Ano, on sa to snazi riesit s nou, ale tak normalne, rozhovorom. V podstate sa da povedat, ze sa ju snazi presvedcit, ze je to nas vztah a aby sa donho nemiesala. Hadaju sa kvoli tomu a mne je otrasne, mam dojem, ze som im znicila ich vztah, ktory mali medzi sebou dobry, ona sa vzdy onho starala, viac ako ine matky, ona vzdy o nom vsetko vedela.
Viete ono ak ju moj priatel neposluchne, zacne sa mu matka vyhrazat a to este len bude, uz bolo par pokusov a vyzeralo to, ze vyhrazky splni do bodky.
Preto v podstate ja nemam co robit, nemam to ako vyriesit, ked sa jej vzoprie budu tu vyhrazky a ked bude podla nej, tak my dvaja budeme nestastni. No a moja rodina ho pozna, to ano, my ako rodina sme nemali ziadne taketo problemy, pre ktore by som ho nemohla predstavit. Samozrejme moja rodina to neviem pochopit, ako ma moze niekto odsudit a nenavidiet, ked ma nepozna. A on von chodit moze, len nie so mnou..