Slobodná voľba lekára je na Slovensku fantasmagória...

Príspevok v téme: Slobodná voľba lekára je na Slovensku fantasmagória...
petul

Z vlastnej skusenosti teraz viem, ze to co nam vsade ospevolali, ze pacient ma slobodnu volbu lekara je uplne mimo realitu.Stale odborni lekari riesia "obvody" ked nepatrite pod jeho obvod mate smolu, hladajte inde. Jednoducho ak chcete zmenit odborneho lekara to nepripada do uvahy, nikto iny si vas nezoberie...to vraj maju zakaz...mozno keby ze ste este nikde neboli vysetreni tak vas zoberu ale o 3 mesiace ale ked si zaplatite 10€....kam dospel tento stat.Dokazu si lekari a sestricky uvedomit, ze pracujuci clovek, ktory si svoje zdravotne osetrenie pravidelne plati kazdy mesiac z vyplaty a k tomu dava nezmyselne € za poplatky za objednanie samotnym lekarom, ze nemoze cakat v cakarni 4-5 hodin a v ordinacii sa zdrzi 5 min. a vykesuje min.10€...ze ten pracujuci clovek musi aj pracovat..nie je to dochodca co nema doma co robit a vysedavat v cakarnach. Ludia ktori pracujete v zahranici, neuvazujte o tom, ze ked vas boli zub, alebo noha alebo cokolvek ine, ze pockate kym dorazite na SR....dajte sa osetrit tam...vzdy lepsie obidete ako v tomto skvelom state

A ja

Kam máš ísť by mala vedieť Tvoja zdravotná poisťovňa,jej každý mesiac platíš peniaze a ona Ti za to má zabezpečiť služby.

Prezyvka55

sukromny lekari zobera kazdeho s radostou aj kebyze poviete ze ste z juhoafrickej republiky a k statnym sa moc nevyplati ak nie su vasi znami ale na druhej strane znami statny lekar alebo lekar v rodine je na nezaplatenie, prakticky necakate chodite vsade prednostne :D

ivs28

Blbosť, že to v BA funguje inak.. Realita z roku 2014: slobodná voľba lekára je utópia. Som z GA, kde nie je ani jeden reumatológ. Tak som sa rozhodla, že pôjdem rovno do Bratislavy, kde by mi snáď vedeli pomôcť. Odpoveď: "nie nemôžeme vás zobrať, nie ste z BA." Tak kam mám potom ísť?

gadget3

Ani v CA ešte neskončila rajonizácia. Lekári vás nezoberú, ak nepatríte do jeho obvodu. Ja už neverím na slobodnú voľbu lekára... hlavne čo sa týka neurológov a ortopédov... bieda

petul

stale nerozumiete, ze slobodna volba lekara prestava mat vyznam, ked kvoli tomu musite ziadat v poistovni, plnit obalky a podobne. jedna sestricka pri mojom dnesnom obvolavani neurologii mi povedala:" viete v ZA je nedostatok tejto odbornosti,preto je vsetko plne nad limit"...a presne ak nejde akutne o zivot, nik vas nevezme. Ludia cakala som raz s ocom u tej jeho a rano o 10:00 prisla pani, ktora mala velke bolesti hlavy a chrbta, biela ako stena, ledva sedela...a sestricka na to"chvilku pockajte" cakala takto do 15.stej ak nie dlhsie, lebo my sme uz odchadzali a ona tam este chuda sedela....Je to smutne ked to vidite ....
Laurina...pacienta odmietaju s tym ze maju plno a ze uz bol vysetreni u ineho neurologa...neviem ci je to opodstatneny dovod,ale pre lekarov asi ano.