Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

VS - daleko od domova

Príspevok v téme: VS - daleko od domova
strachopud

Zdravim,
prave som sa dozvedela ze som prijata na svoju vysnivanu VS, tam som vzdy chcela ist pretoze je to uznavany odbor a aj univerzita..preto sa na jednej strane velmi tesim no na druhej strasne bojim..
Je to daleko od mojho domova, kde mam rodinu a blizkych a ja nie som ten typ ktory by sa rychlo adaptoval a nasiel si raz-dva priatelov..s tymto mam velky problem - priatelov nemam takmer ani doma a nie to este aby som si ich nasla v inom meste- cudzom prostredi..
vysokoskoly zivot to bude nieco uplne ine ako doterajsia stredna skola a ja sa bojim ze to nezvladnem..doma mam aspon rodinu ale tam nebudem mat prakticky nikoho..
mne pozitovne myslenie nepomoze proste viem ze to tak bude a aj ked sa budem snazit nic sa nezmeni..
preto uvazujem ci nemam radsej ostat vo svojom rodnom meste - na vs, na kt. az tak nechcem ist navyse ani odbor mi nie je velmi po chuti, ale bude to istota
bojim sa totiz ze ak pojdem tam, pridem po par mesiacoch s placom domov - az take je to so mnou zle - asi si pomyslite ze nie som normalna, tak mozno to tak je..
co si o tom myslite?

sweater*

ide o to co chces, ak neodides, pravdepodobne uz v zivote nepsirde nic tak extremne zlomove ako vysoka skola, a zostanes navzdy blizko pri rodine, kamarati sa ti mozno rozprchnu po svete alebo aspon po slovensku, tam nemas istotu. btw ja sa tiez bojim vela veci, ale to neznamena ze sa do nich nevrham, keby som mal byt cely zivot ustrachany zostanem sa navzdy drzat sukne mojej mamy a nikam sa nepohnem v ziadnom smere... ak po takomto tuzis, nech sa paci...

lost

hmm

no mas na vyber

moznost cislo jedna je... chod do sveta pre svoj sen a vrat sa domov a zi svoj sen

a moznost cislo dva je ... chvilka napatia... zostan doma a chytaj prach.. (neskor si mozes buchat hlavu o stenu, ale tato moznost je volitelna, dobrovolna)

necital som prispevky podomnou ale stavim sa, ze tu ide o to ze mas problem prekrocit svoju komfortnu zonu ;)

kazdy ma taky isty problem, otazne je, ako ho chces vyriesit..

strachopud

vevessa

no ide aj o to ze ten moj odbor sa da studovat asi na 2 miestach na SK z toho na tom mojom je to Ok, to druhe vraj nestoji za vela (neviem presne) a dokonca je este dalej..takze ked to chcem studovat musim ist do toho mesta
ak by som ostala vo svojom rodnom vyberiem si len z moznosti co tu su a z toho aj ked mam podane az na 2 fakulty prihlasky a pravdepodobne ma tam aj vezmu - no nechcem na ne ist..
ak by bol ten moj odbor u nas v meste aj ekd na horsej urovni tak ostanem

vevessa

ono pridu aj tak ine starosti a taketo fnukanie o nesmrtelnosti chrusta pojde bokom. je to len hlupa vysoka, ktoru ma aj tak milion inych ludi, chleba z toho nezlacnie ci uz vystudujes na opacnom konci republiky alebo v susednej izbe.

strachopud

vdaka za povzbudzujuce prispevky :)
ja to urcite skusim, mate pravdu ze by som si to vycitala, ale bohvie ako to zvladnem

vevessa:
noo presne take nieco hrozi aj mne...

je to na Slovensku, povodne som chcela ist do Brna, ale tam ma nevzali - chybalo mi par bodikov, no necakala som ani ze ma vezmu tu tak som si neverila a nakoniec sa to podarilo

vevessa

bola som na tom podobne. ale po roku som to uz nevydrzala, zbalila kufre a presla na dialkove. takze som doma s rodinou, mojimi zvieratami, zalubami, mam pracu, skolu a nejako ten zivot uz uplynie.

whee_ee

Ja som išla 350 km, neľutujem ... Domov predsa chodím, mám tu aj priateľa a vzťah nám funguje, v Druhom meste zase študujem, bavím sa ... Dokonca mi cez leto bude chýbať ... Mesto, ľudia, intrák, kamaráti ... Skvelá skúsenosť, príprava do života ... Choď do toho.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

VS - daleko od domova - Fórum - ZDRAVIE.sk