Bez terapie, bez Stana... bez priateľky?

Príspevok v téme: Bez terapie, bez Stana... bez priateľky?
Meretseger

Z PK som došla vyrovnaná a myslela som, že i posilnená, teraz opäť na dne. No suppa, depresie mi už tak chýbali!
Včera som došla podľa dohody k Stanovi na terapiu, aby som sa dozvedela, že ju ukončuje. Z profesionálneho hľadiska je to dobrý krok, ja viem, gestalt na mňa už nestačí, preto ma posiela ku klinickej psychologičke; dnes som sa tam bola objednať, dala ma na koniec augusta. Poisťovňa prepláca 20-25 sedení, zabudla som sa však opýtať, či je to jednorazovo, alebo ročne?
A sám Stano je predsa len stále vo výcviku, je mladý a s mnohými vecami sa stretol u mňa po prvý raz.
Oceňujem to. Ale ináč to hrozne bolí, stratila som kamaráta, hoci viem, že je môj problém, že som dovolila, aby sa mi vôbec priateľom stal. Som z toho hotová, prídem si v pohode z nemocnice a teraz toto... Tuším sa tam po skúškach vrátim, táto realita je príliš krutá.
Okrem toho sa priateľka stále akoby bojí nášho vzťahu, pretože "som tak mladá (mám 20, ona 32, takýto vekový rozdiel už za sebou mám) a tak ďaleko" (býva striedavo v BA a v Stupave). Vraví, že ma nechce a nemôže stratiť, ale už viackrát mám dojem, že by to radšej ukončila, aby sa netrápila. Ja zas neviem, čo by bolo lepšie, koniec z mojej strany práve kvôli tomuto? Pritom sa milujeme a stratiť ju, tak si to môžem rovno hodiť (to hovorí i ona, z jej strany).
Perfektné. Jednoducho perfektné. Tak sa vrhám do učenia, aby som zabúdala na rany - duševné, na tie telesné už kašlem. Snáď.
Ako bol život krásny, tak je teraz na nič. Je mi smutno a len to potrebujem niekam vypísať... fajn zmena oproti vyrezaniu.

chaldomor

To závidí aj od školy. Niektoré ľahšie školy aspoň priemerne inteligentní človek (ktorý také školy spravidla nenavštevuje) vyštuduje ľavou zadnou. Takže sa to dá aj s absenciami.

Maoam

wow, tak to je uz ine kafe...

pytam sa len preto, ze Meretseger musi byt svojim sposobom troska genialna, ked studuje VS s tymito problemami, dlhymi absenciami, ako napr. teraz, dlhe tyzdne mimo, neviem, co studuje, ale tak svojim sposobom klobuk dolu

hadajkto?

Maoam, videla som schizofrenicku, co vystudovala medicinu :-D Problem je v tom, ze jej to je nanic, kedze jej nedovolili pracovat ako lekarke..

Maoam

Meretseger: ako dokazes s tymto vlastne studovat? aky smer studujes, ak sa smiem opytat?

k tomu ostatnemu, ja si myslim, ze to nebola ani nie je ziadna laska medzi nou a tebou, aj ked to laskou nazyvas, vidis ze v realite (mimo kliniky) to uz nefunguje

navyse ona tiez bude mat nejake vazne psychicke problemy, takze ten vztah by ti asi neprospieval

Meretseger, dokazes byt sama, bez vztahu? bez rezania, ked budes sama?

liec sa, daj sa dokopy, nemaj vztahy, kym nebudes ok

hadajkto?

ach jaj...priatelku si nepusti, vsak nemusite byt spolu nonstop. V tvojom pripade by to ani nebolo vhodne. Ona ma aku diagnozu? Tiez hraniciarka? To moze byt problem, dvaja hraniciari, aj ked ty si uz celkom dobre popracovala na sebe.
Skus to nesilit do pozicie bud-alebo (bud total spolu, alebo uplne prerusit kontakt), aj nieo medzi tym existuje a moze byt fajn:-D
A Stanovi kup nieco fajne a popytaj sa, ze ked ste uz nie terapeut a pacient a neviaze vas ziadny vztah, ci by nebol s tebou v kontakte aj ludsky.