nový občiansky

dobra vila

No ved ano, ta ziadost o vydanie! S tym sa preukaz. Nemozes mat predsa OP, ked ho vzali! To je doklad o tom. Taka A4 papier je to. Zloz to a vezmi pre istotou so sebou. Pripadne hocijaky iny doklad od vodicaku po zdravotnu. Nebudes mat problemy, neboj, ak budes mat tu A4 pri sebe

opasdfasdf

vzali si ho tí pracovníci /starýOP/ a žiadne potvrdenie mi nedali že sa nedáva a pas si robím od toho istého dňa, čiže nemám žiadny doklad, iba ten čo mám doniesť pri prevzatí OP a pasu, že som to ja a číslo atď. informácie, bude mi stačiť to? je to žiadosť na vydanie alebo také niečo

dobra vila

Alebo si vezmi so sebou iny doklad totoznosti spolu s tym papierom - pas (?:D). Ved jasne, ty si ho tiez odovzdala, ked si ho mala poskodeny, tak uz iba cakat na novy...

dobra vila

Pisala som ti, ze to trva priblizne 3 tyzdne... tak si to vypocitaj, kedy si si dala vystavovat novy. Mimo toho, ti dali doklad (potvrdenie), ze ti je vystavovany novy OP, tak si vezmi to a mas po probleme. A stary si odovzdala?? Myslim, ze sa odovzdava az po tom, co ti vydaju novy. Ja som ho musela odovzdat, lebo bol uz neplatny...

opasdfasdf

ok mám sannkciu nie je to malý peniaz ale dobre, ale otázka bola kedy budem mať nový? chcem ísť v piatok do mesta a bez op? kamarátka má narodeniny a chceli by sme ísť troška zapiť, s akým dokladok keby prišla kontrola? (mám 18 ale vypadám mladšie)

dobra vila

uplynutie platnosti je ine, z toho sa da vykecat, ale ak ho mal poskodeny, za to tie sankcie davaju striktnejsie, najma, ak sa ani nesnazil vykecat sa z toho :P

dobra vila

Tak za poskodeny OP su sankcie, tie si ako vidim, uhradil. Celkovo vystavenie noveho OP je iba 4,50 (teda ja som tolko platila, nemala som ho poskodeny, ani nic, iba na novo vystavovany)...a este ho nemam, vraj cca 3 tyzdne.