Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nezodpovedný človek

Príspevok v téme: nezodpovedný človek
ddoommii

čaute,som tak strašne nezodpovedná.mám 18 a správam sa ako malá a neviem si s tým poradiť.týka sa to hlavne školy,neustále vymeškávam hodiny,hlavne z dôvodu,že nemám čas (a keď mám málo času,som hrozne lenivá sa naučiť)a nechcem dostať zlu znamku.nevydržím v škole dlhšie,ako 5 hodín,odchádzam si ako sa mi zachce.učitelia mi už hrozia komisionalnym preskušanim a mna to hrozne hneva,ale neviem sa zmeniť.zajtra znovu nemožem prisť,lebo cely den som sa nevedela prinutiť k učeniu a viem,že teraz sa to už nestihnem naučiť dostatočne dobre.doteraz mi to rodičia so zaťatymi zubami tolerovali,teraz sa ale už aj oni nahnevali a nechcu mi už vobec dovoliť zostať doma.tak neviem ani odkial budem mať ospravedlnenku.citim sa preto hrozne.rozčulujem samu seba,ale ked,čo mam spraviť...

ddoommii

rekreantka, ty si super!všetko si vystihla!úplne to na mna sedí a ani nevieš ako si ma potešila.predsalen sa ešte nájdu ľudia,ktorí ma pochopia..teraz ma už nič nezastaví..:)

rekreantka

no ja som presne taka ista uplne ako keby si psiala o mne..s tym rozdielom ze ja som uz tento rok ukoncila 4. rocnik na gymnaziu, mam uz aj po maturach, prave ma prijali na vysoku..
ja som robila presne toto co ty...bud som sa to naucila vyborne a dostala jednotku alebo som odkladala pisomky - neprisla s tym ze si to potom dopisem a tym padom sa to aj lepsie naucim- asi to mas aj ty takto nie? ..a tak som vela pisomiek odkladala ale nakoniec som ich dopisala a dopadli lepsie ako keby som ich psiala v riadnom termine..ja som rovnako aj nemala cas - milion kruzkov - spev, tanecna, 3 jazykovky a ked som prisla domov a mala trochu casu uz sa mi nechcelo.. a utesovala som sa tym ze ved ja mam na rozdiel od ostatnych spoluziakov kopu aktivit - oni sa ucia ale ja sa venujem svojim veciam :)
hodim som mala kopu vymeskanych - ospravedlnenky od vymyslu sveta kadejake vymyslene i skutocne a rodicia mi vzdy dovolili alebo som im to nepovedala..
ale ja mam super rodicov oni ma vzdy pochopia - a nevypomstilo sa mi to !!!
tu je ten paradox - teraz po 4 rokoch na gymku mozem povedat ze som ho nakoniec ukoncila s takmer vybornymi znamkami, uspesne som zmaturovala a som prijata na svoju vysnivanu VS ..a to ze som mala kopu vymeskanych hodin nikoho nezaujima..
u nas sa tie vymeskane ale sledovali uz len v 4. rocniku. tu som sa naozaj krotila lebo stale nam hrozili komisionalkami a ze nas nepripustia k maturam..no tu ma uz zase lakalo ze si mozem pisat ospravedlnenky sama..
ale zvladla som to !!
a tie presne ta tvoja kombinacia - perfekcionista a ked to neviem tak sa na to radsej vykaslem..

a rada pre teba:
venujem sa svojim konickom ked ich mas rada, ale popritom sa musis donutit chodit aj do skoly..skus aspon tak aby ucitelia nemali namietky, nemozes skratka tolko vynechavat, zatni sa a chod..
a na znamky kasli..ja som mala dobre a aj tak sa mi na ziadnu yvsku nebrali dnes sa uz aj tak vsade robia prijimacky..
snaz sa, rob ako najlepsie vies a tak aby si nemala ziadny pruser :)

vela stastia :)

ddoommii

lenže ja nič ine nemam rada a nič ine ani neviem :) čiže študovať to určite pôjdem a ak mi to s vytvarnou v živote nevyjde,tak radšej budem žiť zo dna na deň,ako robiť niečo ine.Nuž ale tuto školu už naozaj neviem ako dokončim.Keby tam boli aspon mne blizki ludia...

Inak ďakujem za rady

zewa

Ty asi naozaj zijes v nejakom svojom vzdusnom zamku. Zatni zuby, dokonci gympel. Potom mozes ist studovat vytvarnu. Ci uz to bude pedagogicka vytvarna vychova alebo VSVU alebo v Akademia umeni v BB. Aj ked je to podla mna trosku zbytocne, kedze sa potrebujes niecim uzivit a to sa len malo vyvolenym maliarom podari. Ci chces zit bohemskym sposobom zivota? Mal by tebou niekto zatriast. Pekne si vystuduj nieco, co ta realne uzivi a maluj popri tom. Alebo si vystuduj maliarstvo ako druhu VS.
Ved to mas este jeden rok na gympli, to zvladnes. A odporucila by som ti zajst za psychologom ohladom profesijnej orientacie. Mozno pridete na nieco (na nejaky odbor), ktory by sa k ti hodil.

ddoommii

mam pocit, že to všetko alebo nič sa kumne hodi.niesom lahostajna,naopak všetko až priliš riešim,ale ked...v živote chcem robiť niečo,čo je uplne mimo školy,na ktoru som išla.a uvedomila som si to až teraz.a nechcem tam už chodiť.vlastne ani neviem presne, čo očakavam

renushik

si presne ako ja, a vypomstilo sa mi to v niekolkych ohladoch, ale na druhej strane ma to donutilo nad sebou sa zamysliet, skus si zohnat nejaku knizku o time manažmente, resp. ako si správne zadeliť čas, sprav si taký nejaký malý zošitok a všetky dôležité úlohy si tam napíš, rozdel si ich na menšie úkony, a pomaly si vyčiarkavaj, keď to spravíš, bude to mať motivačný efekt, keď vidíš ako sa to postupne všetko začiarkava...ja tiež nie som typ čo by vedel systematicky pracovať a učiť sa, ale to nie je veľmi dobré, skús to robiť takto, keď sa máš naučiť niečo, skús sa do toho pozrieť čo v najskoršom čase, nie učiť celé ale iba časť, proste si to len nakusneš a možno zistíš, že to nie je také náročné ako si to nahováraš vo svojej mysli, možno ťa to motivuje k ďalším výkonom, toto je beh na dlhé trate a musíš si budovať disciplínu a to nie je ľahké, musiíš eliminovať všetky žrúty času internety, neefektívne činnosti a tak... ak nemáš dostatok energie, skús zmeniť stravu, nejaké doplnky výživy ako spomínala zewa, alebo skús aj meditáciu, krásne ti vyčistí mysleľ a lepšie sa potom učíš a zapamätáš si... ale úplne ti rozumiem v akej si situácii, určite si šikovná, len toto ťa brzdí, skús si reálne predstaviť, čo by si chcela robiť, svoju prácu, svoj plat, aké máš auto, to môžeš mať, keď budeš pilná a pracovitá, to sa začína už teraz, musíš mať proste motiváciu... želám veľa síl

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nezodpovedný človek - Fórum - ZDRAVIE.sk