Nespavosť - dá sa to nejako vyriešiť?

Príspevok v téme: Nespavosť - dá sa to nejako vyriešiť?
P.e.ť.k.a

Ahojte,viem,že podobné témy tu už boli a takáto problematika sa tu už riešila,ale ja už naozaj neviem čo mám robiť.
Každý večer mi robí veľký problém zaspať.Mám 15 rokov.
Skúšala som aj rôzne čajíky,recepty starých mám,ukľudňujúce tabletky,prechádzky a pod.Nič nepomáha,vždy zaspávam aj viac ako 4h hoci cítim silný pocit únavy ,spánok nie a nie prísť :/
Ale to by nebol ten najväčší problém,oveľa väčším problémom je to,že sa mi spánok nedostavil,nespala som už viac ako 48h a vôbec necítim pocit únavy,to asi nieje normálne,mávam dosť namáhave dni v poslednej dobe a spánok potrebujem,neviete mi poradiť čo mám robiť ? alebo,že v čom by mohol byť problém ?
vopred Ďakujem za rady :)

soffa

moj manzel to mal z toho ze uzival 3 krat denne vitamin c od firmy energy a mal prekysleni organizmus.daj si do googlu.tiez tam je prejav nespavost,ak mas hodnoty niekolko krat vyssie.nespal cele noci,ale uz je to v pohode.mozno je to aj tym...

M0409

Ahoj P.e.ť.k.a. ! Radila by som ti jeden fajnový produkt, volá sa to Sunrise od firmy Kyani. Sama to používam a odporúčala som to aj môjmu ocinovi, ktorý dlhodobo trpel s nespavosťou a odvtedy spí ako malé dieťa. Tento Sunrise sa skladá z 9tich momentálne najbohatších ovocí na antioxidanty na svete a včelieho peľu. Základom produktu je Aljašská čučoriedka + ďalšie. Je to taký džús v sáčkoch (v balení je 30 sáčkov). Každé ráno treba vypiť jeden džús nalačno. Je to čisto prírodné, (nechcel brať žiadne tabletky) a chutí výborne a pomáha aj pri ostatných zdravotných problémoch. Informácie nájdeš na stránke:
pindes.kyani.net

M0409

Ahoj P.e.ť.k.a. ! Radila by som ti jeden fajnový produkt, volá sa to Sunrise od firmy Kyani. Sama to používam a odporúčala som to aj môjmu ocinovi, ktorý dlhodobo trpel s nespavosťou a odvtedy spí ako malé dieťa. Tento Sunrise sa skladá z 9tich momentálne najbohatších ovocí na antioxidanty na svete a včelieho peľu. Základom produktu je Aljašská čučoriedka + ďalšie. Je to taký džús v sáčkoch (v balení je 30 sáčkov). Každé ráno treba vypiť jeden džús nalačno. Je to čisto prírodné, (nechcel brať žiadne tabletky) a chutí výborne a pomáha aj pri ostatných zdravotných problémoch. Informácie nájdeš na stránke:
pindes.kyani.net

chladomor

Či už ti doktor dá nejaké tabletky na spánok alebo nie, v prvom rade to so snažením sa zaspať nesmieš veľmi siliť. Keď nebudeš vedieť zaspať, tak si iba jednoducho povedz, že budeš len oddychovať v ležiacej polohe. Veď ani taká činnosť nie nepríjemná :-) Aj keď samotný spánok ti to nenahradí. Určite je to však lepšie ako celú noc sa stresovať.
Je však pravda, že toto sa ľahko radí a v skutočnosti je to omnoho ťažšie. Závisí to od povahy človeka a schopnosti byť nad vecou...
Takže keď nebudeš vedieť zaspať, tak iba "oddychuj".

peta111

ahoj, ja som mavala to iste, ale ked som dospievala, mala som to od 11 do 13 rokov... ale to uz bolo psychickeho razu, proste bala som sa ist uz aj spat, lebo som vedela, ze nezaspim, hoci aj ked sa mi niekedy chcelo..cez den som nebyvala ale vobec unavena ani ja, v skole same jednotky.. potom to same preslo.. vies, ja by som ani nesla doktorovi, tym, ze sa tym budes zapodievat este viac a prikladat tomu vahu, tym to este pohorsis... musis sa s tym vysporiadat v hlave sama, proste nie si unavena, tak je to o.k..niektori ludia nepotrebuju vela spat, dost je o tom popisane.. ja ani teraz moc nespim, jednoducho sa mi nechce, tak 5 hodin mi staci... niekedy ani minutu, tiez 48 hodin a som tu, to ini nepochopia.. ale nerozmysdlam nad tym, nezapodievam sa, to uz by som musela byt na praskoch.. trvalo mi ako dietatu 2 roky sa z toho dostat, lebo ma lutovali a to bolo horie este... proste nepotrebujem vela spat..

spana87

je to prejav nejakej choroby-pravdepodobne psychickej poruchy , nieje ziadna hanba navstivit psychiatra - on je odbornik na spanok

v tvojom veku nespat a mat taketo problemy NIE JE NORMALNE A OKAMZITE TO RIES S RODICMI - LEKAROM

moja dcera ma 15 rokov a spi dobre , neviem si nieco take predstavit