Ochorenie štítnej žľazy

carmelo5145616

Problemi zo stitnou zlazou,nemusia byt len kvoli tomu ze malo solis,je to vseobecne z nedostatku iodu ktory je HLAVNE v soli.Ale niektory ludia maju problemy aj preto,pretoze sa tymi problemami narodili,dalsi problem by bol,keby si bola v cernobile,aleto asi nie:D.Iodova zlaza produkuje hlavne hormony,ktore reguluju rast cloveka a pristitne telieska produkuju parathormon,ktory reguluje mnostvo calcia teda vapnika v krvi.Podla toho co hovoris,si ja osobne myslim,ze to nieje jodova zlaza.Hovoris ze ti je zima a si malatna a mas nedostatocne prekrvenie koncatin,to ze ti je zima je tiez neprekrvenost a to ze si malatna je tiez neprekrvenost mozgu.Mozes mat problemy s tlakom,alebo nieco s cievami.Takze,ja doktor nesom,iba chcem byt a toto viem,co som sa ucil len tak ze chcem.takze bez za doktorom co najskor!!!

aljoška

Ale kdeže by som už ja len šla.Bola som na odberoch u našej primárky,čakám na výsledky,potom ti napíšem mailík ako to dopadlo.

carmelo5145616

Takze,stitna zlaza to moze byt.Bud mas HYPER alebo HYPO funkčnost zlazy.HYPO znamena,ze ti nieco nefunguje ako by malo,HYPER to znamena ze nieco sa tam produje nadmerne.Chorobi stitnej zlazy,su najcastejsie vrodene alebo su to poruchy stravy,alebo mas zlu produkciu TYROXINU,to jest hormon ktory sa produkuje v HYPOFYZE,pod mozgovej zlate,ktory reguluje cinnost stitnej zlazy.Ale dost bolo teorie.Radim,zacni si trosku prisalat jedla a ked to nepomoze,chod za svojou doktorkou alebo doktorom,a ty by ta mali poslat za ENDOKRYNOLOGOM a pravdepodobne bysi isla aj na ultrazvuk a krvne testy,to ovsem ak mas problem naozaj zo stitnou zlazou.

jaeny

ahoj,ked sa jedná o uzol povačšinou sa musí operovať,prečítaj si štítna žlaza Lubochna,tetániu mám i ja ale dôchodok mi nikto neponúkol vraj je to nová moderná civilizačná choroba,na tetániu pomáha magneB6 a magnézium

zuzana 00

Na zníženú činnosť štítnej žľazy je veľmi dobrý prírodný prípravok LKVB6, môžu ho aj tehotné a dojčiace, obsahuje prírodný jód a pozitívne ovplyvňuje činnosť štítnej žľazy bez vedľajších účinkov. Podrobnejšie info v download na www.lkvb6.sk Osobne som užívala po pôrode, na odporúčanie lekárky (mierna hypotyreóza). Môžu ho aj zdravý ako prevenciu, je detoxikačný a odkysľujúci.