Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bojím sa šoférovania

Príspevok v téme: Bojím sa šoférovania
levičanka

Ahojte, vodičák mám od konca októbra, no hned 1.novembra sa mi "poradilo" nabúrať do zadného auta pri odjazde z kopca, dokonca do audiny.. to som sedela v aute druhýkrát od autoškoly, odvtedy som si za volant nesadla.. teraz je jún a dnes som si mala sadnúť za volant, lebo šéf ma potrebuje v práci čo najrýchlejšie. Radšej počkám na neskorší vlak, aj ked viem, že šéf bude nahnevaný. Je to beznádejné..

jabaduuu

Ja som na tom tiez nie velmi dobre. Vodicak mam asi 2roky. V autoskole mi to slo dobre, rozchadzat som sa vedela aj vsetko, rozjazdy na kopci boli, sli sme aj na dialnicu, v meste nie po tych istych ulickach, aj do dedin sme sli atd... Vodicak som zrobila, ale na nasom aute sa neviem rozchadzat. Na parkovisku dobre v pohode plynule pekne, ale ak dojdem uz normalne na cestu, akoby som spanikarila a moje auto poskoci aspon 4krat, alebo gumy pistia.... No proste strasne. Niekedy sa podari, ale ovela viac krat nie. Ked som na kopci ani nehovorim. To mam taky stres ze sa auto posunie dole kopcom kym ja sa pohnem do predu, ze koniec. Preto nechcem soferovat, uz asi rok som nebola v aute. Vsetko by som vedela, len to rozchadzanie mi neide a uz mi to lezie aj na nervy..:(

lost

inac na margo odjazdu z kopca, velmi to zalezi od auta.. a ani mne sa to niekedy nedari :) cize ak sa ti nedari, tak to neber ako neuspech.. ber to ako dalsiu skusenost..
taktiez nenavidim kopce.. ale niekedy sa im neda vyhnut :)
PS: nemal sa na teba lepit..
PS2: nie je audi ako audi :)

regina92

ďakujem vám krásne za odpovede a slová útechy, prv ako sa vydám na nejakú jazdu autom, si určite nacvičím odjazd z kopca, pretože toho sa bojím najviac, keďže som nabúrala do auta práve pri ňom.. v autoškole by sa mohli venovať odjazdu z kopca viac hodín, nielen jednu..

0vecka

2 lost vies ty to beries ako keby islo o jadrovu hlavicu.. pritom ide len o auto .. kebyze ta maju naucim kompletne jazdit tak by to nestalo 400 EUR ale 4000 ... a to by si nikto nemohol dovolit... podla mna tam to nieje az take problemove... nepoznam nikoho kto by sa zabil alebo koho by niekto zabil na aute...

lost

a chybalo mi v autoskole kusok psychologie, nejake videa z miesta brutalnych nehod :)

alebo este lepsie: zinscenovane brutalne nehody niekde po trase studenta autoskoly (napr na okreske, bola by tam fungel cerstva nehoda a student by videl ake to ma nasledky)

lebo ako inak im skludnit hormony ? :D

lost

este jedna vec o autoskolach. 99,9% ich jazdi po tom a istom useku v meste, co je vyslovene na HOVNO..

malo by sa jazdit taku trasu, ktora sa nikdy neopakuje, cize kazdy meter cesty student prejde len jeden krat..

pretoze ako inak sa ma pod dohladom ucit nove podnety a divne cesty ?

napr ja som si spravil vodicak tak, ze som ho chcel koli psovi, do Vianoc, zaciatkom decembra som sa zapisal a skusal som majitela autoskoly, ci mi ho da za 2 tyzdne, on ze to sa nedaaa, ale verim ze ak by som ho motivoval, tak by to zariadil (nakoniec som isiel pre psa vlakom a trvalo mi dokoncenie skoly tak 3 mesiace), a jendneho dna ked som uz mal tu karticku ze vodicak som si isiel do bazaru a vratil som sa s autom, rodicia zistili ze jazdim na vlastnom az o par tyzdnov neskor ;)

cize cely ten dohlad nad vodicom je irelevantny v istom slova zmysle.

ale o co mi islo, ze je to cele ako na divokom zapade, dnes spravit si vodicak je super lahke a ak mas peniaze, kupis si hocico - myslim ZBRAN a nie auto.. (ked som si kupoval moje prve, malo len 111koni a som sa zo srandy pytal na taku mnesiu bestiu a predajca ze to mam kupit a pytam sa ho "a to by ste mi predali?" a on ze "ale aanoooo, ved vy nevyzerate ze neviete co robite, resp. kludne" no tentokrat trafil, ale vezmi si ze ake lahke je sa LEGALNE dostat do brutalne silneho auta a neskuseny mladik s tym potom zabija deti a ludi..

cize cely system je sialeny.. tvari sa ze je seriozny, no v skutocnosti je to len formalitka toto cele :)

lost

zaklady ano, ale ake ?

mne dali zaklady len take, ze toc volantom a tlac na pedale, sem tam pozeraj na farbicky na semaforoch a pustach chodcov..

to je cele :D

skor myslim - ako zvladnut jazdu na mokrej vozovke, zasnezenej a neupravenej vozovke, atd. atd..

nie sportovu jazdu na okreskach.. ale take tie praktickejsie veci..

mnoho ludi jazdi casto extremne patrne a raz ked trochu pritlacia na plyn, tak to nepoznaju a hned sa zabiju..

my mame extremne zly system autoskol, taky postkomunisticky..

predstavujem si to tak, ze by studenti jazdili viac "hodin" resp kilometrov.. ale nie len v meste kde to instruktor pozna, alebo trasu kde musi vybavit sukromne veci, ale proste dialnice atd (mna tam nezobrali, preco nie? 30% ludi NEVIE jazdit na dialnici)

ale cele je to o nicom, instruktor ze "tu dolava" a "tam doprava", taka jazda je stresujuca zbytocne, nech povie "ciel je bod X" a ja sa k tomu cielu musim dostat, uplne bez pomoci.. (len v krajnej nudzi) a potom povie co je zle co bolo dobre atd..

a predovsetkym by mal byt instruktor pricetny, lebo jeden bol u mna taky, ze bol nervak a dalsi brutalny flegmatik..

atd :P

0vecka

2 lost a ty by sisi to ako predstavoval? ze 17 rocny pubertak corkne fotrovi auto a povozi sa? ... v autoskole sa nenaucis super jazdnit ale zaklady ti to da...

george303

S toho si nic nerob na zaciatku sa kazdy bal ... Vecsina tych ktori sa nebali tu uz niesu ... Ale to casom prejde ;)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bojím sa šoférovania - Fórum - ZDRAVIE.sk