Bojím sa šoférovania

Príspevok v téme: Bojím sa šoférovania
levičanka

Ahojte, vodičák mám od konca októbra, no hned 1.novembra sa mi "poradilo" nabúrať do zadného auta pri odjazde z kopca, dokonca do audiny.. to som sedela v aute druhýkrát od autoškoly, odvtedy som si za volant nesadla.. teraz je jún a dnes som si mala sadnúť za volant, lebo šéf ma potrebuje v práci čo najrýchlejšie. Radšej počkám na neskorší vlak, aj ked viem, že šéf bude nahnevaný. Je to beznádejné..

lost

podla mna autoskola je nanic, absolutne nanic !!!

ja som sa tam nic nenaucil :D

jedine rozjazdy co mi bolo extremne nahovno, pretoze tam mali dizle a ked som si sadol do svojho auta, co ma spojku daleko inu ako malo auta v skole, tak som sa musel ucit znovu :)

proste si vyber JEDNO auto (lepsie ako dve, lebo budes s nim mat cit) ak je to samozrejme mozne..

a jazdi si najskor po dedinach, kde je malo aut, potom okresky kde je malo aut, potom velkomesto cez vikend, a pekne len tak pre nic za nic, ak je to samozrejme mozne..

a podla mna, ak mas na vyber, z voch moznosti
1. jednoducha (lahke parkovanie, lahka cesta, lahka krizovatka)
2. narocnejsia (tazke parkovanie, tazka cesta, tazka krizovatka)

tak si vyber tu narocnejsiu - nauci ta to rychlejsie a hlavne nauci nieco, lebo jednoduche veci ta nic nenaucia, ak vobec naucia nieco :)

samozrejme idealne je to takto, ak na to mas energiu a naladu, nie vzdy sa nutit do narocnosti..

je to ako korculovanie, bicyklovanie ,plavanie.. praxou sa clovek uci, lebo teoria je NA HOVNO pri ovladani strojov (auto je len sprosty stroj, nieco ako pocitac, pracka, hocico ine len to ma volant a pedal, je to STROJ ktory sa vie naucit OBSHLUHOVAT kazdy clovek na svete :) )

a odjazd z kopca je dobre si naozaj dobre natrenovat, a ked uz udes dozadu, nevies co sa deje, vzdy brzda !! a radsej nech auto "reve" tj plny plyn (ale pozor nie za dazda) a rozbehnut sa tak, ako by skapalo a potom nervy :)

atd :D

majkyyy111

soferovanie je z 90% len vecou treningu... plati priama umera - si taka dobra soferka kolko mas najazdenych kilometrov. a naucit sa zakladne soferske zrucnosti doslova musi dokazat kazdy kedze je to skoro rovnako primitivna cinnost ako jazda na bicykli:)
urcite ale budes robit chyby a zmatkovat ak k tomu nebudes pristupovat s chladnou hlavou - ked cuvas, tak si najprv vopred premysli drahu akou musi vozidlo ist, netoc s tym volantom lubovolne ani bez rozmyslu nepridavaj, kontroluj si polohu v spatakoch podla nejakych referencnych bodov (obrubnik, stena,..), vzdy sa pozeraj tym smerom akym sa vozidlo hybe. ked si pred velkou neriadenou krizovatkou, premysli si vopred kde je hlavna a kto ma prednost atd:)
a hlavne nikam sa nikdy a s nicim neponahlaj. v zaujme plynulosti premavky je sice nevyhnutne aby kazdy ucastnik robil jednotlive ukony v co najkratsom case, ale VZDY je prvorada bezpecnost. to znamena - ak nevies co robit, normalne radsej aj zastav auto kdesi pri kraji cesty nech nezavadzas a premysli si co treba.. teda nikdy nic nerob bezhlavo.
co sa tyka parkovania www.youtube.com to natrenuj na hociakom prazdnom parkovisku... casom sa to nauci kazdy:D