Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pečeň - zvýšený bilirubin

Príspevok v téme: Pečeň - zvýšený bilirubin
DzanaFX

Ahojte, vie mi niekto povedať, z čoho to môže vzniknúť? Gynekológ mi to zistil, keď mi chcel dať HAK na hormóny (viem, že je to svinstvo, nechcem ju brať, tak sa tomu nemusíme venovať), no a zistil mi zvýšený bilirubin, tak mi ju nemohol predpísať...Dal mi iný liek, dosť silný, ale vôbec mi nezabral a tak ma poslal s pečeňou za internistom, ide v ut... No a z čoho ten bilirubin vzniká? Známa hovorí, že to môže byť z ATB na helikobaktera (pred rokom cca som brala 3ATB naraz), lenže mohlo by mi to poškodiť pečeň tak, že by mi teraz po roku zistili toto? :-/

Jefitto

JAsne, že to zaleži od každeho organizmu... teraz fajčím takých 14 denne a mám pocit, že umieram. Poznám ľudí, čo fajčia 60 denne, majú skoro 90 rokov a nič im neni...

RNG

Pecen a travenie ti moze porusit aj niekolkodenna nakaza, najma mnohe virusy, ktore potom v tele zostanu, aj ked sa navonok neprejavuju prilis, predsa len sustavne skodia.

DzanaFX

nie, nebrala som nič, ja osm sa lennedávno dozvedela to s tou pečeňou...a vlastne by sa to ani neriešilo, len ide o lieky čo mi musia nasadiť..:-/

DzanaFX

Jefitto, záleží to od každého organizmu, ja som posilovala a behávala a aj tak keď jem nezdravšie mastné jedlá, sa to na mňa lepí, no tak sa nezabijem...Treba telu dopriať to, čo mu vyhovuje, nebudem do seba pchať dačo, z čoho ma bolí vkuse žlčník a brucho.... :-) kašlime na stravovanie, to s mojím problémom aj tak nemá nič spoloč. :-P

Jefitto

Pozri sa, ja som celý život žral praženice, huby, párky, tony sladkosti a pil hektolitre piva... ale keďže som takmer vždy na vzduchu, chodím do lesa, do Tatier, na skautske tabory a pod., nikdy som nemal problém s trávením, s veľa, ani s málo kilami...

Problém nastal, keď som začal fajčiť...

DzanaFX

Jefitto, ja nezjem síce všetko, vyprážané si fakt nedám síce, ale nesom len o zelenine :-D...to je blud podľa mňa, potom zješ niečo kalorickejšie a hop kilá hore...a len to rozhádže hormóny, ako mne...Ja len nahrádzam príliš nezdravé potraviny lepšou variantou pr. pečivo - celozrné a pod.

Jefitto

Všetky tieto novodobé ropzravy ohľadom zdravého stravovania sú žvasty... ak sem tam žereš zeleninu a nie vždy len vyprážané veci, tak jediné, čo ti chýba je pohyb... a žiadne BIO potraviny to nikdy nenahradia...

DzanaFX

Ja som sa stravovala tak, ako si napísala a presne tým to začalo, takže so stravou sa už experimentovať nebude...Jem zdravo, nebudem si deliť už stravu, vďaka sacharidom (ryža, vločky) to všetko začalo...Ale ďakujem za rady...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pečeň - zvýšený bilirubin - Fórum - ZDRAVIE.sk