Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

superpotraviny

Príspevok v téme: superpotraviny
lost

Hmm, len tak som si otvoril prvy link a to je tento:

www.biospotrebitel.sk

presnejsie cast :

Medzi často uvádzané superpotraviny patria:

Sója, fazuľa, šošovica
Ovos, pohánka, špalda
Brokolica, špenát a zelené listy a vňate
Mrkva, petržlen
Jačmeň, pšenica, aflafla – mladé výhonky
Jablká
Čučoriedky, brusnice, goji
Olivy, olivový olej
Kokosový olej
Semienka (ľanové, tekvicové) a olej z nich
Konopné semienka
Cesnak, cibuľa
Rajčiny
Vlašské a iné orechy
Med
Zelený čaj
ale aj surové kakaové bôby a horká čokoláda:-)

velmi si namaham mozgovy sval, ale nejde mi do hlavy, ze preco je mrkva, rajcina, brokolica, alebo JABLKO!!!

SUPER-potravina.

To sme ako konzumna spolocnost klesli tak extremne hlboko, ze sme museli posunut tieto NAJZAKLADNEJSIE potraviny do sfery a kategorie SUPER potravin ?!

Myslel som si ze superpotraviny su nejake velmi raritne, popripade exoticke alebo "bio" vypestovane potraviny a nie tieto zakladne zeleniny a ovocia :)

I ked tie z Tesca tam budu skor super-PODRADNE-potraviny a to skor vysava vitaminy z cloveka a nie pridava..

venuje sa tymto "superporavinovym" problematikam niekto, kto to vie vysvetlit? :P

RNG

Niet takeho jedla, na ktore by sa na svete nenasiel niekto alergicky.
Ale pre vsetkych ostatnych to moze byt cenna zivina.

Maros75

Bratranec je alergicky na jablka.Zaujimave.
Sa ich prezral na vlastnom dvore ako 10 rocny a teraz ich jest nemoze.Opuchnu mu oci a zle sa mu dycha.

- mira

Nazvala by som ich skôr prirodzené potraviny. Tie, ktoré nám prinesú prirodzené zdravie. Pretože obsahujú práve také množstvo živín a balastných látok, aké potrebujeme k prirodzeným funkciám tela. A netreba k nim nič pridávať ani uberať.
Potraviny, ktoré zaistia prirodzený vzťah s okolitým prostredím bez alergií, straty iminity a iných konfliktných stavov, ako to robia umelo pripravené, rafinované a potr. dovezené z iných klimatických pásiem.
/alergia na lepok v pšenici je zapríčinaná zlým stavom čreva z mlieka, chémie a cukru, jej prapríčinou nie je samotný lepok/

RNG

No jablko je sice velmi dobra potravina, ma trochu cukrov, hodne mikrovlaknin(pektiny na cistenie criev, detoxifikaciu a vyzivu probiotik)hodne mineralov a pomerne velmi vysoko antioxidanty.
Ale pod superpotravinami rozumiem potravinove koncentraty s ovela vyssimi obsahmi, nez bezne jedla, tj spirulina, chlorella, stavy z mladych trav, colostrum,chia, goji a to je asi vsetko.

kafe

Lost, ide o látky (tiež neviem aké), ktoré tie potraviny obsahujú a ako veľmi sú prospešné pre organizmus. Jedno sprosté, obyčajné jablko si naozaj zaslúži titul - SUPERPOTRAVINA. Ale prečo, to ti nepoviem, nie som detailista.

lost

Bud je ten clanok amatersky, alebo niekto extremne trolluje, preco je pšenica superpotravina? Ved to je nezdrave aj pre zdraveho (nealergickeho) cloveka (zdroj: kazdy alergolog kam som chodil), alebo mi nieco unika?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

superpotraviny - Fórum - ZDRAVIE.sk