Som sprosta materialistka!

Príspevok v téme: Som sprosta materialistka!
pomoc

Clovek by si myslel, ze sa tym chvalim, ale mam velky problem! SOM NESTASTNA zrejme si za to mozem sama, ale neviem ako to mam ovplyvnit, neviem to dokazat! mam vela znamych, vplyvnych a bohatych ludi ktorí maju peniaze, luxus atd. s ktorymi si rozumiem, som s nimi rada, ale nikdy som s nikym takym nic nemala. No problem je v tom, ze keby nemali to co maju a keby neboli tym cim su, asi by som o nich ani nezakopla...

a k veci. Ma o mna zaujem jeden velmi charizmaticky chlap, je pekny draho sa oblieka, je sportovec, zaraba si na vsetko sam sprava sa ku mne velmi pekne, ale nezaraba vela, ma dobre auto, ale pochadza z chudobnej rodiny....ked mi to povedal, velmi, ale velmi ma to od neho odradilo... pretoze si neveri, porovnava sa s tymi bohatymi a strasne ma to odradza. Neviem sa nad to povzniest, je mi do placu. Vyzeralo to nadejne ked zrazu ma preplo na uplne inu vlnu myslienok ked som s nim je zo mna nevozny, kdez to mne sa pacia sebavedomí, a vlastne tak ako sa spraval na zaciatku...neviem sa povzniest nad to, ako keby ten clovek pre mna stracal hodnotu cim dalej tym viac a nestalo sa mi to raz. Mam si otrepat hlavu o stenu, je to diagnoza? Ist ku psychologicke? nemozem sa nazvat zlatokopkou, lebo tych chlapov nevyuzivam...ale chudoba ma odradza, nechcem sa mat v tejto dobe zle, nikto sa nechce mat zle! pritom sama nie som z extra bohatej rodiny, no sme na urovni aj ked si nemozeme dovolit luxus... da sa vlastne zmenit uvazovanie, asi dnesna doba robi zo mna takeho cloveka... chcem byt len stastna a aj ked sa smejem stastna som neni. Asi ma bude vela ludi odsudzovat a nakladat mi za to co mne samej vadi, ale chcem aspon nejaku radu, prehovorenie do duse, povzbudenie. Nie som stastna v zivote, nemam sa dobre predstavujem si zivot uplne inak..ale kvoli mojmu uvazovaniu sa tazko posuniem niekam...

Sejla

no, slečna, chúďa si a táto spoločnosť ťa pokazila hmmm ty za nič nemôžeš a vôbec nie si zlatokopka, zajtra vstaneš a budeš si žiť svoj život ako doteraz a všetky výhody tvojho života ti zase budú k dispozícii tak si nad tým nelám hlavičku....
Haloo, keď chceš úprimnú radu a názor od ludí, tak znova sa zamysli a napíš ten príspevok úprimne a prestaň sa vyhovárať. Buď úprimná hlavne k sebe, kurna, nestačí, že raz za čas si povieš aká si strašná materialistka a že to na sebe neznášaš, to ťa vôbec neospravedlňuje...uvedomiť si, že ak si aj uchytíš boháča a budeš mať okolo seba len bohatých a vplyvných ludí, stále budeš len žobráčka, čo sama nič nedokázala, si musíš raz a navždy a nie keď bude neskoro, ale aj tak to neurobíš. Neverím tomu

Lumik

DzanaFx: no poznam par podobne zmyslajucich a aj dlho hladajucich chlapov a aj sa im to podarilo, ci su stastny neviem ( teda takych ktori chceli v prvom rade bohatu zenu )

vsadebol

vlastne tvoje uvazovanie je dnes uplne normalne.
vidime to podla toho ako casto bohati muzi menia svoje partnerky. aj ked maju napr povest suknickarov, stale maju dost dievcat na vyber - lebo kazda opica cumi len na banany! ked bohaca omrzis, a ver ze omrzis, tak si kupi novu opicu.
a clovek, ktory sa vedel v zivote uskromnit, uzivit sa z toho na co mal, sa uspokoji aj s jednou opicou. (aspon neminie vela bananov)

DzanaFX

Lumik, ono to tu bolo dávno, ale chápeš to zmýšľanie? Predstav si, žeby chlapi uvažovali, ako ženy, že by chlap sedel a čakal, že si nájde bohatú ženu, ktorá sa od neho postará, ba čo horšie, predstav si, že by takto čakal každý jeden človek na zemi...

Pomoc, povedz mi, ak v láske nezáleží na majetkoch, postavení, výzore, ani na ničom materialistickom, veríš v tomto prípade, že si vôbec schopná čistej lásky?

Nikdy nebudeš šťastná, ak nebudeš vedieť milovať človeka s chybami a nedostatkami a asi Ťa sklamem, človek, na ktorého čakáš, NEEXISTUJE...

Lumik

Rad by som vedel ci takto ako ty ludia bezne uvazuju. Kedysi som naivne veril tomu co mi okolie vtlkalo do hlavy, ze vsetci su si rovni alebo aspon podobni. Potom som videl v tv serial jednoducho maria, kde bolo vyobrazenych viacero spolocenskych vrstiev cely dej bol tusim v argentine a som si hovoril, ze esteze tuna niesu taketo problemy, ze sa ludia neseparuju na zaklade velkosti majetku. No a teraz sa mi zda, ze uz je to aj tu. ( ono to tu asi aj vzdy bolo, len som to nejako nevnimal ). Napriklad deti iduce zo skoly sa chvalia kamaratom ake drahe tenisky si idu po skole s rodicmi kupit. Kolega sa mi chvali, ze ma znameho ktory ma luxusny byt nedaleko centra. Vedela by si byt spokojna so zivotom, keby si zila len zo svojho, zo svojho zarobku?

iskierka

nebuď trúba. takýto chlap je najlepší, pretože sa nenarodil ako nejaký veľký vygumovaný dedič s prázdnou hlavou a plnými vreckami, rozmaznaný synáčik, ale pričinil sa sám o to, že teraz si môže dovoliť to, čo v minulosti nie :) čiže je tam predpoklad, že sú u neho na prvých miestach aj nejaké tie vyššie hodnoty než materiálne, keďže v detstve nežil v prepychu
je na úrovni, má sa fajn...
len by ma zaujímalo, prečo (ako, načo) sa oblieka draho a má dobré auto, keď podľa tvojich slov zarába málo???
myslím, že v každom drieme kus materalistu, nebudeme si oči šmirglovať, takmer všetci chceme pre seba pekného, bohatého, úspešného atď. ale tieto tvoje reakcie sú fakt prehnané a neopodstatnené

DzanaFX

Poviem Ti príklad - Moja mama sa vydala za môjho otca a ten ju 15 rokov bil a týral a neodišla od neho...Prečo? Lebo nemala NIČ! Nemala majetok, peniaze, bola od neho závislá... Ešte stále tam žije, postupne sa zrútila a začala aj ona piť... Ja som sa z nej poučila a odišla som z domu, nemám priateľa ani nikoho ostala som sama, ale driem na seba a vo svojej budúcnosti nevidím bohatého princa, ale seba ako vplyvnú a nezávislú, zabezpečenú osobnosť. A to všetko len preto, aby sa mi nestalo, že nemám kam ísť...Tak sa zamysli, či budeš čakať na bohatého princa, alebo sa o seba postaráš sama...

DzanaFX

pomoc, čo tak vstať a začať na sebe makať a stať sa nezávislou od chlapa? Kde je napísané, že chlap by mal byť ten, ktorý živí rodinu a kde je napísané, že by mal veľa zarábať??

Keby si sa starala dostatočne o seba sama, nikdy by si neriešila, či chodíš s bezdomovcom, alebo milionárom... Nechceš sa nazvať zlatokopkou a vzápätí si nakydáš do úst, lebo povieš, že Ťa odradil chudobný chlap. Aj to, že chceš byť zabezpečená, je istý druh zlatokopectva... Mala by si sa stať nezávislou od muža a nebála by si sa chudoby...

A k tomu, že si nešťastná, Ti poviem len toľko, že každý si je strojcom svojho šťastia a nemôžeš čakať na to, že Ťa niekto urobí šťastnou, to je len vo filmoch.

Poviem Ti príklad - Moja mama sa vydala za môjho otca a ten ju 15 rokov bil a týral a neodišla od neho...Prečo? Lebo nemala NIČ! Nemala majetok, peniaze, bola od neho závislá... Ešte stále tam žije, postupne sa zrútila a začala aj ona piť... Ja som sa z nej poučila a odišla som z domu, nemám priateľa ani nikoho ostala som sama, ale driem na seba a vo svojej budúcnosti nevidím bohatého princa, ale seba ako vplyvnú a nezávislú, zabezpečenú osobnosť. A to všetko len preto, aby sa mi nestalo, že nemám kam ísť...Tak sa zamysli, či budeš čakať na bohatého princa, alebo sa o seba postaráš sama...

wreck

na moj vkus prilis chaoticke. co presne ta odradilo a nad co sa nevies povzniest? ako sa spraval na zaciatku...? draho sa oblieka... nezaraba vela... ma dobre auto...?

skus si najprv trosku lepsie usporiadat myslienky. :)