Evolúcia vs zemeguľa

Príspevok v téme: Evolúcia vs zemeguľa
0vecka

Dnes som nad tym rozmyslal... Preco sa stale najdu ludia ktory "neveria" na evoluciu ale to ze Zem je +- gula tak o tom su presvedceni?? pritom pravdepodobnost tychto dvoch dvoch teorií sa blizi k 1 ....

a ako je mozne ze s tymto potom operuju aj niektori cirkevni zamestnanci a zavadzaju ludi ze evolucia je jedno z mnohych vysvetleni pritom sa jedna v podstate o jedine podlozene spustou dvokazov na jednej strane a na druhej niekto kto povie ze nieje z opice a vela ludi sa k nemu prikloni...

nechapem ako je to v 21. storoci mozne

0vecka

2 sweater* tak nech ten biolog vrati diplom... pozri tato teoria je asi na takej urovni ako take lietadlo tiez ak technik povie ze je v poriadku tak do neho nastupis... ale ak povie ze v poriadku nieje napr ze v nom nieje dost paliva na dolet tak do neho nenastupis a toto je presne o tom istom.... evolucia je dokonale zdokladovana a neexistuje tu ziadne nie alebo mozno ale len ano... vies ludia co sa tym zaoberaju cely zivot a dali do toho vsetko to presne zdokladovali a potom prides ty a povies ze no nieje to presne zdokladovane.... povedz kde co... lebo ty hovoris len nieco co ti niekto povedal ...

prosim ta daj mi meno toho ucitela biologie ... dam podnet na ministerstvo skolstva...

a ano vytaca ma to lebo toto su pozostatky z doby kamennej ktorych by sme sa uz mali zbavit...

lost

To by ma skor zaujimalo, ako je mozne ze je zemeguľa v takom uhle k Slnku akom je (cca 23,5stupnov) a preco je Mesiac tak brutalne velky a preco je tento pomer (sucastne so vzdialenostou k Slnku) tak idealny. Preco mame zatmenie tychto objektov atd... (to je brutalna nahoda)

Alebo to je cele umele a niekto ma taku techniku ze vyrobi pre nejaky pokus celu slnecnu sustavu?

alebo co si nevieme vysvetlit zvalime na nahodu? :D

alebo co si nevieme vysvetlit lebo je to skutocne nahoda musime jej hladat nejaky dokaz ze to nahoda nie je? :D

lost

A ako inak ako z opic by sa clovek vyvinul ?

teoreticky mohli prist mimozenstania (nieco ako ludia) a parit sa s opicami, aby nas ovladli a vymmklo sa im to z pod kntroly :)

A aky dokaz by ludia chceli? Ze by prisli mimozenstania a ukazali nam ako na stvorili? Alebo by sa zjavil sam Boh? Co ak by nam sikovne klamali?

a veda nie je zazrak, veda je zdrojovy kod ;)

sweater*

btw este k tej evolucii, ze su nezrovnalosti medzi tymi chybajucimi druhmi som pocul z viacerych stran, typu ucitel biologie atd. nikdy som to ja osobne neskumal takze nic blizsie neviem, a ja ju nespochybnujem... ja nic nespochybnujem no az na bachorky typu rozpravky vesmirnych ludi :)

sweater*

ovecka ja nechapem preco sa vzdy rozculujes ked ma niekto iny nazor ako ty ohladom tem relna a nadprirodzena, a to uz vidim vo viacerych temach. nikto ti predsa svoj nazor nevnucuje. co ta na tom irituje ze si ludia veria kazdi niecomu inemu, mne osobne je naozaj uplne jedno comu veris ty, ved predsa ti to do zivota nijako nezasahuje, tak v com mas problem? inac si myslim ze asi ta teoria evoluciu nieje az tak nepriestrelne vedecky dokazatelna ked stovky milionov ludi po svete veri v nieco ine, ci si myslis ze su natolko hlupy? aby si nevedeli dat dohromady racionalne vysvetlenia? a veria stale nejakym rozpravkam ked im je pravda neustale predkladana pred nos "odbornikmi", co je naozaj ta pravda? ja napr. neviem ako to je, hladam, zaujimam sa, citam nove veci.. podla mojho veda zase nieje az taky zazrak, nemyslim si ze prinesie odpovede na moje otazky, ale mozno skutocne ano, co ja viem... nestranim sa ziadneho nazoru, najskor ako si ho vypocujem a posudim ho podla seba, nech uz je to nazor na vec od nejakeho juhoamerickeho samana ci od vymakaneho vedeckeho tymu z harvard uni...

anjelik

Ovečka, to , čo tak prudko riešiš a už od rána, že prečo v 21. storočí ľudia neveria na evolúciu, má veľmi jednoduchú odpoveď. Platí to rovnako dobre pre storočie 15. ako aj pre 21. Ľudia si dokážu veci vysvetľovať iba tak, ako ich dokážu pochopiť. A tak, keď raz tvrdili, že Zem je doska, rovnako dobre môžu dnes tvrdiť, že je guľatá. Rovnako sa môžu prikláňať k teórii, že pochádzame z opíc, že sme sa prirodzene vyvinuli, rovnako dobre môžu predpokladať genetickú manipuláciu s ľudskou DNA a pátrať , kto to urobil??? Alebo rovnako sa môžu prikláňať k teórii, že sme boli stvorení na obraz Boha a za pomerne rýchly čas. ;o) Každá z teórií je spochybniteľná, pretože chýba ten absolútny dôkaz a tak jediné, čo ti zostáva, prikloniť sa k tomu, čo sám pocitovo vyhodnotíš..toto je pravda. :o)

winki

sweater: vymieranie druhov, jednoduchý princíp, keď sa prekročí únosná kapacita planéty tá si to svojimi procesmy sama reguluje a druhy jednoducho vymierajú a potom po čase sa objavia nové iné prospôsobené na zmenené podmienky.

0vecka

ten tiktaalik sa pise s dvoma a

en.wikipedia.org

islo tam o to ze to bol tiez chybajuci clanok ... vedeli ze taky musel byt a vedeli kedy musel byt a vedeli podla geologie kde by mohli jeho skamenelinu najst tak ho hladali asi 5 rokov sa mi mari a nasli ju... a o tomto to je ta teoria je podlozena dokazmi a este z nej plynu aj predpovede a obstoji aj v takomto teste...

0vecka

2 sweater* ty hovoris ako farar na strednej skole :-D ... kus si to nastudovat ... problem je ze sa zachova priblizne jeden z 1000 druhov ako skamenelina a preto nemozu najst kazdy jeden... evolucia je podlozena dokazmi nejde tu len o to ze niekto si nieco povedal ale je to fakt a nie nieco o com sa da dohadovat...

ale ak si macher povedz ktory medziclanok chyba??? problem je ze ked sa aj najde co sa uz viackrat stalo tak nejaky veriaci (- a evoluciu spochybnuju len veriaci a aj to nie na vedeckej urovni kvazy vedci,) ktory potom povie ze este lepsie predtym ste mali jednu medzeru potom ste nasli nieco medzi a teraz ich mate dve...

a ak chces pozri si nieco o tiktalik-ovi tam pochopis ako to vo vede funguje....

sweater*

je to v tom zmysle ze, nasli rozne pozostatky, vykopavky kostry... ktore im sedia ze na seba navezuju, a potom zrazu nic, bum prazdne miesto kde im nic ani zdaleka nezapada, a nasleduje dalsi druh ci nejaka zivocisna linia ci ako sa to vola, chapeme sa nie? a takychto medzier je tam myslim viacero. ze tu to mňame takto to pokracuje... a zrazu nic a nesleduje daco uplne ine (z coho sa to omg vyvinulo? a kde zmyzol cely ten predchadzajuci druh? a potom zase.. a viac razy sa to zopakovalo :)