zhubný nádor mozgu

Príspevok v téme: zhubný nádor mozgu
happyBday

ahojte, práve som na chviľu doma a nedá mi nerozmýšlať o mojom probléme... mám 15rokov a na moje narodeniny pred 2 týždňami mi našli nádor na mozgu ..

a toto sa chcem spýtať .. : v správe je napísané vysoko zhubný nádor a niečo ako high grade, ale v texte vyššie je napísané Pilocyt. astrocytom 1st, čo je nezhubný nádor .. neviete ako je to myslené?

zvolili liečbu tabletkami a ožarovaním ale stále mám menši strach či to nie je niečo vážnejšie .. napríklad glioblastrom

umierať sa mi vôbec nechce, ja som vždy v pohode a usmiaty, ale rodina na tom neni moc v pohode

váš .... =D

Liliana65

happyBday
kde ťa idú liečiť? v tomto ti presne poradiť neviem, naozaj by ti to mal povedať lekár. Čo ti vlastne povedal on? moja mamina má tiež nádor v mozgu, takže trošku som sa tým už určite zaoberala. Na to čo si sa dozvedel mi prídeš taký, že berieš túto chorobu naozaj super, takže len tak dalej a bojuj, je to veľa o psychike človeka, takže naozaj chci žiť ako píšeš :) Rodina nech ťa hlavne podporuje, ľúbia ťa a určite sú v šoku, musia začať bojovať s tebou....

ddana

HappyBday, tieto otázky by som v prvom rade položila lekárovi, u ktorého si v liečbe. Je to liečba na dlhé trate a je potrebné si vybudovať dôveru k ošetrujúcemu lekárovi. Ak s tým máš problém skús zavolať napr. Linku dôvery, alebo polož presne rovnakú otázku do internetovej poradne na adrese www.lpr.sk