Kto uziva paretin?

Príspevok v téme: Kto uziva paretin?
vasenka

Mam noveho priatela, pozname sa necele 3 mesiace. Pred vyse pol rokom mal panicky zachvat a odvtedy uziva liek Paretin. Najskor ho mal uzivat pol roka, ale ked zacal vysadzat nedavno, tak sa necitil dobre a lekar mu ho predpisal na dalsi rok.
Ked som este nevedela, ze tieto lieky uziva, tak sa stalo parkrat, ze sme si vypili pri nejakej prilezitosti, ja som "vinova", ale on si dal aj par poharikov "tvrdeho". Ked som to uz vedela, tak som bola zhrozena, ze berie lieky a pije alkohol. Vtedy mi slubil, ze tvrde uz pit nebude. To aj dodrzal, ale sem-tam pivecko alebo vino si neodpusti. Teraz je leto - teplo a on hovori, ze k tomu jednoducho jedno chladene patri. Kazdy den sa zastavi cestou z prace niekde a da si pivo, alebo ho ma doma. Ja mam z toho hrozu a hnevam sa kvoli tomu, lebo pre mna jednoducho kombinacia alkohol+lieky ( a zvlast antidepresiva) predstavuje tabu. On ma "ukludnuje", ze je mu dobre, ze je ok a ze to jedno pivo mu nemoze uskodit.
Kto beriete Paretin, ako je to u vas?

clematis

samozrejme, ze mozes dobrat jedno a zacat druhe. A pohar vina si mozes dat, ale pre istotu si to doma vyskusaj, aby si vedela, ci ti to nahodou neurobi utlm. Proste si doma daj pohar vina a podla toho sa zariad.

ria1111

nikto nevie o tom, že uživam tieto lieky, ideme na oslavu a dam si vino, aby sa ma nevypytovali prečo nechcem pit

clematis

Paretin je to iste ako Seroxat-obsahuje paroxetin, tak nevidim dovod, preco to chces uzivat naraz-to chces brat dvojnasobnu davku, alebo ako si to mam vysvetlit?

Carie

Ten liek sice nepoznam, ale tvoj priatel nie je male decko, nemala by si ho tak komandovat. Ak sa na ten liek nesmie pit alkohol a ak to on robi, nici si svoje zdravie, nie tvoje. Ty s tym aj tak nic neurobis, akurat mu budes nicit zivot neustalym sekirovanim. Nechaj ho tak, je dospely, mama sa ho urcite nasekirovala dost a chce mat konecne pokoj. Ak s tym raz bude mat zdravotne problemy, tak sa neboj, on s tym prestane sam. Niekto musi padnut na hubu aby so sebou nieco robil.

luciano

Na Antidepresíva nie je striktný zákaz piť alkohol. Ak si sem tam dá nejaké to pivo, určite mu to neublíži. Ale častejšie pitie spôsobuje to, že liek sa stáva neúčinný.

Jankaaaa :)

Môj priateľ takisto berie Paretin. A berie ho už viac ako 3 roky. Objavovali sa u neho úzkostné stavy. Psychiatrička mu povedala, že to nie je vážne, že o pol roka už nebude mať v jej ambulancii čo robiť...Ako sa ale nakoniec ukázalo, povedala to asi len preto, aby už aj tak nalomeného človeka nepoložila ešte vetou, že bude na tabletkách do konca života. Na začiatku priateľ bral celú tabletku. Asi po roku sa mu podarilo zísť na polku ale z polky dostať sa nižšie je vraj strašne ťažké. teraz berie tak približne štvrťku. Takže vysadzovanie hocakých antidepresív je beh na dlhé trate.
A s tým alkoholom. pokiaľ bral priateľ polku-celú tabletku tak nepil. teraz už ani ja nevidím na tom nič zlé ak si dá niekedy večer pivko a pri nejakej oslave trochu tvrdého.