Zivot bez socialnych sieti

klokanjack

Ja som na socialnych sietach bola stale, najprv na pokeci, potom som presla na facebook. Priznam sa travila som tam dost vela casu pisanim s priatelmi, pridavanim statusov ci fotiek. Neprislo mi to nijako divne alebo zeby som na tom bola zavisla, aj ked ten cas teraz lutujem, mohla som ho urcite vyuzit efektivnejsie. Posledny rok-dva ma to preslo, vyuzivala som ho cisto iba ked som potrebovala niekomu napisat, ci sa na niecom dohodnut, sem-tam som pridala nejaku fotku. Tento rok po mojej maturite som skusila na par tyzdnov zivot bez facebooku a inych socialnych sieti, tak som si asi na 2 tyzdne deaktivovala ucet. Potom som sa tam znova prihlasila, ked som potrebovala napisat mojmu bratovi, ktory je v Anglicku. Vtedy som si tam vsimla, ze vsetci moji ex-spoluziaci si v nasej triednej skupine dohodli chatu (dozvuky po maturite). Keby som sa tam neprihlasila, netusila by som o tom, nikto z nich sa mi ani neunuval zavolat alebo nedajboze napisat jednu debilnu smsku, ze sa nieco kona. Akokeby som pre nich prestala existovat za to, ze nie som na FB. To ma vtedy maximalne dos*alo a zrusila som si ucet znovu a presiel ma totalne zaujem sa tam vratit. Ani na tu chatu som nesla, tak ma to znechutilo. Neskutocne, ako niektori ludia ziju tou strankou. Fakt mi to pride, ze keby tu stranku jedneho dna zrusili, niektori by to asi neprezili. Cest vynimkam. S facebookom som skoncovala, mam usta, mam svoj mobil a ked potrebujem, zavolam a hotovo. Samozrejme, je to len moj individualny nazor, socialne siete maju mnozstvo vyhod, ale myslim, ze prerastli do niecoho ineho, nez na ten ucel, ktory mali splnat. Ludia, ktori ma maju radi a pre ktorych stale EXISTUJEM aj bez facebooku sa mi vedia ozvat normalne a nie je problem. Da sa bez toho zit uplne v pohode, mam mnozstvo casu, ktory mozem vyuzit naplno a mam pocit, ze to ma aj vacsie caro :)

annddyxxl

uz som tam neni tristvrte roka teda na FB a vobec mi to nechyba/casuby bolo baarzkolko/ale nemam potrebu tam vysedavat a kukat co tam kto napise...sem tam kuknem maily na azete ked daco objednavam inak nic..

rnak

To mi je všetko nanič samozrejme že monitor na PC a tiež PC mám poriadny v počítačoch sa vyznám a svoj som si robil sám...popri škole to bolo v pohode, len penazí bolo menej, teraz pracujem, penazí je dost, ale času málo, ja na telku nemám čas, musím opravovat, rozoberat, zvárat, brúsit,...a to častokrát doma aj po nociach

wreck

zas telku ako fyzicky produkt by som uplne nezatracoval. moze sluzit ako vynikajuci pocitacovy monitor. dobre spraveny dokument z dvd alebo nejaky kvalitny rip pusteny z notebooku, na to sa velmi dobre pozera. alebo take nahe zenske telo v 1080p. och. :)

na velkej plochej telke je toto vsetko celkom pekny zazitok.

rnak

Tak na pokeci neficim vobec, na FB som registrovany, ale malokedy prihlaseny...a to z dovodu, ze skutocni moji priatelia su vacsinou starsi ludia ktori internet ani nemaju a spoznal som ich vdaka mojim zaujmom(vzhladom na moj vek 22r netradicnym), a ti mladi ma kontaktuju akurat kedi nieco treba, inak sa aj rok neozvu. A druhy dovod je ze na to moc ani cas nemam pretoze som daleko od domova v praci a ked aj niekolkokrat do mesiaca pridem domov tak robim castokrat este aj v noci, preto nepozeram ani TV a viete co? Ja mam este ten stary televizor s vypuklou obrazovkou co je vlastne specialna elektronka...naco novy plazmovy, LED ci LCD, ked to nikdy nezapem? Aj tak tam nieto co pozerat.
No a na internet chodim akurat na fora, tam sa mozno aspon nieco dozviem.

arman

jednoznacne minimalizovat vsetky umele socialne aktivity.
Facebooku som nikdy neprisiel na chut a som len rad, ze tam ani niesom registrovany.
Este lepsie je vypnut TV nadobro. Som to vyskusal a po 4 mesiacoch som taky rad, ze mi to uz nevymyva mozog. Ked teraz vidim nejaky film a tie reklamy, je mi z toho zle, ako mi to predtym vymyvalo mozog, a vytahovalo ma to z reality do rozpravkova.

Minule mi nejaka tetka ked som jej to povedal, argumentovala... ale co ma potom doma robit? Skoro ma porazilo!!! Este pred 15 rokmi tu neboli mobily ani facebooky, umele internetove komunikacie, a ludia ovela lahsie komunikovali, ako teraz. A 50 rokov dozadu rovnako s telkou. Telka inak narusa rodinne vztahy, hlavne ked bezi stale. Radsej nech si rodina sadne na koberec a zahra spolocensku hru. Co je to za debilitu pozerat telku kazdy den, a este ju mat pustenu popri veceri, stale bezi.

Treba hladat cesty ako sa spojit, nie ako sa rozpojit. A ak clovek nema nikoho, lebo vsetci zdrhaju na facebook, tak lepsie ostat sam a mat aspon sameho seba, ucit sa mat sameho seba rad, vnimat sa. Pred tymto vacsina zdrha, a bere im to 90% sebavedomia, ktore im potom v zivote chyba.

3nttt

ja som na fb.myslim ze by som s nim vedela seknut kedykolvek,ale nemam na to dovod kedze sa tam nejako extremne nepohybujem.pre mna je to skor dobry sposob dohodnutia nejakeho stretka za ktore nemusim platit okradacskym mobilnym operatorom...