Ovčie kiahne - čo zaberá rýchlo??

Príspevok v téme: Ovčie kiahne - čo zaberá rýchlo??
Jackie78

Dobrý večer, chcela by som sa poradiť, moja dcéra má asi kiahne...tak to aspon vyzerá, včera mala jeden pluzgierik a dnes už ich je asi desať, mali v škôlke asi pred dvoma týždnami. Ide víkend a ja poriadne neviem čo jej mám na to dávať. Viem že je to vysoko infekčná choroba, preto nikam neplánujem ísť, len neviem čo jej na to dať, aby to rýchlo zabralo a veľmi nesvrbelo, teplotu nemá(zatiaľ). Stačí ak jej budem dávať tekutý púder, kvapky Fenistil, alebo Dithiaden a vitamín C napr. ako šťavu z citrona? Dakujem za rady

Jessi_1111

Mali by ste ísť na pohotovosť, tam Vám presne určia či to vôbec sú ovčie kiahne. A Fenistil je na štípance od komárov a tak, nie?

Jackie78

No stále nie som si istá či sú to fakt kiahne, nejak sa jej to nešíri, ale už ju to začalo svrbieť a má zvýšenú teplotu, dávam jej len púder lebo iné nemám.Sú to také vodnaté pľuzgieriky

RNG

Nuz kto simchce najst silne antiviralne, moze si ich najst aj cez Google, uvedenim rng, herpes. Pridam este dalsie, ako monolaurin, citral, berberine a Sangre de Grado.
Osobne som pouzil s uspechom na viacerych priateloch s pasovym herpesom(shingles, varicella zostrix virus) davky chaparalu, 2 x 1 gram. To ked im acyclovir poriadne nezabral a mali nan reakciu.
Dokonca aj na tie velmi sarede vyrazky pouzili aj vytazokm zo saparalu vo forme sprayu. Jednemu z nich to islo aj na hlavu a poskodilo mu nervy. Lebo vyckaval vyse 3 tyzdnoch na liekoch, co mu predpisal lekar a zrejme mu dost nepomahali.
Antiviralnych potravinovych doplnkov je hromada a ked ich beries viacero, zvysujes ich ucinnost.
Tak musel brat vyse pol roka rybacie oleje a este stale nie je celkom vyhojeny. Nuz ale ma blizo 90tky, tj to
telo predsa len uz celkom nespolupracuje.

Maros75

Kľudne Dettolom,alebo iným sprejom. No určite zabudni na výlet. A s tým púdrom sa to hojí podstatne dlhšie.

Jackie78

Díky Maroš, už som si myslela že zostaneš len pri skopírovanom linku, ktorý mi toho veľa nedal:o)
a čím teda dezinfikovať?? a prečo nie tekutý púder?? Takže plánovaný výlet koncom budúceho týždna asi nepríchádza do úvahy podľa teba...či??? Má 5 rokov a veľmi sa tešila...no teraz asi už z toho nič...

Maros75

vyrážky sa nemajú natierať tekutým púdrom alebo inou masťou, ale len jemne dezinfikovať
pacientovi sa podávajú antihistaminiká proti svrbeniu, musí piť veľa tekutín, konzumovať dostatok vitamínov a byť v pokoji a izolácii
proces hojenia, keď vyrážka vyschne na chrastičku, trvá dva až tri týždne, ale celá liečba asi mesiac i viac
dovolené je aj sprchovanie, ale krátke teplou vodou a bez mydla, pokožka sa nesmie utierať, len vysušiť opatrným prikladaním uteráka

Maros75

Liečba je zameraná na miernenie klinických príznakov. Proti svrbeniu sa môžu podávať antihistaminiká. Pri ťažkom priebehu alebo u pacientov s oslabenou imunitou je možná liečba acyklovirom alebo famcyklovirom.
Prevencia a profylaxia.
Očkovanie proti kiahňam nepatrí na Slovensku medzi povinné očkovania. V prípade záujmu ho rodič plne hradí. Odporúča sa očkovať dvoma dávkami očkovacej látky, dieťa, podľa typu vakcíny, môže byť zaočkované už od deviatich mesiacov, spravidla sa však očkujú deti vo veku od 15. – 18. mesiaca
Aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu ochorenia v kolektívoch, musia byť choré deti izolované v domácnosti. Pri riziku ťažkého priebehu ochorenia sa odporúča podať varicella – zoster imúnny globulín deťom, ktoré prišli do kontaktu s chorý