Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Potenie tváre

Príspevok v téme: Potenie tváre
nicolette

Chcela by som sa opýtať, či nepoznáte nejaký účinný kozmetický prostriedok proti poteniu sa na tvári a následnému červenaniu sa v lete?
Používam Driclor, v oblasti podpazušia som s ním spokojná, ale na tvár si ho rozhodne dávať nebudem, nakoľko je tam vysoký obsah alkoholu a to by mohlo mojej citlivej pleti viac poškodiť ako pomôcť, takže túto možnosť úplne vylučujem. Som bezradná, keď mám nejakú vyššiu fyzickú námahu, tak sa mi hneď začne potiť tvár, najmä v oblasti čela a to aj keď mám vypnuté vlasy a ofinu. Nepotím sa však tak, že by zo mňa stekali litre potu, ale strašne sa mi leskne tvár a potom som v tvári veľmi červená, čo sa mi vôbec nepáči! Počas leta nepoužívam ani nejaké mastné, ťažké krémy, ktoré by mohli byť jednou z príčin. Strašne sa za to hambím, keď som červená ako taký ... :D
Takže Vás prosím o nejakú radu alebo osvedčený prípravok na tento problém :)
Ďakujem ;)

Lily126

Na tvár v lete nepoužívaj pleťovú vodu s alkoholom, ale bez alkoholu so sťahujúcimi účinkami, napr. s výťažkom z uhorky.

Na odmastenie, vyčistenie a mierne vysušenie odporúčam "francúzsky íl", mala by si mať po ňom aj kvalitnejšiu pleť.

Namiesto mak-upu použi zmatňujúci púder, ja používam transparentný od essence a som veľmi spokojná. Ak ideš na nejakú oslavu, tak skús použiť make-up Dermacol Caviar Long Stay, po tom sa zase nelesknem ja a pri mojej pleti už je čo povedať.

Alkohol a káva podporujú potenie, šalvia zase potenie zmierňuje, skús piť šalviový čas a zase zvonka ho použi napr. večer na tvár.

Písala som veci, kt. vyhovjú a pomáhajú mne, možno z toho sadne niečo aj tebe , za vyskúšanie to stojí :)

cceeccyyll

Pomooooc,mam rovnaky problem,leskne sa mi plet a tecie mi pot z tvare...driclor mi pomohol v podpazusi,ale co s tvarou??vobec sa nekremujem,lebo to je ako olej do ohna

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Potenie tváre - Fórum - ZDRAVIE.sk