Neprijatie na vysoku skolu

AnaSofi

Samo_nemedik : teraz by som mala otazku zase ja na teba ,ak by si mi vedel poradit.:) ako som uz predtym pisala, tiez som sa este nedostala na skolu na ktoru chcem a studium toho,po com cele roky tuzim-ale este sa nechcem vzdavat. vzdy som bola aspon nad polovicou bodov co sa tyka prijimaciek, chcem ist na dvojobor jazyky..a tento rok som bola naozaj blizko-velmi velmi blizko,ale bola prilis velka a silna konkurencia.mala som problem s taliancinou,bola som dost dobre pripravena,gramatika,cestina, literatura, ale ten jazyk..zatial som totiz nebola na ziadnom zahranicnom pobyte.teraz som bola dlhodobo chora a to vyustilo do toho,ze som nezvladla doterajsiu skolu, a kedze som bola cely rok(september-jun)chora stale a dokola ,bohuzial som este nezvladla ani prijimacky na vysnivany obor..normalne by som vesala hlavu,ale uz mam plne zuby sama seba, ako ma vsetko berie, som nestastna, z toho ze som sa tam este nedostala,ze moj zivot nie je lepsi..Rozhodla som sa tejto situacii postavit a chcem ist do pracovat do zahranicia. nieco sa mi rysuje v taliansku uz teraz.. viem ze by to bola skvela prilezitost, mohla by som si o 100% zlepsit taliancinu a komunikaciu, aj mat lepsi rok, spoznat novych ludi..ale hlavne tu taliancinu.a potom zase skusit prijimacky narok,ale tentokrat uz s lepsou taliancinou a pripravena na vsetko ostatne na perfect:) uz mam vyhliadnute nejake brigady, poradila som sa kde sa dalo na prac.ponuky...ale brzdi ma- pravdaze rodina. vzdy nenavideli to co chcem ist studovat( teraz mam 20,uz od 14 som vedela co budem chciet studovat..a odvtedy mi zacali rozkazovat) a teraz ma nutia prihlasit sa (na posledne prijimacky) na nejaku matiku a pravo-co je mi strasne, strasne vzdialene a absolutne tomu nerozumiem..A ked pojdem na brigadu do zahranicia, tak stratim akukolvek ich podporu -financu, rodinnu(tu poslednu co tam je) a ocividne by som sa nemala vracat domov(rok urcite nie,mozno no..ani potom) a to myslim vazne! bohuzial mam taku rodinu.....A tak som sa ta chcela opytat, ako si to ty mal ked si pracoval v zahranici? kde si bol?hned si si nieco nasiel? da sa teraz obec ziskat nejaka normalna brigada v zahranici(kludne budem aj cely rok upratovat,hlavne aby bola..dlhodobejsia) A este, viem,ze ked nie si studentom, stratis socialnu podporu+ zdravotne poistenie...teda musis bud chodit na urad prace,alebo ich stratis a musis si to sam platit. dalo sa to zvladat?kolko to je priblizne eur za zdravotne poistenie, ak ho platis sam? nevies?... som pripravena ist pracovat, urcite potrebujem viac pracovnych skusenosti,osamostatnit sa, a nakoniec v zivote dosiahnut co ja chcem...len sa bojim,ze aj ked budem mat brigadu, nebudem zvladat platit to poistenie,neviem si predstavit kolko to moze byt.. velmi by mi pomohli aj nejake cenne rady o praci v zahranici :) * sorry za dlhu spravu,ale uz ma to fakt vsetko stve,musela som to zo seba dostat a zaroven hladam pomoc o praci v zahranici* DAKUJEM!!:) Sofia

Nela41

Musíte si vstúpiť proste do svedomia a spýtať sa, či keď ste namali čas na prípravu na prijímačky, či si nájdete čas na prípravu na skúško v menšom časovom rozmedzí a s väčším kvantom učiva. Ale buďte k sebe úprimní.

1458

a kam si chodial pre dtym do skoyl na gympel??? a ako si zmaturovala?? moja kamaratka chodila na gympel nezobrali ju tiez na oby dve vysoke skoly a nic s toho gymplu nema teraz ani nevie kde pojde robit lebo nema ani prax tak toto je ten gympel nie vzdy ta mozu zobrat na vysku aj ked zmaturujes na jednotky

ajajaja

ale viete, treba ratat s tym,ze za prekrocenie st.dlzky studia sa plati...medina cca 1000eur /rok...ja by som odporucala bud niekde pracovat a ucit sa doma a nechodit na nijaku nahradnu vs ak si si ista/y ,ze chces pravu tu jedinu a nijaku inu :D

moj pripad bol taky,ze som sa sice dostala na prvykrat na medinu, ale uz vtedy som vedela,ze kebyze sa nedostanem,tak si nemozem dovolit mrhat casom a cakat na prijimacky ,kt.zas nemusia dopadnut dobre, tak som si zvolila vs ,na kt.som bola prijata bez prijimaciek-euba.tam by som bola sla a dostudovala tam.lebo bola vo mne aj neistota,ci vobec na to mam, ono je pravda,ze vacsinou,ti co sa dostanu na x-krat ,tak su z tych slabsich, ale nie je to pravidlo.

ak ta technika nebavi, ale rozumies jej, tak tam chod, castokrat sa stane,ze ta to casom aj zacne bavit,len sa o to treba zacat aj zaujimat,skusit mat lepsie vysledky,...ak jej nerozumies, tak tam dlho nevydrzis...

natusa42

ako technik a aj ako lekar budes fantasticky zarabat,ak budes dobry...
skus to...mozno ta vezmu ,skus to aj o rok,ale starostlivo sa pripravuj,kamoska sa pripravovala na medinu rok ..cely rok ..denno denne...drzim palec

Nemedička

Samo, tiež som dlho uvažovala čo robiť, no ja som sa v tejto situácii ocitala len po prvý krát. Naivne som si myslela, že sa na medicínu dostanem na prvý krát no bohužiaľ sa mi to nevydarilo síce o pár bodov no to sa už neposunie, odvolania ani nedávam, keďže to už nemá žiaden význam. Plánovala som ísť do zahraničia zarobiť peniaze aspoň nejakou blbou brigádou alebo na rok, no prešlo ma to asi po týždni brigády u nás na SR, takže zahraničie sa stalo zamietnutým. Poobzerala som sa po VŠ či nerobia ďalšie kolá prijímačok, lebo viem, že by som sa nedokázala sama prinútiť učiť a mozgová kapacita pre učenie ako vieš klesá a je ťažko to vrátiť späť. Tak som našla slušný odbor na STU v BA, kde budem mať dočinenia s chémiou a fyzikou, a nevinnú biológiu si zopakujem pred prijímačkami. Predovšetkým moja rada zni: CHOĎ NA NEJAKÚ VYSOKÚ ŠKOLU!!! možno stratíš čas, možno tvoj osud chcel aby si šiel práve tam, to sa nedozvieš, a o rok sa možno aj stretneme na nejakej medicíne ;)
Tak budúci kolega drž sa aby sme si raz slušne mohli povedať dali sme to a teraz sa môžme učiť po zvyšok života :D ...
Dúfam, že si to prečítaš i keď dlhší komentár a nič nového sa nedozvieš, s pozdravom nemedička :(

ceska 694

Po vyštudovaní VZ nebudeš mať prácu. Je to odbor, ktorý by mal pripravovať na prácu na RÚVZ-ch, bývalých hygienických staniciach, ale tam teraz pomaly pracovníkov dlhodobo prepúšťajú a tie tisíce verejných zdravotníkov nemajú uplatnenie. Inak v porovnaní s medicínou stokrát ľahšia škola. Hovorím z vlastnej skúsenosti.

Samo_nemedik

dakujem za nazory, velmi si ich cenim, tak skusim to i na rok urcite :) inac dnes mi prisiel list ze som aj prijaty na verejne zdravotnictvo, nevie niekto o com je studium VZ a ako prebieha?