Neschopný priateľ?

Príspevok v téme: Neschopný priateľ?
Krevetka123

Zdravím

Potrebovala by som poradiť. Som s priateľom už dva roky a ozaj neviem čo s ním mám robiť. Pred rokom a pol ho vyhodili zo školy, pretože nespravil opakovaný predmet, vravel, že si nájde prácu a spraví školu externe. Prácu si aj našiel, no po čase z firmy odišiel kvôli nezhodám s nadriadeným a minimálnej mzde (tu som stála za ním). Povedal, že pôjde na absolventskú prax, aby naštril na druhý ročník. No tú stále odkladal, lebo prvý semeser ťažká matematika, druhý semester fyzika. Teraz ma volal k sebe, ale keď som mu povedala, že sa má učiť na tú fyziku povedal, že to aj tak nespraví, lebo sa neučil skôr. Postupne mu u mňa rastie dlh, lebo keď niečo potreboval, tak som mu požičala.

Vyčíta mi, že som dala výpoveď a chcem odísť do zahraničia (mám skvelú príležitosť cez rodinu ísť a istú prácu tam, zatiaľ čo doma som mala len prácu za smiešne peniaze v automobilke), že ho tu nechávam samého a čo bude on robiť bez mňa. Ja odchádzam aj kvôli rodinným problémom (alkoholizmus).

Neviem čo s ním mám robiť, ja ho naozaj ľúbim, vo všetkom som ho podporovala a neviem ako ho donútiť, aby sa rozhýbal a nesedel len doma s vyhovaraním sa na školu

corsten

krevetka tak sa nerozchádzajte, trp to ďalej :) ale priznávam, mne to tiež dlho trvalo, kým som to pochopila. a tiež vždy všetko obrátil proti mne. mala som ho rada, nechcela som sa rozísť, ale bolo to nevyhnutné. nezmení sa, ľudia sa všeobecne moc nemenia. prestav si s takým človekom budúcnosť.
každopádne, do toho zahraničia určite choď, minimálne uvidíš či sa niečo zmení z jeho strany.

Krevetka123

corsten - no tak to si s ním ešte pár mesiacov pobudnem

ale nie, ja sa s ním nechcem rozísť, ja len chcem aby sa rozhýbal, aby sa konečne prestal vyhovárať a snažil sa, ale mám pocit, že nech robím čo robím, ja vždy to obráti proti mne

Maoam

:D, jasne, ked odides (mas skvelu jedinecnu prilezitost), vsetko pokazis :D - nie, pokazi sa to len pre neho, lebo si bude musiet poradit sam

jemu to takto vyhovuje a nastala by pre neho neprijemna zmena, takze sa vsemozne snazi ta citovo vydierat a manipulovat, aby si ten krok neurobila

byt tebou, tak do toho zahranicia just idem, mas skvelu prilezitost

na neho kasli, co z takeho degvosa

corsten

Týmto som si prešla (plus mínus veľmi podobný pribeh), skončilo to rozchodom z mojej strany. Dva roky som mu dávala šancu aby svoj postoj zmenil. Čím skôr si uvedomíš, že je to manipulácia z jeho strany, tým lepšie. Samozrejme, že jemu to vyhovuje, veď sa má fajn, no nie? Ešte Ti poradím - donúť ho, aby Ti tie peniaze vrátil ešte pred rozchodom.

Krevetka123

Ja už som sa s ním o tom snažila rozprávať, lenže on stále obráti stranu s tým, že som mu pokazila náladu, že má dosť výčitiek aj bezomňa a že čo som tým dosiahla a nakoniec tú stranu obráti až tak, že mi vyčíta, že som nechala úžasnú prácu a že odchodom do zahraničia všetko pokazím, že nakoniec ja som tá najhoršia a ja spôsobujem hádky (rovnako ako teraz, keď som mu povedala, že neprídem) a po hádke, keď mi sľúbi, že sa posnaží, že či mi to bolo treba spôsobovať medzi nami problémy.

muchacc

Kym ho podporujes financne, dovtedy si mysli, ze ma istotu.
Musis dat jasnu hranicu, aj keby to malo znamenat koniec vztahu.
To, ze sa mu zapacilo flakat je ocividne, teda sam je si strojcom svojho stastia a je za to zodpovedny.
Asi by si nechcela zit s nezodpovednym povalacom - teda, daj mu tu hranicu a uvidis. Ak sa kvoli tomu rozidete, viem, ze ta to bude mrziet, ale je to lepsie teraz, akoby si mala mat doma lenivca a nezodpovedneho manzela.

A takto to mozes aj jemu povedat, ze chces mat pri sebe zodpovedneho muza, a ze ak mu na tebe zalezi, ze nieco musi spravit.