Nezastaviteľný plač

Príspevok v téme: Nezastaviteľný plač
kiwi

Dobrý deň, mám 20 rokov a dva a pol ročný vzťah. Už dlho ma však trápi to, že keď sa s priateľom pohádam, alebo hoci len sa začne riešiť niečo čo sa mi veľmi nepáči, tak sa mi veľmi často stane že sa rozplačem. Strašne mi to vadí najmä preto že ten plač sa nedá zastaviť a aj keď sa rieši nejaká úplne malá maličkosť tak ja plačem akoby mi niekto umrel. A neviem to nijakým spôsobom zastaviť. Najhoršie je keď sa mi to stane niekde na verejnosti, strašne sa za seba hambím. Dobre viem ako chlapi nemajú radi keď ženy plačú. Prosím poraďte, čo s tým mám robiť? Máte niekto podobný problém? Som z toho zúfala, potom sa z každej malinkej hádky stane veľká vec na 2-3 hodiny :(

kiwi

kati2005- ďakujem pekne za odpoveď, chcela by som sa opýtať, čo presne si myslela tým tréningom? Občas sa mi darí riešiť veci chladnou hlavou, ale keď to na mňa raz príde, tak akoby sa všetko vrátilo späť. Mám si akoby "trénovať" také situácie v hlave alebo ako?

kiwi

a milá kiwi, áno chlapi to neznášajú, ženské nariekanie, hystéria, asi preto že ani nerozumejú prečo plačeme. je to zaujímavé pozorovať, čo to v nich všetko vzbudzuje. no čo už chlapi neznášajú ženské nariekanie pre nič za nič a ja na chlapoch odhodené ponožky a slipy kade tade po byte. každý sme nejaký :) hlavu hore. určite nie si sama.

kati2005

Kiwi - ja som mala kedysi podobný problém, v tvojom veku som reagovala podobne, nevedela som ovládať svoje emócie, aj keď som si 1000 krát povedala, že nebudem plakať tak som sa jednoducho rozrevala, presne viem aký máš pocit..ale časom sa týmto tréningom všetko zlepšilo a dnes už reagujem normálne, pokiaľ nevznikne situácia ktorá si vyžaduje takéto " nariekanie". možno si hysterickejšia, možno citlivejšia, alebo emočne nevyzretá. keď sa človek háda, mal by viesť tieto hádky konštruktívne a nie deštruktívne. a dôležité je, nikdy sa nehádať hne´d, treba sa vyventilovať a nie ísť do všetkého horúcou hlavou. skús si to trénovať.