Kvalitná čistá Spirulina?

Príspevok v téme: Kvalitná čistá Spirulina?
LucyInTheSky

Ahojte, ak viete, poraďte, cena nehrá až takú veľkú rolu, ale zas nemusí byť premrštená, hlavne, aby bola kvalita. Ďakujem za vaše názory!

Všimla som si, že z bio sú tak o 9 eur drahšie, no kto mi zaručí skutočnú kvalitu . Jedna milá lekárnička mi povedala, že mi objedná 150 tabletovú za 26 eur (!), bohužiaľ značku si nepamätám, len viem, že je údajne jedna z najkvalitnejších... spomínala, že je pôvodná, či niečo také, pôvodne rastie v Titicaca (asi myslela Texcoco?)... Všeobecne som si všimla, že predajci moc o svojich produktoch nevedeli, či už v bio, alebo lekárne, táto jediná sa chytila, ale ktovie...

nestero

Kvalitná Spirulina - iherb.co S produktom som veľmi spokojný. Mal som spirulinu aj od iných výrobcov, no táto sa mi zdá najčistejšia. Je to len môj osobný názor.

dida9

treba skusat. no kamaratka objednava aj tieto doplnkace z parfums, osobne si pre to dojde priamo v brne, kde byva a pracuje

Lukáš blendea

zdravím, mal som možnosť oskúšať vzorku blendea. je to zmes, kde je 25% spirulinya, ďalej samé dobré superpotraviny - chlorela riasa, mlady jacmen a mlada psenica. vsetko perfektne zdrave suroviny. zatial sa to nepredava, dali mi to ako vzorku v auparku. www.blendea.cz

Alkoholix123

Zdravím, užival som sporulinu objednanu s Iherb od firmy now ktorú radí aj RNG ale spôsobuje mi to únavu.. neviem prečo.. mam zdravotné problemy no nechapem prečo mi takato superpotravina spôosobuje únavu neviete čim by to mohlo byt spôosobene? moje problemy sú hlavne asi v trávení žeby ich môj žaludok nedokazal nejak stravit alebo čo ? Prosím poradte.

NIKITA-VEJA

RNG, obraciam sa na Vás, lebo neoceniteľne si cením Vaše príspevky z mnohých fórum, sú mi inšpiráciou ... Tak môj problém znie, podváha... Neviem pribrať, čo ma priviedlo na internete k pozorovaniu vitamínových doplnkov k priberaniu svalovej hmoty (samozrejme popri cvičeniu doma, alebo v posilňovni), lebo nechcem sa prejedať hlúposťami a dosiahnuť iba efekt tehotného pelikána s prevahou tuku na bruchu tzv. pneumatikou na bruchu, v páse s vychudnutými nohami, rukami a s konečnou vizážou pavúka, alebo už spomenutého tehotného pelikána. Na základe týchto článkov som našla vhodný prírodný výživový doplnok stravy nazvaný SPIRULINA VULCANICO
www.drbuzgi.sk
www.drbuzgi.sk
Lenže v Spiruline vulcanico som našla aj negatívne stránky t.j.
ČO SA TÝKA OBSAHU Vitamínov (V), Minerálov (M), Esenciálnych aj Neesenciálnych aminokyselín (ENA), ktoré sú zložkami Proteínov, je už badateľný problém v dávkových hodnotách jednotlivých V, M, ENA. A v neposlednom rade, musím spomenúť, že beriem výživový doplnok BION3 s obsahom probiotik, vitamínov a minerálom vo vyváženom množstve, čo dokopy so Spirulinou Vulcanico zodpovedá len problém vo vitamínooch A, Niacin B3 kde je už pri mierne škodlivej dávke, ale nie toxickej a v prípade vitamínov B1, B2 a minerálu Zinok kde je blízko hranici škodlivej dávky. Naopak zas výživový doplnok obsahuje aj vitamíny a minerály, ktoré Spirulina Vulcanico neobsahuje ako som už spomenula vo vyváženom množstve doporučenej dennej dávky popri racionálnej strave. PROBLÉM O KTOROM BY SOM S VAMI CHCELA KONZULTOVAŤ JE NÁSLEDOVNÝ:
1. Pokiaľ sú zadané ich hodnoty v 100g tak na 7g t.j. cca 1 PL vychádza, že daná hodnotová dávka V., M., ENA.* 7g/100g je vo všetkých hodnotách v prístupnom množstve v kombinácii s racionálnou stravou aj s použitím výživového doplnku Bion3
2. Pokiaľ sa nejedná o obsah V., M., ENA. v 100g ale o obsah V, M, ENA v 7g t.j. cca 1 PL, tak je OHROZUJÚCO TOXICKÁ DÁVKA HORČÍKA, VÁPNIKA, FOSFORU A VŠETKÝCH ENA., ŠKODLIVÁ DÁVKA V. A, B2, B3 A NA HRANICI SO ŠKODLIVOU DÁVKOU V. B1, M. DRASLÍK, MEĎ, ZINOK, MANGÁN aj bez použitia výživového doplnku Bion3
3. AK PREPOČITAM DRUHÚ ALTERNATÍVU V 2. BODE NA ŠTVRTINOVÚ DÁVKU TAK MI Z TOHO VYŠLO, ŽE TOXICKÁ DÁVKA SA VYSKYTUJE SKORO VO VŠETKÝCH ENA., ŠKODLIVÁ DÁVKA V M. FOSFOR A SO ŠKODLIVOU DÁVKOU NA HRANICI JE M. HORČÍK, MANGÁN aj s použitím výživného doplnku Bion3
OTÁZKA ZNIE JE VÔBEC VHODNÝ PRÍRODNÝ VÝŽIVOVÝ DOPLNOK SPIRULINA VULCANICO?

Fuzata zena

Ja pouzivam tuto spirulinu.
www.baldwins.co.uk
Vysoko kvalitna z Hawaia. Citim sa po nej velmi dobre.
Donaska na Slovensko je do 5 pracovnych dni a stoji 6.75 libier. Donasku robia do 2 kilo. Zasoby spiruliny na 2 mesiace aj s donaskou vyjdu v prepocte na 54 eur na osobu. Alebo inak 27 eur na mesiac.
Maju balenia 100 kusov alebo 250 kusov.

Jánošík

pirulina je druh modrozelenej riasy bohatej na proteíny, betakarotén, chlorofyl, antioxidanty a iné minerálne látky, ktoré sú potrebné pre náš organizmus. Je to najznámejšia zásaditá potrava, ktorá pomáha zmeniť stav oslabnutého a prekyseleného organizmu na zdravo zásaditý. Tabletky DXN Spirulina obsahujú prírodnú spirulinu, ktoré dodávajú organizmu zdraviu prospešné a energizujúce výživové látky.
JA POUZIVAM SPIRULINU UZ DLHO OD SPOLOCNOSTI DXN A SOM VELMI SPOKOJNY VRELE MOZEM ODPOUCIT A PORADIT

Nso ci

Dobrý deň, RNG,

prosím vás pekne, chcem si kúpiť Spirulinu, boli by ste taký láskavý a poradili mi nejaký zdroj, ktorý vy uznávate? Ďakujem vám.