Kvalitná čistá Spirulina?

Príspevok v téme: Kvalitná čistá Spirulina?
LucyInTheSky

Ahojte, ak viete, poraďte, cena nehrá až takú veľkú rolu, ale zas nemusí byť premrštená, hlavne, aby bola kvalita. Ďakujem za vaše názory!

Všimla som si, že z bio sú tak o 9 eur drahšie, no kto mi zaručí skutočnú kvalitu . Jedna milá lekárnička mi povedala, že mi objedná 150 tabletovú za 26 eur (!), bohužiaľ značku si nepamätám, len viem, že je údajne jedna z najkvalitnejších... spomínala, že je pôvodná, či niečo také, pôvodne rastie v Titicaca (asi myslela Texcoco?)... Všeobecne som si všimla, že predajci moc o svojich produktoch nevedeli, či už v bio, alebo lekárne, táto jediná sa chytila, ale ktovie...

RNG

Spirulin je mnozstvo, nie len tie, co su v jazerach ako Chad alebo Titicaca.
Ta co je pestovana vo velmi cistej morskej vode z hlbok na Hawaii ma proti jazernym vyhodu obsahu roznych stopovych mineralov, ktore v sladkej vode nie su reprezentovane v dostatku.
A co sa tyka inych zivin, tie ma aj v morskej vode pestovana spirulina.
Bunkove obaly spiruliny vie nase telo rozlozit, tj nie je treba ju nijak rozbijat na stravitelnost , ako sa to robi s chlorellou.

gotexans

tak a teraz vam poviem ako vyzera spirulina pod mikroskopom v tabetkovej alebo praskovej podobe, je to velmi znecistene. Jedina cista podoba je v produkte GRN ktory ma jeiny desintegrovanu bunkovu membranu. a okrem toho obsahuje chlorelu, mlady jacmen, brokolicu, lucernu, spenat, matu , chlorofil a vsetko zelene. Je to najpelsi vyrobok na svete a pomaha pri diabetes 2typu, viac info pod mojim nickom na AZETe

celestron

prava spirulina sa da pestovat len v sladkej vode. v morskej vode ako tu pisete ju neni mozne pestovat. su len 3 jazera na svete kde raste v cistej forme. umelo pestovana nema taky ucinok. ja uzivam len tu prirodnu aj ked je draha ale ucinok sa neda porovnat.

Lela10

ja mám so sprirulinou veľmi dobré skúsenosti. Tiež preferujem práškovú formu, vyskúšala som aj tablety, ale s práškom som spokojnejšia. Objednávam ju z internetu. Teraz ju majú v akcci na stránke nutristar.sk

ansy

laguna a beries spirulinu v kapsuliach alebo tabletky? a spozorovala si ucinok? ja moc na tabletkove formy nie som, preferujem cistejsiu formu bez chemie a roznych pridavkov. len hladam nieco, co je kvalitnejsie, ked uz za to zaplatim a ocakavam nejaky efekt. mam dost biednu imunitu, a tak dufam, ze sa mi posilni moj imunitny system.
kedze mam bolest pod rebrami na pravej strane, chcem sa zamerat aj na pecen a zlcnik. este neviem, ci nemam nejake kamene, v pondelok sono, tak sa uvidi. mam 100% cisty lecitin, ten budem brat a spirulina v kapsuliach alebo prasok spirulina+chlorela.
hlavne ma zaujima, ci naozaj pocitit nejake vysledky,zlepsenia. ja som sucasne so spir. zacala brat aj kvapky Echtrosept, prirodne antibiotikum, a odvtedy som nebola chora, co je 3 mesiace. dovtedy kazdy mesiac alebo po dvoch tyzdnoch. tak neviem, co pomohlo

laguna

Ja beriem denne uz 2 roky po 8 kusov spirulinu z fi DXN ktora obsahuje 96,3 % riasy.
Pestuje sa prirodzenym sposobom zo sladkej vody, co nam europanom viac vyhovuje(chlorela je z morskej vody)v Malajzii.
Beriem aj hubu reishi. Takysto je z Malajzie.
Ak by si chcela viac info kludne sa ozvy.

ansy

hawaiska spirulina zatial v nedohladne, ale skusim firmu Solgar, u nich je hawaiska. zatial skoncim moju spirulinu+chlorellu. vdaka za rady

RNG

Nie kazdy cinsky produkt je zly, ale nedal by som za nich prst do ohna.
Hlavne tie produkty, co su vyrabane na Cinskej pevnine mozu byt zamorene, dufajme za ostrovne su nezamorene, kedze tam asi nebo ziadny tazky priemysel.

ansy

kupila som spirulinu a chlorelu prasok v jednom, nebola najdrahsia, znamena to teda, ze je nekvalitna a beriem ju nadarmo? produkt je organically grown on an island in the south china sea and is produced under Naturland organic standards. firma Nature Complete, dala som zan asi £15. Dufam ma nejake ucinky, nerada by som vyhodila peniaze na nic. Vdaka za odpoved RNG, ak sem nazries.