Kvalitná čistá Spirulina?

Príspevok v téme: Kvalitná čistá Spirulina?
LucyInTheSky

Ahojte, ak viete, poraďte, cena nehrá až takú veľkú rolu, ale zas nemusí byť premrštená, hlavne, aby bola kvalita. Ďakujem za vaše názory!

Všimla som si, že z bio sú tak o 9 eur drahšie, no kto mi zaručí skutočnú kvalitu . Jedna milá lekárnička mi povedala, že mi objedná 150 tabletovú za 26 eur (!), bohužiaľ značku si nepamätám, len viem, že je údajne jedna z najkvalitnejších... spomínala, že je pôvodná, či niečo také, pôvodne rastie v Titicaca (asi myslela Texcoco?)... Všeobecne som si všimla, že predajci moc o svojich produktoch nevedeli, či už v bio, alebo lekárne, táto jediná sa chytila, ale ktovie...

RNG

Ako som povedal, kvalita spirulin zavisi od vod , v ktorych sa pestuju. A najkvalitnejsie su zatial hawaii-ske, pestovane v hlbokomorskej cistej vode.

RNG

Kedze tachyon je nicim nedokazana castica, ktora sa pohybuje vraj rychlejsie ako svetlo, vsetky produkty zalozene na tejto neexistujucej castici su podvod.
en.wikipedia.org
To mozem s kludnym svedomim prehlasit ako promovany fyzik(1969), ktory este stale nestratil kontakt s tymto polom.

peta111

pan RNG a co hovorite na tuto stranku? tiez nie som zvyknuta objednavat zo zahranicia a vyrobky maju certifikat GMP... ci je tam vhodny pomer kvalita/cena... hlavne ta kvalita..
zdravieprevas.sk
snad mi odkaz neodstrania, dakujem!

RNG

Inac pripominam znova, ze aj na SSRI efekt je ucinny vytazok z lubovnikas bodkovaneho, ucinna davka musi obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Ucinok pocitis za 2 hodiny a trva vyse 8 hodin.
Menovana davka je narazova a nesmie sa pouzivat castejsie, ako raz za den. Navikovost nie je ziadna, tj ked to clovek nepotrebuje, nemusi to brat aj dlhe tyzdne.
Moja zena to berie niekedy aj preventivne, ked sa jedna o stresovu situaciu v robote alebo nejake akcie, kde su davy ludi, co ona velmi neznasa.

RNG

Myslim ze, ked pomaha fevarin(SSRI efekt) tak pomoze aj brat 5-HTP, z ktoreho vie telo lahko vytvorit 5-HT=serotonin. Lahsie, alo z L-tryptophanu, na co je potrebne az 3 enzymaticke pochody, posledny stupen aj tam je premena 5-HTP na 5-HT
en.wikipedia.org tryptophan je v hromade jediel, otazka je casto stav travenia, absorbcie a schopnost vyroby serotoninu.
Zhorsene travenie znamena zhorsena absorebcia zivin, tj aj mineralov(deprtesie, tetania) a zhorsena cinnost celeho tela, casto sa odraza na osteoporoze, zrychlenom starnuti, zlej imunite atd. Samozrejme tam patri aj chudokrvnost a ine.
A ako som casto opakoval, travenie je vec dostatku kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotik, a co clovek nema v dostatku si moze lahko doplnit bezpecnymi potravinovymi doplnkami.

LucyInTheSky

Mate pravdu.

Mam otazku o davkovani (na i Herb pisu 7g, na kamute 3g denne)- okrem vsetkeho v spiruline moje telo potrebuje asi najviac Fe pre miernu chudokrvnost a na uzkost a miernu depresiu asi B1 a tryptofan, kt. sa tam tiez podla wikipedie nachadza. Na to druhe uz beriem asi mesiac Fevarin, ale nechcem to tak dlhodobo riesit. Myslim, ze za tymito problemami moze byt aj nejaka ta podvyziva a zly spankovy rezim okrem toho, ze mam k tomu osobnostne predpoklady...
Mam sa kazdopadne radsej poradit so psychiatrom ohladom davkovania Spiruliny?

Dakujem.

LucyInTheSky

Ďakujem, RNG, mimochodom, páči sa mi Vaša stránka, ktorú som práve objavila a Vaša pomoc ľuďom. :)

zelenykamut.sk

Čo poviete na túto od Pure Planet? Nechce sa mi ten produkt objednávať z iHerb.

RNG

Najkvalitnejsi spirulinu pestuje na Hawaii firma Cyanotech, inc.v velmi cistej morskej vode, pumpovanej z hlbky az 600 metrov, a predava ju vo velkom 34 roznym vyrobcom doplnkov. Mozes ju kupit bez plnidiel ako prasok z roznych zdrojov, napr drahsi je Spirulina pacifica, lacnejsi od firmy NOW, atd.
Vyraz Bio je tu na oklamanie nepriatela, vsetko, co rastie v studnicnej alebo morskej vode je vlastne BIO.
A zamorenie je zavisle len v ako cistej vode sa to pestuje.
Sladke vody su zamorene prakticky vsade viac, ako morske z hlbok.