Moja váha- každodenný boj

Príspevok v téme: Moja váha- každodenný boj
Damianda

Téma chudnutia je všade, ale čo robiť ak mi nič nepomáha. mám 40 rokov a moja váha sa podržte teraz je 85 kg !!! hotová hrôza. Nebývalo tomu tak pred 4 rokmi sa moja váha sa pohybovala 63-65 kg. V stravovaní som veľmi opatrná, dávam pozor aké jedlá jem t.j. chlieb som vylúčila aj múčniky, sladkosti výnimočne, žiadne údeniny. Napíšem čo jem: hlavne biele mäso, jogurty,šunka, zelenina, syry, ovocie, zemiaky, ryža. Snažím sa cvičiť 3x do týždňa si 20 min. no a moja váha je skôr schopná stúpať ako klesať. Neviem čo mám robiť, kde hladať príčinu. Bola som na endokrinol.vyš. v poriadku, z gynekol.vyš. tiež, už 6 rok nemám menzes/ mám mirenu/ ale z toho mi povedal doktor že som mohla pribrať max. 5 kg, lenže ja som nabrala 20 a som fakt zúfalá. Poraddte mi niekto osvedčené starvovanie, prešla som už počítaním , S-B-T, potom aj delenú stravu som skúšala a nejde to, max zíde 1 kg ktoré je hneď späť. ďakujem za každú reakciu.

Maoam

to je blbost, pri Mirene niektore zeny priberu aj 20kg, toto je velmi individualne, takze u teba pojde najskor o hormonalnu nerovnovahu, nechcela by si vyskusat Mirenu nechat vybrat a presedlat napr. na prezervativ?