Priateľka a rodičovstvo

Príspevok v téme: Priateľka a rodičovstvo
MichalFe.

Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu. Mám priateľku už vyše 5 rokov, ja mám 24 rokov, ona 23 rokov. Ona je ešte študentkou vysokej školy, ja už som zamestnaný. Po ukončení jej štúdia máme v pláne spoločné bývanie. V poslednom čase máme v okolí mnoho párov, ktoré už majú deti, nešli na vysokú, tým pádom mali na to vhodné podmienky ako bývanie a stály príjem. Dokonca jednému páru sa síce neplánovane, ale predsa narodilo a nejako to zvládnu, aj ked dotyčná slečna je ešte na Vš. Ja by som v budúcnosti chcel mať deti, hlavne teraz si to uvedomujem, ked ich všade okolo vidím. Priateľka sa však do toho absolútne nehrnie. Samozrejme, že to nechcem hned, určite je prvoradé ukončiť školu a získať aj nejaké pracovné skúsenosti, ale o také dva/tri roky by som to privítal. Ona ešte v minulosti často hovorila, že deti nechce(vtedy mi to bolo jedno, mal som 20, neuvažoval som nad tým), momentálne už nič také nehovorí, pri tejto téme sa vyjadrí, že má 23, je to skoro, určite sa na to teraz necíti a nevie mi povedať, kedy sa na to bude cítiť a či sa na to bude cítiť a najskôr bude nad tým uvažovať, až ked si na to vytvoríme podmienky. Raz, ked už som na ňu dosť naliehal, nech sa nejako vyjadrí, tak mi povedala, že či si myslím, že za to, že má maternicu je to jej povinnosť a mám sa zamyslieť nad tým, čo to pre ženu všetko znamená mať dieťa, že o tom nemám predstavu a mám už s tým dať pokoj. Z toho neviem čo si mám odovodiť...či mi neverí, že sa nebudem vedieť o ňu a dieťa postarať, či si myslí, že nebudem dobrý otec, alebo či jednoducho dieťa ani nechce a nikdy ani chieť nebude. Veľmi ju milujem, je perfektná vo všetkom okrem tejto veci. Ale nemať deti je pre mňa dosť zlá predstava. Neviem vôbec, čo mám robiť a či sa tu vôbec dá niečo robiť.

xxxxxxxxxxxx

mna rodicovstvo chyta az teraz v 27 veku...skor som nechcela. neviem si predstavit zeby som ho mala v 23 napriklad aj ked okolo mna rovesnicky rodili jedna za druhou lebo sa prespali s odstupom casu si vravim ze v tom veku som este sama uvazovala naivne a bohvie ako by som bola schopna sa o dieta postarat. a tie moje rovesnicky byvale spoluziacky uz niektore maju aj druhe dieta :) ked ich vidim ake su v mojom veku uz znicene, zdeprimovane tak som aj rada ze sa mi to "neprihodilo" skor. Tieto roky po skole som si uzivala zivot, zabavala som sa, cestovala som,.... proste clovek potrebuje po skolskych stresoch trocha vypnut a nie hned vsupnut do materstva a starat sa nonstop o malicke dietatko niekolko rokov ... je to sice pekne a zlate ale tolko starosti s babatkom pride pre chlapa az tak nie ako pre zenu... ty si hocikedy povies mam toho dost idem na pivo a neukazes sa doma niekolko hodin kym male prestane plakat ale co zena? :-DDD

Carie

A spytal si sa jej niekedy co chce ona, po com tuzi, zaujima ta to vobec? Ci nechce po skole trocha cestovat, s dietatom uz nebude moct. A tiez si to predstavujes ako hurvinek valku, absolutne nezodpovedne. Nemate ani len spolocne byvanie, ona este studuje a ty uz chces decko a sekirujes ju s tym. Beries to ako ze nejak bolo, nejak bude, ked sa my nedokazeme o to decko postarat, postara sa niekto iny, no co. Chlap casto aj zduchne a decko potom ostane len na zenu, ktora proste zduchnut nemoze. Tak prestan mysliet len na seba a skus mysliet aj na nu. Maloktora zena v dnesnej dobe ma deti tak skoro a ak ich maju vsetci vasi kamarati, neznamena to, ze sa po nich musite opicit.

Leela333

Môj bože, čo je to s vami? Všade naokolo vidím ako majú ľudia deti v 23,24,25 rokoch - načo?? Máte pocit, že vám niečo utečie alebo čo?

Nemyslím, že ide o teba v tomto, skôr o ňu. Samozrejme neviem ako rozmýšľa, ale možno tie deti skutočne nechce. A možno sa ti to bojí otvorene povedať, aby ťa nestratila. Neviem, skús sa s ňou porozprávať, ale netlač na ňu.

alenka_maxova

zewa, mne to pride velmi jednoduche :) Toto som riesila v minulom vztahu. Obaja sme mali 20 rokov, on bol z viacpocetnej rodiny a tuzil po tom istom. Najlepsie hned. A bolo mu ukradnute, ze ja mam VS, ze ja kvoli skole nemam pracu a zivia ma rodicia. Prosto, urobme si babo a hned. A s tym som nesuhlasila, ved sama som este doteraz decko, nie som absolutne pripravena mat dieta. No a kvoli tomu sme sa hadali takmer denne, potom prisli dalsie hadky kvoli inym zakladnym zivotnym nazorom, az sme logicky prisli na to, ze prosto si nevyhovujeme. A ver, ze aj ta laska isla velmi rychlo dolu. Ja prosto neviem lubit niekoho, s kym sa citim "sputana" a nesedime si v zakladnych nazoroch. Vzdy je lepsie z takeho vztahu cim skor odist, ako premarnit zivot hadkami :)

zewa

Tu pomoze jedine otvoreny rozhovor. Pokial ona deti nechce mat (nikdy) a ty ano, tak je nerozumne zostavat spolu vo vztahu. Jednoduche, vsak? A zaroven tak zlozite.

sweater*

jzs, sloboda je kraaaaaaaasnaa, ked si predstavim ze by som mal zakladat rodinu az sa mi hlava zatoci z toho jak mi zostane zle. sak sa nato porzi realne, aspon 2 roky sa poriadne nevyspis lebo to male bude furt vyhukovat v noci, budes sa o to musiet stale starat, nebudes mat ale absolutne ziaden volny cas, dalej dieta je brutalny zrut financii, ked pomyniem vsetky tie medziobdobia a skocim hned nakoniec, predstav si ze ti navzdory tvojej opatere a starostlivosti z neho vyrastie tupy buran, akych je ´dneska pozehnane a ako vdaku ta supne do domovu dochodcov... a to si myslim ze nieje vobec nerealne, ty si uz mal moznost byt medzi tymi mladimi deckami dnesnymi? mal si moznost vidiet/pocut co riesia 14rocne decka? dneska je uplne prepnuta doba... vsetko je take divne..

alenka_maxova

akosi casto pritakam, ale opat raz - Sejla, mas pravdu :D

Chalanisko, dieta vam neutecie. Naozaj. To, ze ho maju ludia okolo vas je ich vec. Mozno to tak chceli, mozno to tak museli :D Nezaoberajte sa tym, co maju ini. Vy sa narozdiel od nich mozte celu noc premilovat, cez vikend lezat v posteli aj do dvanastej, uzit si trosku tie peniazky, ktore zarabate...Oni si uz tento "luxus" dovolit nemozu. Pretoze dieta si vyzaduje nonstop vasu pozornost a predovsetkym idu donho nemale financie....Ja si myslim, ze priatelka rozmysla spravne, naco sa ponahlat... :)

Sejla

ježiši, máš 24 a už rozmýšlaš nad deckom?? To si nechceš ešte pred tým užiť slobody? Divoký sex, cestovanie kade tade po svete, postaviť dom, zariadiť ho... však ešte ste spolu ani nežili:D Ach,, očividne sám netušíš, čo všetko sa príchodom decka musí na takých 20 rokov skončiť.

anamarie

Este dodatok - mozno si na nu mal ist romantickejsie - poziadanim o ruku a nie tym, ze chces dieta. Keby so mnou chcel priatel dieta a o svadbe ani reci, niekam by som ho bola byvala poslala.