Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svrbenie pokožky na chrbte

Príspevok v téme: Svrbenie pokožky na chrbte
Chivay

Zdravím

Mám menší problém týkajúci sa svrbenia pokožky v hornej časti chrbta, v oblasti lopatiek a medzi nimi.
Začalo to asi pred 3-4 rokmi a opakuje sa to každé leto, takže toto inak pekné obdobie sa stáva dosť neznesiteľným, keďže svrbenie mi skutočne naráža do psychiky.
V podstate ide o to, že keď výjdem teraz v teple von, tak ma po istej chvíli začne svrbieť chrbát v celkom slušnej intenzite.
Rovnako sa to stáva aj pri menšej námahe, ako napríklad pred chvíľou pri vysávaní.
Jediné čo pomáha je nečinnosť, alebo opláchnutie vodou, či namastenie nejakým krémom, no tieto možnosti nie sú vždy k dispozícii.
Okrem samotného svrbenia mi značne zdrsnela pokožka na chrbte.

Nejaké návrhy, vlastné skúsenosti?

a ja tiez

Daujem za odpoved.
Kedze to slnenie sa deje cez vikendy (sobota pracovne v zahrade, nedela rekreacne v/pri bazene) a potom som 5 dni v robote v tieni a svrbiet neprestava, tak pricinou bude asi nieco ine...

zuzi74

Ak je to slnecna alergia, pokozka ta prestane svrbiet, ak sa uz nevystavis slnku. Do 2 dni by to malo byt ok. Ak si sa natrel kremom na opalovanie, aj z toho mohla pokozka na slnku zareagovat.

a ja tiez

Ahojte, svrbi ma vsetko asi mesiac. Je pravda, ze som sa intenzivne slnil, ale to nebolo prvykrat, nikdy som s tym problem nemal, som tmavy fototyp.
Ak je to predsa len slnecna alergia, tak ta by mala zmiznut po nejakom case - po akom?

Navyse dokedy ma napadla myslienka s alergiou, slnil som sa aj pocas "svrbiaceho obdobia", ale neitil som zvyraznenie pocitov/intenzity...?

zuzi74

GabikaBal, kedze ta svrbi pokozka iba na slnku, vyzera to byt naozaj na slnecnu alergiu. Ja to mam uz takmer na celom tele okrem chrbta. Kedysi by som to liecila u lekara, teraz vsak viem, ze je to vnutorny problem. Urcite by som sa nenatierala kadejakymi hormonalnymi mastami, ktore ti nevyriesia problem iba docasne utlmia. Ja sa snazim v prvom rade o ocistu pecene a pevne verim, ze raz to vyriesim aj bez masticiek. Taktiez mi tu bolo odporucane natierat sa kokosovym olejom s pridanim oreganoveho. Kokosak je proti bakteriam, virusom, kvasinkam, alergiam, podobne ako oreganovy olej.

GabikaBal14

Od zadania príspevku už ubehli 3 roky ale mám rovnaký problém ako píše Chivaj. U mňa to trvá zatiaľ len 3-4 dni. Svrbenie sa dostaví len ak som na slnku, pri priamom kontaktu s pokožkou. Ak mám klasické tričko s krátkym rukávom, tak sa nič nedeje. No keď začne svrbieť, tak potom pomáha už iba sprcha. Nie som na nič alergická, nemám žiadne iné zdravotné problémy (aspoň o ničom neviem). Vyriešili ste to nejako - Chivaj, ipsedo? Prešlo to samo, či je nutné navštíviť lekára?

ipsedo

Mám ten istý problém. Cez deň v poho aj keď cítim,, ale v noci najmä okolo 2-3h. neznesiteľné svrbenie medzi lopatkami na chrbáte. Trvá to tiež cca 2 roky. Čistá voda ma vysušuje. Kožná MUDr. len strieľa. Akože \\\"Obvodný\\\" ma nechce poslať k alergológovi. Nepomáha kvalitný panthenol, namiešané masti, kortikoidy mierne, ale to sa nedá aplikovať večne. POMÁHA teplý kúpeľ v Magnéziovej soli /viac/alebo Jodidovanej/menej/ - dá sa kúpiť v drogérii, ale to len tak na 2-3dni a tiež to nieje lacné. Poradte- prosííííííííím.

JanzRokycan

Alenka Maxova beries to na lahku vahu. Priznaky svrbenia mozu predzvestovavat bohuzial aj rakovinu. To nemam nastudovane, no zazite. Zanamy spominal ako z ich rodiny jednu pani zacalo svrbiet cele telo a za nejaku dobu /nepamatam ci po roku ci po mesiaci/ uz jej odbavovali pohreb.

Chivay

Aha, ja som na slovenskom internete. Mieste, kde človek ťažko nájde rozumnú odpoveď. Vďaka za pripomenutie tohto faktu :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Svrbenie pokožky na chrbte - Fórum - ZDRAVIE.sk