Extrakcia dolných osmičiek - chirurgicky

Príspevok v téme: Extrakcia dolných osmičiek - chirurgicky
Zubčasu

Dobrý deň, už vo februári som mal podstúpiť tento zákrok, ale zo strachu som sa na to nedal dodnes. Samozrejme mám už dosť veľké problémy s tým. Po tom, čo som čítal, že niekomu pri takomto zákroku zlomili sánku alebo im ten zub museli vysekávať z kosti, mám strach ešte väčší. Je pravda, že to je až také strašné??

anamarie

Ja som mala pocas procedury vnutrozilove sedativa, nic som nevnimala a nic si z toho nevybavujem. Vyoperovavali mi naraz vsetky 4 osmicky. Jedna mala obzvlast skarede korene, tazko sa vyrezavala - to mi povedali. Trvalo to menej ako pol hodinu.
Injekcia na umrtvenie sa u nas dava aj pri robeni povrchovej plomby. Aj 4 razy zubar napicha okolo zubu, len aby pacient nic necitil a pred vcpichom miesta vpichu potrie jahodovym znecitlivovacim roztokom, aby som necitila ani to vpichnutie.

N_

Tiež som absolvovala túto operáciu. Osobne bola pre mňa najhoršia tá umrtvovacia injekcia, reps. injekcie :D. Som dosť padavka v tomto. Ale je to určite potrebné si to dať spraviť, čím viac to budeš odďalovať tým to bude horšie. Myslím, že zlomenej sánky sa báť nemusíš,

Neboj, nie je to nič čo by si nezvládol! ;)

mentoska546

mne tiez mali trhat osmicku a tiez som sa tomu vyhla :D mali ju trhat kvoli tomu, ze sa casto zapalovala. no odvtedy dbam lepsie na hygienu zadnych zubov a je to lepsie. klop klop klop

Deaaa

ja mám vybraté všetky 4 osmičky, chirurgicky, nemala som ich prezerané čiže mi to vysekávali z kosti, po zákroku som bola opuchnutá, dali mi antibiotika, modriny som nemala, od bolesti som si dávala iblagin ale len tri dni, prvé dni som jedla kašovitú stravu ale časom sa to zlepšovalo, na piaty deň som už jedla halušky :-D a keď som mala ísť o týždeň vyberať stehy tak bolo všetko zahojené ale úplne otvoriť ústa som dokázala až neskôr
daj si ich vybrať ak treba, zo začiatku to bude ťažké ale zvládneš to

[zruseny15]

Ahoj, no ja sa už vyše týždňa doliečujem po takejto operácii. Mne vysekávali dve osmičky dole, keď to robia tak nič necítiš, ale potom to je už horšie. Mala som opuchnuté líca, aj modriny /ešte mi nezmizli celkom/. Najhoršie je, že jedna strana sa mi hojí dobre ale druhá ma strašne bolí aj teraz, fungujem na analgetikách a beriem druhé balenie antibiotík. Ja som to musela (vraj) podstúpiť, mala som pri nich cysty.