Byvanie 65m od zeleznicnej trati

0vecka

2 MaoamKracher ale ani jedlo neni lacnejsie... ale zase sa neda ani povedat ze je ovela drahsie...

inak cestovne mi tiez pride o nieco drahsie... najme nechapem ako taky nemec co ma 1200 v cistom dokaze vyzit ...

MaoamKracher

a ano, ak mas 3000e brutto a si single, tak mas netto ca 1800e a s tym napr. v Bavorsku velky junak nebudes :-)

MaoamKracher

Lost, je to tu mozno o trosku lepsie, ako u vas, ale ak chces terno, musis ist inam :-).
Zavisi velmi od branze, v ktorej pracujes, od kvalifikacie, praxe atd.
Ja sa vzdy bavim nad prispevkami, v ktorych ludkovia tvrdia, ze vydavky mame nizsie ako na SVK, ale akosi vzdy pozabudnu na prenajmy, energie, vysky poistiek, lieky, doplatky za ne a viacero inych poloziek. Ohanaju sa jedlom a benzinom, ale tak to fakt tvori len cast vydavkov bezneho cloviecika.

0vecka

akoze aj ten moj trojizbak... som dostal po znamosti :-D taky podobny by tam asi stal min 1000 ... aj ked ta garaz je mi naprd kedze nemam auto...

0vecka

2 lost nemozu :-D .... fakt ze ne priemerny plat v nemecku je okolo 3k to je asi 1800 v cistom tak uz aj tych 800 je pre priemerneho nemca vela... viem ze napr taky mesiar ma 1300-1700 v cistom (v okoli mnichova) ... akoze ja osobne som dost z nemecka sklamany... kebyze sa nespecializujem tak by sa mi tu vobec neoplatilo makat....

lost

no 2K za maly dvojizbak je uz celkom dost :)
a to si tam z tych platov mozu dovolit?
teda myslim tak aby nedali viac ako 1/2 na byvanie..

0vecka

nbesledujem futbal...no to su tu normalne ceny ... ked som na zaciatku rozmyslal nad WG teda jedna izba u niekoho tak chceli po mne 500-600 za izbu