Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Liecim sa na depresiu a odchadzam sama do zahranicia

Príspevok v téme: Liecim sa na depresiu a odchadzam sama do zahranicia
teniska11

Zdravim vsetkych. Uz 4 mesiace sa liecim na depresie, beriem antidepresiva, uzkostne stavy ustupili, preto som sa rozhodla ist na studium do zahranicia a zmenit prostredie. Ako sa blizi datum odchodu prepadaju ma strasne depky a neskutocny strach, az ma trasie, len placem, no hroza. Som velmi fixovana na rodicov a nikdy som nebola nikde sama. Mate niekto podobne skusenosti? Zvladli ste takuto tazku situaciu? Mam paniku z predstavy, ze skoncim na psychitrii v zahranici. Dakujem vsetkym za prispevky

Jefitto

Kolko maš rokov panečku? Ja sa neviem dočkať, kedy vypadnem z domu a ty si fixovana na rodičov... to je divne

Sejla

teniska, nemôžeš byť celý život nalepená na rodičoch, ak máš nejaký talent, treba ho využiť, naučiť sa samostatne žiť, študovať na tých najlepších školách. Akonáhle pricestuješ, ver mi, budš mať iné starosti, ako rozmýšlať nad chujovinami. Noví ludia, kultúra, škola, budeš ako malé dieťa, čo len prišlo do nového sveta. A ak sa v ňom raz zorientuješ a uspeješ, dodá ti to tolko sebavedomia a skúseností, že keď raz prídeš na SK, budeš sa smiať nad naivitou našich "študentov"

Sejla

luciano, to čo je za sedliacky názor. V zahraničí môže byť rovnako dobre vyšetrená, ako na slovensku, prekvapujúce je, že ó áno, lekári a nemocnice sú všade na svete, nie len na slovensku:D
A "DOBRÉ ŠKOLY SÚ AJ U NÁS"??? To si snáď robíš srandu, myslíš tie školy, po ktorých 90% absolventov končí mesiace/roky na úrade práce a s depresiami? :D

liliputanka

no ja tiez trpim depresiou a v septembri idem na novu skolu do ineho mesta, co bude strasne pre mna..
ak sa smiem spytat co ides studovat a kde?

inga2

teniska a čo na to tvoja lekarka?odporuča ti to?rodičia čo na to hovoria?
ako to budeš riešit s liekmi?
ak mas toto vyriešene,tak neni problem,ja by som šla.ved sa možeš vratit vždy naspať.

luciano

Depresia je ťažká choroba. Je potrebné byť pod neustálym dohľadom psychiatra. Choroba často mení svoje symptómy, vyvíja sa. Niekedy môže skĺznuť do psychotickej podoby a vtedy treba okrem AD nasadiť aj antipsychotiká. Ja na tvojom mieste by som neriskoval a nikde necestoval. Dobré školy sú aj u nás.

31gabka

Ahoj,
choď do toho, ak máš možnosť, vyskúšaj, keby sa mne dalo, určite odídem niekam ďaleko, lepšie ako zažívať tie stavy tu, ktoré neprechadzaju,,,
Nehovor si, ze skončis na psychiatrii, povedz si, že bude dobre.
Mne je zle po liečbe už 3 mesiac, okolie mi hovorí, aby som sa držala, hlavu hore a všetky tie veci, že sa nesnažím atd...nepochopil, kto nezažije na vlastnej koži.
Prajem ti vela sily ..

sewie

well, ja som uz takmer dva roky v Holandsku-tiez som sem sla studovat a jeden z dovodov bolo ze som chcela zmenu prostredia...niekedy je to sakra tazke a revem jak blazon a inokedy je to uzasne a hrozne sa tesim....mala by si sa tam tesit-bude to nieco nove a uzasne, nieco co ti vacsina ludi bude v duchu zavidiet...drzim palce!

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Liecim sa na depresiu a odchadzam sama do zahranicia - Fórum - ZDRAVIE.sk