Hrcka v usnom laloku

Príspevok v téme: Hrcka v usnom laloku
marosjanco

Dobry den.Chcel by som sa informovat ohladom hrcky ktora je asi 1cm velka mam ju v usnom laloku najsko to bolo malicke ale mesia a zrazu behom tyzdna sa mi to zvatsilo.Ked som bol u lekara ten mi na to ockom pozrel aby sa nepovedalo a ze to nic vazne nieje.Lenze po mojich skusenostiach nejako lekarom nedoverujem.Stretol sa stim uz niekto ?? Tak hrcka bola tvrda a na dotky boli a mam opuchnuty cely usny lalok.Dneska rano ked som sa zobudil tak som si chytil ucho a uz ta hrcka je taka makka.Nemate teda niekto skusenosti ? vopred dakujem za odpovede

Anonym2345

Hlavne NECHITAŤ môže sa to zväčšiť až na 4-5 cm. A potom sa to bude musieť celé vyrezať a budete mať týždeň obviazane celé ucho. Každým dotykom sa to zväčší. V žiadnom prípade netlačiť ak to nebude biele. Radšej ležte na druhej strane. Pokial sa toho nebudete chytať do 2
týždňov to zmizne. Ak sa to veľmi zväčší bežne k doktorovi. Mám s tým skúsenosť a musel
som to riešiť chirurgicky.

Kaaaaai

Ja mám tieto hrčky v oboch lalokoch v jednom 3 v druhom jednu ... 2 z ních sa držia už pár rokov tie ďalšie sú novinka, doktorka to chcela vyzerať ale vždy sa objavia ďalšie ... ako tomu do budúcna predísť ?

Ivik12345

Tiež sa mi niekedy urobí hrčka v jednom usnom laloku.Ked sa dostatočne zväčší,čo aj poriadne bolí, vždy,asi tak po týždni sa mi da horko-ťažko vytlačiť .Ponatieram dezinfekciou a všetko sa za čas stratí.

JurajMudr

Mám takú malú ako keby guličky v ušnom lalôčiku aj na jednom aj na druhom,hoci kedy sa mi to tam spraví a je to tam niekedy aj týždeň,ale potom to zmizne na také dva a aj viac a zasa sa to opakuje,čo to je?

lorinnes

Nie je to nič vážne naozaj. Obyčajna tuková hrčka ktora vždy po pár dnoch zmizne. Aj keby to trochu pobolieva nič to nie je. Neboj