môj pes ma sklamal

Príspevok v téme: môj pes ma sklamal
LauraP

Mám 6 rokov nemeckého ovčiaka, neviem čo mu je ale za posledné dva týždne sa správa veľmi zvláštne. Čo nás veľmi prekvapilo a zarazilo že pohrýzol manžela a potom aj mňa. Manžel ho išiel pohladkať ale predtým hladkal susedovho nového psíka tak neviem vysvetľujeme si to tak že asi cítil ten pach a preto zaútočil/ pohrýzol ho do ruky/ zvykneme ho pri parkovaní auta do garáže uviazať na to je zvyknutý, ale mňa pri odvazovaní chytil do ruky, potom o dva dni keď som ho chcela uviazať bežala okolo mačka ale on zavrčal na mňa tak som už nemala odvahu. Odvtedy sa správa striedavo je kľudný ale niekedy zazerá. Podotýkam že bol pokojnej povahy, poslúchal na povel keď sme ho chceli uviazať dokonca keď videl auto sám išiel na miesto, ale teraz akoby trucoval a hneval sa na nás, veľmi ma to mrzí, lebo fakt starostlivosť má výbornú, je voľne pustený, pravidelná vyvážená strava, venovali sme sa mu všetci členovia rodinya teraz takto sa zachoval,po porade s veterinárom ktorý mi povedal že sa cíti niečím ohrozený a preto takto reaguje to dáva zmysel, lebo susedia mali nového psíka / už ho nemajú zahynul/ a že mohol žiarliť , vraj je to psychika a máme ho sledovať a byť k nemu pozorný. No tak áno len ako mu znovu dôverovať. Nemá niekto skúsenosti ďakujem

sweater*

toje tak ked si clovek mysli ze spravi z predatora domace zvieratko :), podla mna je stastie ze ludia nehlasia napadnutia castejsie... lumom staci ze sa nanich kukne pes tymi jeho ocami a uz by ruku do ohna pchali zato ze by ani muche neublizil, co je velky omyl..

xdanielax

jeffito - ty si dement. a Oveckov kamarat detto.

Je to problem, ale tiez sa priklanam k nazoru, ze pes len prechazda nejakym obdobim, mozno naozaj ziarli. Alebo takto reaguje na nejaku, pre neho novu situaciu - ktora sa vam moze zdat celkom bezna, ale jemu nie.
myslim, ze veterinar vam poradil velmi dobre, a drzim palce, nech sa to co najskor utrasie.

Este by som chcela podotknut, ze psa by si sa nemala bat, nepristupovat k nemu s obavami (i ked chapem, ze tam mozu byt), pretoze on to vyciti, a co on potrebuje vediet je, kto je pan v dome a ze jemu patri v tej vasej svorke miesto na jej konci. Mozno len skusa, co si moze dovolit (v tomto sme si so zvieratami niekedy podobni :-)) ).

ale suhlasim s armanom - pes nesklame. Pes sa stale sprava ako pes. To MY zlyhame, niekde, mozno si ani neuvedomime kde (ako v tejto situacii).

Jefitto

Ja som teraz prekvapený z článku. Lebo ak je toto problém, tak ja som matka tereza. Skôr mi pripada, že ty si vymyšlaš z dlhej chvile. Fakt už ako väčší problém naozaj neexistuje ako dajaky pošahany pes. Ta keď sa mi nepači, čo robí pes, tak sa ho zbavím- dám ho do utulku napriklad... či?

LauraP

Tak teraz som prekvapená z niektorých reakcií, ak ste to poniektorí zobrali môj problém ako žart tak neviem čo robíte vôbec v tomto fóre? krátite si dlhú chvíľu? toto som fakt nečakala, prajem vám pekný deň.

0vecka

mne vravel raz kamos ze ked jeho pes trucoval tak ho poriadne zmastil a hned sa dal do normalu... zevraj to robi pes ked skusa co si moze dovolit