Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

prihlásenie sa na 2 vysoké školy súčasne

Príspevok v téme: prihlásenie sa na 2 vysoké školy súčasne
Tarja_93

Prosím o radu. Tento rok som maturovala a som prijatá na štúdium do Nitry, kde sa mám záväzne do 4. júla nahlásiť, či nastupujem alebo nenastupujem od septembra do ročníka. Lenže problém je v tom, že radšej by som chcela ísť na ten istý odbor do Banskej Bystrice, no nemám istotu, či sa mi daný odbor aj napriek prijatiu otvorí (musí byť minimálne 5 ľudí). A keďže v BB nemám istotu a do NR sa musím prihlásiť najneskôr do 4. júla, rozmýšľam, že by som sa prihlásila do NR a potom neskôr aj do BB (teda ak sa mi definitívne otvorí odbor). Myslíte, že by s tým bol veľký problém, keby som neskôr jednej škole oznámila, že tam nemôžem nastúpiť kvôli nejakým dôvodom? Veľmi pekne ďakujem.

vanduska

ahojte ja mam podobny problem a chcela by som poprosit o radu. na jednu skolu som prijata a na druhej som skoncila tesne pod ciarou a chcem si podat odvolanie ale pochybujem ze mi vysledok o odvolani pride do toho datumu ked sa mam zapisat na tu druhu skolu . Na tej skole odo mna vyzaduju vypisanie navratky a preukazu .Bude to uz zavazne ? Vsade som sa docitala tak ze ano a ze si musim za studium platit .

Lily_15

no presne, ak posles len navratku tak sa nic nedeje, na zapis prist nemusis, iba ak by si sa zapisala uz by to bol problem

Emm12

Je to hlúposť Tarja.
Ty len oznámiš, že do ich školy (NR)nastúpiš ale na zápis neprídeš. To znamená, že nie si zapísaná ako študentka.
Takže oznámiť môžeš, že nastúpiš AJ KEĎ ONI BUDÚ TVRDIŤ, ŽE TO JE ZÁVäZNÉ, nie je to tak. Záväzné by to bolo v prípade, že sa tam zapíšeš - teda prídeš na zápis a vybavíš si potrebné náležitosti ako napríklad študentský preukaz a pod. A tak keď si budeš istá BB , tak pôjdeš do BB na zápis.
Školy tak vydierajú prijatých uchádzačov aby sa čo najskôr rozhodli pre nich. Tlačia na uchádzača a chcú docieliť aby uchádzač prišiel práve na ich školu.

0vecka

2 Lily_15 a preco? daj mi nejaky link kde sa to pise ze studium sa zacina prihlasenim lebo podla mna sa zacin az zapisom...

a BTW ak to podpise niekto iny tak je cista a nikto nic nemoze...

Lily_15

aj podla mna, ak by si isla teraz na zapis do nitry, a potom by si isla aj do bystrice a zrusila tu nitru, tak sa ti to uz bude ratat medzi odstudovane roky, takze si zaplatis jeden rok v bystrici...ja mam totiz podobny problem, cakam ci ma vezmu na odvolanie a pritom na tyzden mam zapis na inu skolu, a neviem ci to mam risknut alebo co

tekvicka_

teraz vidim ze ovecka napisal cosi podobne, asi tam ide o ten zapis, ale radsej si to zisti, moc by ta to asi nepotesilo

tekvicka_

Tak sa mi marí, že ak sa prihlasis uz na jednu skolu aj ked nenastupis bude sa to ratat ako zaciatok studia na VS, to znamena ak by si bola kvazi prihlasena na dve VS naraz, taj jednu budes musiet platit. uz to bude zaratane akoby si ten rok zacala

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

prihlásenie sa na 2 vysoké školy súčasne - Fórum - ZDRAVIE.sk