len pre vegetariánov-vegánov - ostatný nepochopia

arman

Dadula, som asi slepy, ale zmienku o zakazovani pripravy masa v kuchyni akosi nemozem najst. To nepatri k ziadnemu predoslemu prispevku, to si si tam pridala sama.

Dadula56

To vobec nie je o inych paroch, zalezi to len a len na tebe. Tiez je to celkom predstavitlena situacia aj pre nevege-ludi. Tak ako niekto nebude chodit s niekym, kto pocuva techno, pozera telenovely alebo kto je veriaci atd. Problem nastane, ak ty si ten typ vegetariana, ktory ma zalubu v prednaskach o traviacej sustave, musi komentovat kazdy pasik sunky na kamosovej pizzy a celkovo vynasa rozsudky nad inak sa stravujucimi. Jednoducho, ci je to pre teba zivotny styl a ci to beries ako alfu a omegu zivotneho stylu, alebo je to pre teba len palivo, aby si mohla fungovat. Ak je pre teba jedlo iba jedlo, nemalo by ti to vadit. Len mam pocit, ze uz tym, ze pises tento prispevok, je to pre teba zrejme dost dolezite a najvacsi problem nastane, ked sa bude riesit stravovanie vasich pripadnych deti. Tiez zalezi na nom - ci je to ten typ vtipalka, ktory ti bude podstrkavat parky z masa namiesto sojovych a miesat ti mast do jedla, cakajuc, ci ti to dojde(iba blbcovi, by to nedoslo-smrdi to na mile).
U nas to funguje tak, ze priatel okomentuje moju brokolicu "ako to mozes jest", ja okomentujem jeho rezen "ako to mozes jest" a dalej sa to neriesi.
Lenze poznam aj par,kde despoticky manzel vnutil zene vege styl a ona hned ako je prec sa nadzgava bravcovym.
A inak k predoslemu-zakazovat pripravu masa v spolocnej kuchyni, to by som teda naozaj nerobila. Mozes ockavat toleranciu, ale len v tej miere v akej ju sama poskytnes. Toto je uz mimo misu, zakazovat niekomu varit si vo vlastnej kuchyni. Ja sa jednoducho odplizim do bezpecnej vzdialenosti, nez je po tom.

arman

Ak ta miluje, mal by to vediet pochopit, a napriklad neocakavat, ze sa s nim budes bozkavat potom, co jedol maso. Ale musis byt tolerantna aj ty, aj on, cize zase neprenasledovat ho za to, a neodsudzovat. Je to len o charaktere ludi vo vztahu. Na takychto zivotnych skuskach velmi rychlo zistis, kto je parazit a kto nie (a ci nim nahodou niesi ty), niektori ludia co jedia maso tym radi svojho blizneho provokuju... a oberaju ho energiu. Napriklad naschval jedia pred nimi, maju humorne poznamky, ako sa tesia na svoj krvavy kusok masa a podobne... su to ludski paraziti a treba ich poslat k vode. Neskor budu rovnake principy uplatnovat pri inych problemoch. Takisto, nesmies byt parazitom ty, a sledovat partnera, dusit ho, ze si nesmie dat ani kusok masa. A najme nie odsudzovat - to je najhorsia vlastnost cloveka, aku moze mat. Je to vsetko o tolerantnosti. Vztah ma prinasat slobodu, nie neprijemne pocity, zvazovat, a dusit.
Ak je v tom laska, tak napriklad by mu nemalo vadit nepripravovat maso doma, ak ti to vadi, neocakavat ho, ze mu ho budes varit, atd... ale ty by si ho zase nemala prenasledovat za to, ked dostane nanho chut a pojde sa niekde najest. Ak ti ale napriklad nevadi, ze by ho pripravoval doma, tak o to lepsie, potom by si ho mohol robit sam... atd.
Vsetko je len o charaktere dvoch ludi a o vzajomnej tolerancii, ucte a laske, o nicom inom vztah nieje.