Dá sa to napraviť?

Príspevok v téme: Dá sa to napraviť?
xexexexe

Mám bulímiu , cca 5-6 mesiacov .. uz nevladzem, chcem prestat .. sama, nepovedat to nikomu .
zacinam jest, a snazim sa to neist vyvratit .. to sa mi podari , zjem mensie ( normalne porcie) ... niekedy v tychto horucavach sa mi stava, ze mi pride zle od zaludku ,a musim to ist vyvratit , napr aj po 2 hodinach ..
niekedy mi to v pohode vytravi ...
da sa mi to do poriadku same ked zacnem normalne jest a nebudem to chodit vyvracat ??
:-( uz som zufala ...

xexexexe

ale ja vazne nechcem odbornika , nechcem to povedat doma :-( chcem to zvladnut sama . len potrebujem motivaciu .. alebo nejaky "pribeh" ako to zvladol niekto iny.. :(

xexexexe

baby, zas som to nezvladla :-(
tento tyzden bol este horsi ako predtym , brutal :-(
.. lenze na to uz nemam nervy vobec, vycitky mam strasne , koli tomu co robim :-( obcas sa uz ovladnem a nejdem to dat von .. ale ked som sama doma a to prejedanie .non stop:-(
uz ma zacalo velmi boliet hrdlo dnes:-( meska mi menzes uz 2 tyzden :-(( musim skoncit .
neviem co robit.

xexexexe

predsa tu musi byt nejaka sanca ,ze sa z toho dokazem sama vyhrabat :-(
musim to dokazat, musim :-( lebo takto to uz nejde dalej ...
.. vracanie ma unavuje , uz to nevladzem, dokonca sa mi to uz ani "nedari" ako predtym :-( uplne tazko to zo mna ide .
musim s tym seknut !
zacinam zajtra:-( drzte palce baby , ja vam tiez drzim :-(

Kirsten

Na toto ti bohuzial neodpoviem,ja v tom lietam az po usi,uz rok aj 3mesiace,zvazujem liecenie...takze ti nepoviem,ale aj ja sa toho riadne bojim.

Dadula56

Xexe, sama to nezvladnes, tu nejde o to, ze zacnes jest a nebudes grcat. Bulimia je v prvom rade ochorenie duse, potrebujes terapiu, aby si ziskala dobry pocit zo seba a nezakladala vsetko na tom, co ti ukaze vaha. Sama pises - bojim sa, ze priberiem. Tu je problem. Ty mas pocit, ze si tucna, pricom zrejme nie si, mas psychiku v neporiadku, siaha to ovela hlbsie, nez len k vahe a postave. Ak aj prestanes vracat, zacnes jest normalne, zakonite vaha pojde hore a ty do toho spadnes v slabej chvilke znova a tak to pojde dookola. Je velmi tazke vyhrat nad PPP a ci skor dostanes odbornu pomoc tym lepsie.

xexexexe

este by som sa chcela spytat ..
smaozrejme,ze sa este "bojim jedla" .. nechcem jest sladke,ale ked musim si dat, :/
samozrejme, aj ked zacnem normalne jest, male porcie napr 5x denne, bojim sa ,ze priberiem .. priberem velmi ? alebo max na vahu co som mala predtym ? planujem chodit do posilky, behat + zdrave stravovanie ..

xexexexe

Kirsten , dakujem
lenze ja uz sa velmi bojim :(
teraz ez prazdniny ma ani ta skola doobeda nebude zamestnavat... (
teraz sa drzim, lebo mam doma kazdeho , cize jem mensie porcie a nejdem to vyvratit ..
lenze som si dnes dala mastny langos , len kusok , a bolo mi z toho spatne :(

Kirsten

Hej da,ak naozaj chces a mas pevnu volu,tak jasne,ze sa da.len to zastav co najskor,aj ja som zacala najskor grcat raz za tyzden,potom raz za 4dni,3,2,teraz kazdy den 2-3x
a neni to vobec sranda,tak to moja pekna zastav.hned.normalne jedz,male porcie 5x denne,nemysli na vracanie,po jedle sa zamestnaj,az nemyslis na to,ci to ist vyvratit...pojde to,neboj.len to zastav,nenechaj to zajst pridaleko...drz sa.