Svet nema rad negativnych ludi?

p.d.

Ja to napisem len velmi zjednodusene. Ak clovek pride unaveny z prace, tak asi nebude mat naladu na naladovost toho druheho:)

jedulka

zewa je to velmi těžké,a bere tě to o tvojí energii.Chceš žít, nebo spíš živořit na úkor toho druhého věčně nespokojeného ? Já bych od takového člověka utíííííkala co nejdál:-)

shy

A dosť na tom, že ešte ja sama som povahy melancholickej, pesimistickej, trpím depresiami a takéto negativizmi mi naozaj nerobí dobre počúvať...

shy

Mňa doslova serú taký ludia, ktorý sa neustále lutujú, vracajú sa neustále k tomu ako im niekto v minulosti ublížil, ako im bolo ubližované a neustále o tom hovoria aj keď to bolo už strašne dávno a stále sa v tom utápajú a hovoria aké je všetko na prd a aké je všetko beznádejné, aký majú ťažký život a bla bla bla...

Úplne mi to lezie na nervy a mám z toho ešte väčšie depresie keď mám takéto niečo neustále počúvať a neznášam to, ubíja ma to a najhoršie je, že mám takéhoto človeka vo svojom blízkom okolí...

Sejla

lost dobre robíš, to je správny prístup. Veľmi rešpektujem ludí, ktorí boli silní a dokázali niečo zmeniť..napríklad závislosť. Ale to si najskôr museli uvedomiť, ako je to s nimi zlé, inak povedané, museli byť realisti... vysmiaty optimista by navždy ostal gamblerom a usmieval sa na ludí, s úsmevom by si požičiaval peniaze, zruinoval rodinu a zvaloval by to všetko na druhých a na blbú smolu a ešte by si povedal, že šak čo, mohlo byť aj horšie. Proste vôbec by si tým nezaťažoval hlavu.

RNG

Optimizmus predlzuje zivot a da viac radosti a spokojnosti v zivote.
Preto je dobre sa snazit byt optimisticky, na zle zabudnut co najskor a dobre si pamatat, pre radost zo zivota, a tiez pre zdravie.
Chorobny optimizmus skodi, lebo je nerealisticky. Ale chorobny pesimizmus je nielen nerealisticky, ale nici zivot a vsetky kladne pozitivne hodnoty, tiez skracuje zivot znacne a prispieva k stresu a znizenej imunite, okrem ineho.

lost

no neviem mam tau povahu, ze ked sa stane nieco zle, tak si poviem "ach ne, chcem sa zobudit" a ked sa zobudim OK bola to nocna mora a ked nie, tak si poviem "nj, smola, co uz, ked budem plakat, budem nervozny, nezmeni to nic na fyzickom fakte, ze sa nieco stalo, teraz najst riesenie"

tuto povahu mam z mojej gamblerskej minulosti.. a myslim ze je v poriadku :P a pomohla mi prekonat vela veci :D a vela blbych rozhodnuti :D i ked je to divne, napr ze sa stane nieco zle, napr ze stavim 1 rocny plat na nieco co potom prehram, ale tak, nastve ma to mozno tak na par minut ale nie vnutorne, len tak, aby som nevyzeral ako robot, a potom si z toho robim srandu, ako teraz napriklad :D

co uz.. neverim na negativitu, ignorujem ju :) to je ako ked stupim do hovna na chodniku a poviem si "no a? cim viac pojdem po chodniku, tym viac sa mi to prirodzene zoderie" alebo ak som chory, napr teraz som mal zapal zubu, tak ma to aspon motivuje nejako si posilnit imunitu, resp. cokolvek co s tym ma suvis.. (tj. asi take nieco co si opisala v tvojom prispevku citujem "V depresii normálne podávam lepšie výkony" )

ale to som uz odbocil od temy :D

len som chcel nacrtnut, ze zivot je akasi iluzia alebo co, minimalne ten moj a neviem ako zvysok sveta :D proste nikdy nie je tak zle, aby nebolo horsie, preto nie je vhodne plakat nad rozliatym mliekom :D

neviem no :) proste mracenie mi nejde :D a niekedy je to divne, ze ma rozosmeje vsetko, no mozno cas ma nauci, uvidime :P

lost

asi preto, lebo negativita motivuje ;)
ked prsi, clovek bezi rychlejsie domov, ako ked svieti slnko :P :))

a :(( je opak :)) ale opak :D neexistuje :D a ani :'( :D haha lebo ja tak vidim svet :P i ked taky nie je, je to len iluzia :D

toto :D je moj najoblubenejsi smajlik, hlavne lebo vyzera predovsetkym takto nejak: l.yimg.com je to maly obrazok, ale mal by byt vidiet, popripade CTRL plus +

Sejla

ale veď existuje opak :D, predsa :(( alebo :´( A smútok a hnev nie je dobré potláčať, to robí ešte väčšiu škodu na psychike. Zdielanie lieči, ale len s človekom, ktorý o to stojí a pochopí to, nie len tak hoci komu vytrubovať svoj hnev. Ja keď mám depku, tak keď sa ma niekto opýta ako sa mám, poviem "VELMI DOBRE!" a zdá sa mi, že vtedy to poviem ešte presvedčivejšie, ako inokedy a ludia tomu viac veria:D Z nejakého dôvodu mi tiež smútok a hnev dáva viac energie ako nejaký falošný pozitivizmus. V depresii normálne podávam lepšie výkony, nechápem prečo. Dodáva mi to silu zmeniť aktuálnu situáciu a okolnosti. Keď som spokojná, tak som pasívna...