Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strata akejkolvek chuti do zivota

Príspevok v téme: Strata akejkolvek chuti do zivota
javor24

ahojte, mam 23 rokov, o rok koncim vysoku skolu, niekto by povedal,ze mam cely zivot pred sebou, ale vnutorne sa citim strasne prazdne, stratil som vsetky svoje zaujmy, cele dni len presedim doma nicnerobenim a rozmyslanim nad tym ako som si dobabral zivot, som silny introvert, mam aj socialnu fobiu, vysoku skolu ku dokonceniu ktorej mi uz chyba len 1 rok doslova nenavidim, vystudoval som ju najmä kvoli natlaku rodicov, ale ja si vazne neviem predstavit ako si najdem pracu po skole, celkovo mam pocit ako cloveka, ktory si cely zivot dobabral tym,ze studoval nieco co ho absolutne nebavilo a teraz ked nad tym uvazujem jedine co budem moct robit po skole je zacinat niekde v zahranici v mcdonalde, uplne od nuly, neraz mi uz napadla aj myslienka samovrazdy, ale viem,to nie je riesenie a asi nikdy by som nepolozil na seba ruku, ale stale ten hrozny pocit prazdnoty vnutri nemozem nijako zakryt, co by ste navrhovali v tejto mojej situacii? chcel by som vediet nejaky nezavisly pohlad na to od inych ludi, resp. ako zacat znova zit? kde nabrat tu stratenu motivaciu do zivota?

iluilu

supeeer :) som myslela za ta uz vobec nezastihnem
my sme si pisali na maili (barcelona), ale ty si mi uz neodpisal, neviem ci tam uz nechodis alebo nechces alebo co..tak teda ako sa mas? :)

javor24

iluilu: velmi mile, ze sa niekto na mna pyta, a teda k odpovedi na tvoju otazku: ano chodim tu zbezne, ale po tom vynoveni stranky mam pocit, ze je toto forum chudobnejsie o pocet ludi, kt. ho navstevovali pred zmenou

javor24

mal som asi chvilkovy pocit pozitivneho myslenia, ale musim sa pripravit,ze nasledujuci obdobie bude mimoriadne narocne, ale dufam,ze z toho vykluckujem spravnouu cestou.

Maoam

javor, tak tvoj dnesny prispevok sa cita uz podstatne lepsie, ako tie predosle, super a drz sa, napis nam po case, ako sa ti dari :-)

javor24

Beskyd, tvoj posledny prispevok to asi najpresnejsie vystihol, a mas k tomu aj najblizsie kedze si tento odbor sam vystudoval,
myslim si teda,ze predsa len zatnem zuby a ten posledny rocnik sa pokusim dokoncit, a aby som si nenamyslal,ze stracam dalsi rok zivota,tak aspon teraz cez leto zamakam na jazykovom kurze z nemciny a pocas semestra sa budem snazit o IELTS jazykovy certifikat z anglictiny, hoc neviem ako to vsetko budem zvladat popri pisani diplomovky a uceni sa na statnice,ale aspon budem mat aku taku motivaciu,ze robim aj nieco co sa mi v buducnosti zide..
tiez rozmyslam,ze o rok ak odidem do zahranicia,tak by som skusil este nejaku zahranicnu vysku, kt. ma bude aj zaujimat a bude aj perspektivna, ale financne to asi nebude az take jednoduche.. ale to budem riesit az o rok ak psychicky zvladnem tento posledny rocnik..

lost, ten clanok je velmi zaujimavy a teda aj ked je to v mojom pripade ironia, tak mi normalne zlepsil naladu, ale co by som dal za tu schopnost vyselektovat z pamäti vsetko negativne a sustredovat sa len na pozitivne veci
Maoam tu SF a depresiu sa budem tiez snazit udrzat pod kontrolou, predsa len asi to nebude kratkodoby proces, ale budem aj na tom makat

Maoam

Beskyd, aby som to ujasnila, ako som to myslela, mala som na mysli, ze by mu psycholog pomohol najmä so SF a depresiami, ktore su u neho uz tak generalizovane, ze len zmenou sa to nespravi. Ale v tom, co pises, mas pravdu, beriem, nech tu VS dokonci a potom nech skusi to, co ho taha, zahranicie a cudzie jazyky.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strata akejkolvek chuti do zivota - Fórum - ZDRAVIE.sk