Strata akejkolvek chuti do zivota

Príspevok v téme: Strata akejkolvek chuti do zivota
javor24

ahojte, mam 23 rokov, o rok koncim vysoku skolu, niekto by povedal,ze mam cely zivot pred sebou, ale vnutorne sa citim strasne prazdne, stratil som vsetky svoje zaujmy, cele dni len presedim doma nicnerobenim a rozmyslanim nad tym ako som si dobabral zivot, som silny introvert, mam aj socialnu fobiu, vysoku skolu ku dokonceniu ktorej mi uz chyba len 1 rok doslova nenavidim, vystudoval som ju najmä kvoli natlaku rodicov, ale ja si vazne neviem predstavit ako si najdem pracu po skole, celkovo mam pocit ako cloveka, ktory si cely zivot dobabral tym,ze studoval nieco co ho absolutne nebavilo a teraz ked nad tym uvazujem jedine co budem moct robit po skole je zacinat niekde v zahranici v mcdonalde, uplne od nuly, neraz mi uz napadla aj myslienka samovrazdy, ale viem,to nie je riesenie a asi nikdy by som nepolozil na seba ruku, ale stale ten hrozny pocit prazdnoty vnutri nemozem nijako zakryt, co by ste navrhovali v tejto mojej situacii? chcel by som vediet nejaky nezavisly pohlad na to od inych ludi, resp. ako zacat znova zit? kde nabrat tu stratenu motivaciu do zivota?

beskyd

inak neviem si celkom predstavit ako by v pripade zakladatela tejto temy vedel pomoct psycholog.. tieto problemy co tu on popisuje su vysledkom uplne racionalneho zhodnotenia situacie, to ze spoluziaci mavnu rukou moze znamenat ze maju po skole cez kontakty zaisteny teply flek alebo maju v rodine advokata ktory im da po promocii pusu na celo a do ruky pracovnu zmluvu zaroven alebo im nevadi po skole parazitovat na rodicoch lebo aj take pripady poznam.. psycholog mu tu perspektivu a poriadnu robotu asi nenajde.. ten konflikt medzi zlym riesenim dokoncit nieco co nema vyznam a drvit sa jaksvina na zaver + hladat motivaciu alebo riesenim mozno este horsim ----> zahodit 4 rocnu pracu ktorej venoval cas, usilie a byt tak stigmatizovany v akomkolvek kolektive este minimalne niekolko rokov ako clovek ktory nieco nedokoncil, nedokazal, zlyhal a podobne... ma podla mna uplne racionalny podklad a je len vinou politiky ministerstva kolkym skolam umoznilo ziskat akreditaciu a urobit tak priestor pre totalnu devalvaciu pravnickeho vzdelania na svk.

javor24

k psychologovi sa dostanem najskor v oktobri, dovtedy to budem musiet nejako vydrzat a snazit sa mysliet v pozitivnom svetle..

Maoam

javor, ty potrebujes odbornu pomoc, to je cele, nechaj si pomoct, vo vlastnom zaujme

sam toto nezvladnes, treba ti lieky a psychoterapiu a bude to potom lepsie

teraz nie si schopny normalne uvazovat, vybav si termin co najrychlejsie

vsetko sa da do spravnych kolaji,ale musis preto nieco urobit

javor24

presne Maoam ja neviem ako mam zmenit to moje negativisticky nastavene zmyslanie, proste uz vyse 2 tyzdnov cele dni doslova (24 hodin denne) neviem prestat mysliet na to ako som si dobabrla zivot aj ked to nemusi byt pravda, ale neviem s aod toho odosobnit, vsetko beriem strasne vazne.. moji spoluziaci napriklad len mavnu rukou nad tym co bude a ja pri kazdej takejto myslienke by som skakal z okna..

Maoam

preco by si mal do konca zivota robit za par drobnych?

mas problem v uvazovani, zrejme kvoli depresiam

co ti brani v tom, v zahranici vystudovat (ked sa budes lepsie citit, za predpokladu, ze sa zacnes liecit) a budes robit adekvatnu pracu na dobrej pozicii?

nic nie je stratene, ale ak sam seba vopred odpises, tak mozes rovno ist kopat kanaly

javor24

pretoze 1. dovod - zacal som to aj kvoli rodicom ,tak im chcem urobit radost, a po druhe nechcem opät vyzniet ako looser, predsa len vzdat to po 4. roc. je to take nemastne neslane, aj ked viem,ze 5.roc. bez antidepresiv neskoncim.. a dalsia vec desi ma,ze hned odteraz by som musel do konca zivota pracovat kazdy jeden den za par drobnych, takto aspon ten jeden rok sa na to pripravim psychicky..

Maoam

javor, nechapem, preco este chces travit rok na tej skole

mal by si sa liecit a ist za svojim snom (za hranice, jazyky)

javor24

lost vies si predstavit silneho introverta so SF ko si otvara advokatsku kancel.? :)
ja si musim dat tabletku proti uzkosti uz len ked idem na ustnu skusku..
a na to aby si si ju mohol otvorit clovek potrebuje 3 roky praxe ako advokatsky koncipient, ale to mne nehrozi este dalsie 3 roky vidavat nieco pravnicke, to by som si uz asi nieco strelil do hlavy..