Strata akejkolvek chuti do zivota

Príspevok v téme: Strata akejkolvek chuti do zivota
javor24

ahojte, mam 23 rokov, o rok koncim vysoku skolu, niekto by povedal,ze mam cely zivot pred sebou, ale vnutorne sa citim strasne prazdne, stratil som vsetky svoje zaujmy, cele dni len presedim doma nicnerobenim a rozmyslanim nad tym ako som si dobabral zivot, som silny introvert, mam aj socialnu fobiu, vysoku skolu ku dokonceniu ktorej mi uz chyba len 1 rok doslova nenavidim, vystudoval som ju najmä kvoli natlaku rodicov, ale ja si vazne neviem predstavit ako si najdem pracu po skole, celkovo mam pocit ako cloveka, ktory si cely zivot dobabral tym,ze studoval nieco co ho absolutne nebavilo a teraz ked nad tym uvazujem jedine co budem moct robit po skole je zacinat niekde v zahranici v mcdonalde, uplne od nuly, neraz mi uz napadla aj myslienka samovrazdy, ale viem,to nie je riesenie a asi nikdy by som nepolozil na seba ruku, ale stale ten hrozny pocit prazdnoty vnutri nemozem nijako zakryt, co by ste navrhovali v tejto mojej situacii? chcel by som vediet nejaky nezavisly pohlad na to od inych ludi, resp. ako zacat znova zit? kde nabrat tu stratenu motivaciu do zivota?

javor24

Maoam: dik za povzbudive slova, ale momentalne som v stave totalnej vnutornej vyhorenosti, neviem co mam robit, ci dokoncit 5.roc. hoc viem,ze to bude nenormalne narocne najmä priprava na statnice a potom zacat dalsiu VS ci doma alebo v zahranici, alebo to rovno zabalit s pravom..

Maoam

javor, ale sancu dosiahnut nieco mas skor ty, keby si zvladol svoje psychicke stavy a uzkost, vzhladom k tomu, ze si velmi cielavedomy a dokazal si sa zazrat aj do odboru, ktory ti vobec nesedel, su u teba sance, ze dosiahnes nieco inde, vyssie ako u cloveka, ktory ma vsetko na haku

Maoam

Lost, asi sa este nemas tak zle, neboj, clovek sa zacne velmi rychlo obzerat a konat, ked prihara :-). Takze asi si este dost v relaxed situacii, ked len pomaly premyslas, ze co asi by si mohol :-).

lost

Maoam, nj ta predstava ma strasi obcas :D
a neni co prepacit, ved uprimnost a kritika sa ceni :P
nj premyslam uz, i ked dost dlho :)

Maoam

Lost: tebe furik z neba nespadne, akurat raz sa zobudis, budes mat 30, ziadny normalny job, vyprahnute konto a v CV prazdnotu

neviem, ci sa ti bude chciet stat v rade s neprisposobivymi obcanmi na davky

prepac za uprimnost, ale ak toto nechces, tak si budes musiet tie zalozene ruky rozlozit a nieco si premysliet

Maoam

javor - aj tak to, co si si sa naucil pocas 4r na prave, sa ti raz zide, minimalne si zbehly v niektorych veciach, v ktorych rovesnici studujuci ine odbory, zbehli nie su

vsetko je na nieco dobre...vsak uvidis sam, len uz konecne zi svoj zivot

a boze, zacat v 23 inde od nuly, budes jeden z milionov ;-)

Maoam

javor24: tak sa konecne prestan porovnavat s rovesnikmi

zrejme sa aj tak porovnavas len s jednou castou tvojich rovesnikov, konkretne s tymi, ktori su zdravi, studuju, po com vzdy tuzili a maju podporu rodiny a mozu si robit, co chcu

kazdy clovek ma individualne podmienky a tak porovnavat by si sa mohol maximalne s tymi, ktori v tvojom veku boli zhruba v podobnej situacii a pomeroch, ako si ty

porovnavat sa da len porovnaTELNE a nie diametralne odlisne pripady

lenze toto vsetko ta len zväzuje a nadalej taha smerom nadol

mal by si sa prestat pozerat okolo seba po inych, ale konecne sa pozriet do seba a zistit, co skutocne chces a za tym si aj ist

navzdory rodicom, navzdory tomu, co bolo doteraz

aj tak je to uz minulost, ktoru nezmenis, mozes zmenit iba to, co robis teraz a nasledne to, co pride po tom

stracas cas a energiu

javor24

nie, ja potrebujem zmenu, tento 4-rocny stereotyp vymenit za nieco ine..
a okrem toho rad sa ucim cudzie jazyky, tak aspon to by som mohol rozvijat..