včelí roj v susedovom dome

Príspevok v téme: včelí roj v susedovom dome
vcely

Nad nasim dvorom, t.j. par metrov od nasho domu ma dnes zobudilo hlasne bzucanie. Pozriem sa von oknom a zhrozila som sa, neviem ci som niekedy tolko vciel pokope videla. Sused ma staru chalupu v ktorej ma pod strechou v podkroví diery a tam si zrejme spravili svoj novy pribytok, len sa bojim, ze budu robit aj ked nechtiac nalety k nam domov ako ked som bola v otvorenom okne a v nemom uzase som sa divala, musela som zatvorit ked mi preletovali ponad hlavu. Hned oproti tej diere mame aj balkon. Komu vlastne zavolat nech to riesi? Poziarnikom? nechcem aby ich zabili vysavanim, alebo podrazdili rozohnatim vody. Vlastne teraz sa pozeram a uz ich tam lieta velmi malinko, ale pred hodinou to bola katastrofa hotova invazia. Uz sme si to vsimli pred par dnami ale dnes to bol extrem. Len keby som aj niekoho zavolala a prisiel by a teraz tam tie vcely nie su asi by si mysleli, ze si vymyslam alebo prehanam. Druha vec je- nas sused je ozran ktoreho vidavam velmi malinko, ani neviem ci byva doma a obavam sa toho, ze keby aj prisiel nejaky odbornik tak on by nebol doma ale kdesi v krcme takze by to asi moc neporiesili.

majkyy111

ak je ohrozena bezpecnost ludi v okoli, mozete zavolat aj hasicov. riesi sa to tak, ze premiestnia cely ul aj s kralovnou. ak je to len vas sukromny problem potom asi lepsie zavolat nejakeho deratizera alebo vcelara