Vši v dlhých vlasoch

Súvisiaci obsah

Aťa

Zdenča, problém je asi v tom, že postup pri ničení tejto "hávede" sa musí v pravidelnom intervale opakovať. Lebo napr. šampónom zničíš všu, ale hnidu nie.A tá keď sa vyliahne, celý postup musíš zopakovať. A ten petrolej..oj, aby si detičkám nespálila hlávky a vlasy..opatrne s ním!

zdenča

dcéra priniesla vši pred tromi týždňami,fakt neviem odkiaľ.má krásne blond dlhé vlasy z ktorých tie svine popreskakovali aj na syna.hneď sme bežali do lekárne, kde nám odporučili ten francúzsky šampón, zaručene dobrý.Všetci sme sa vyumývali, malého som hneď vystrihala na 1 centimeter, dcéru som vyčesala a prácne povyberala hnidy, z blond vlasov je to desne prácne lebó ich nieje dobre vidieť a myslela som že už bude pokoj. smola, vši si iba dali pauzu, zrejme sa mi nepodarilo vybrať všetky vajíčka lebo tento týždeň ich mala znova veselé a živé, napriek tomu že som všetko vyprala, ožehlila atď. Teraz začínam preventívne všetko od začiatku, podľa mňa je ten Parasidose na figu lebo hnidy to nazabije aj keď to tam zaručene tvrdia jedine že sú naše slovenské vši odolnejšie, včera som použila Difusil H, odporúčaný zálev orechovými listami povarenými 10 minút vo vode a uvidím čo bude keď prídem z práce, ešte mám recept starých mám petrolej, ten použijem keď tie orechové listy nezaberú.Dúfam že sa už toho svinstva zbavíme, mám z toho nervy na dranc, človek dennodenne upratuje a všetko udržiava v čistote a neubráni sa tej hávedi.Držte palce, napíšem ako zabrali orechy.

vši

Vši už liečime tri týždne.nakoniec sme dcére skrátili vlasy o 2/3.kombinujeme šampon na vši,kondicioner na vši s vyčesávaním. Diffusil sme použili tiež ale po 4 hodinách od nastriekania som vyčesala živú všu tak naviem či tie vši už nie sú odolné na všetky chémie z lekárni.

no

Ja som mal tiez problem ..som investoval do vsetkeho mozneho .( hanbim sa za seba :( ) ... uz som pri konci :) nikdy to uz nexem zazit

Febo

Tiež sme mali problémy s deťmi keď kupovali v škole vši po 3 Kčs.Poradila stará mama:Natrieť vlasy až po korienky bravčovou masťou a nechať pôsobiť 2-3 hodiny.Masť vši udusí a hnidy uvoľní z vlasov, treba ich hustým hrebeňom vyčesať a dobrým šampónom umyť vlasy a hlavu.Bravčová masť rozpúšťa aj asfaltové škvrny na textíliách a potom treba vyprať jarovou vodou.Textílie treba natrieť a mnúť.Trochu to trvá ale výsledok je výborný.

Malvína

Tento problém sme mali koncom školského roka a bojovali sme s nimi najprv prípravkami zakúpenými v lekárni,ale nebola som s výsledkom spokojná.Napokon sme si kúpili šampóny pre psíkov a použili sme tieto.Pre istotu sme si ešte zafarbili vlasy a celé postele aj postelné prádlo,matrace i sedačku som postriekala sprejom pre psov proti blchám a všetko dôkladne prežehlila.Konečne po tomto zákroku sme sa vší zbavili.

ZuzanaH

Ďakujem za rady. Diffusil je na živé vši ale s vajíčkami si neporadí. Na vajíčka používame striedavo šampóny NEEMOXAN a PARASIDOSE ANTI-POUX. Po umytí vlasov si natierame ešte gel JACUTIN, ktorý pôsobí 2 až 3 dni. Potom postup opakujeme. Musím priznať, že sme s dcérou už pri víťaznom konci, a čakáme, kedy sa naše vlasy stanú opäť "korunou krásy" ako sa hovorí.

dajen111

ten diffusil zaberie a tereba si to dobre do korienkov nastriekat a zakryt to igelito nechat cez noc a do rana nemas nic.Akurat musis vycesat.

ZuzanaH

S obvodným aj kožným lekárom som sa už radila (ešte na začiatku), odporučili mi iba prípravky z lekárne. Ale poviem Vám, som už z toho zúfalá. V Bratislave sú premnožené vši, prosím skontrolujte si deti. Mne to tiež priniesla dcéra zo školy. Je to hrozné, ale bojujeme ďalej.